Limp Bizkit

Τα πρώτα 2 άλμπουμ τους (Three Dollar Bill και Significant Other- Ειδικά το 2ο) τα έσπαγαν ανελέητα. Νιου Μέταλ στα καλύτερα του. Το Starfish είναι αναμφίβολα το πιο εμπορικό τους αλλά σε καμία περίπτωση το καλύτερο τους. Από τότε την είδαν κάπως και πήραν την κάτω βόλτα.
Προσωπικά, αν και είχαν αρκετά κομμάτια που τα άκουγα ευχάριστα, ποτέ δεν μου έκαναν κλικ. Δεν τους θεωρώ κακή μπάντα πάντως. Υπερεκτιμημένη (στην Αμερική κυρίως) ναι, κακη όχι.

Και όντως ο Σαμ Ρίβερς (μπάσο) είναι τεράστιος παίκτης!

Xαθηκαν τα ιχνη τους…Το results may vary (το τελευταίο τους) ηταν καλό albumάκι πάντως…
Κάκιστο άλμπουμ κατά τη γνώμη μου. Δεν μπορώ να το ακούσω με την καμία. Και μια μικρή διόρθωση: Δεν είναι αυτό το τελευταίο τους. Το τελευταίο τους είναι το The Unquestionable Truth (Part 1), που την είδαν και καλά RATM αλλά δεν νομίζω να κοροίδεψαν κανέναν…

http://uk.youtube.com/watch?v=2MI-_jWAmlE

lol.

Τι τρεχει με δαυτον και τον Ζακ Γουάιλντ?

το βιντεο αυτο αποδεικνυει οτι ο durst εκτος απο χειροτερος τραγουδιστης του κοσμου ειναι και ο χειροτερος κιθαριστας του κοσμου:lol:

XAAXXAXAXAXAAXXA ΠΕΘΑΝΑ ΛΕΜΕ
Ξέρω ένα παιδί που κάνει κάτι τέτοια, παίζει ό,τι να’ναι (παίξιμο και ως wiggling fingers… !) και νομίζει ότι solάρει ας πούμε

Κατά τα άλλα Limp Bizkit δεν τους έχω ψάξει καθόλου απ’ό,τι έχω καταλάβει μάλλον δεν αξίζει τον κόπο απ’τη στιγμή που στον χώρο υπάρχουν μπαντάρες τύπου Mudvayne… (εποχής LD 50…)

Δεν τον λενε Fred Durst, αλλα Shred Durst :lol3: :lol3: :lol3:

Mέχρι και το Chocolate Starfish (πολλά χιτάκια) τους παρακολουθούσα και μου άρεσαν… Δε λέω πως είναι από τα πιο αξιόλογα συγκροτήματα που έχουν υπάρξει ποτέ, αλλά σίγουρα ήταν ευχάριστοι ως άκουσμα.

Επίσης ο Wes Borland είναι ωραίος κιθαρίστας. Έφυγε και χάλασε το γλυκό…

@Bacillus: Μη σε ακούσει ο Zakk Wylde… :stuck_out_tongue:

Οπως λεει και το λαικο ασμα

Εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος:p:p

Δεκτον :stuck_out_tongue:

Πειτει μου για το αμορε

Πολύ καλή μπάντα, χαρακτηριστικότατος ήχος και κομμάτια (κάτι που ωφείλεται σε μεγάλο βαθμό και στο ραπάρισμα του Fred και μάλλον υποτιμημένοι όσο αφορά την μουσική τους αξία. Απο τις καλύτερες μπάντες πάντως όταν θέλεις να χαλαρώσεις με τέτοιου είδους ακούσματα.

εδιτ: στο θέμα Wylde, απλά ο τύπος κάνει το δεύτερο πράγμα που ξέρει καλύτερα μετά το να γράφει μουσική: λέει βλακίες για πράγματα που δεν γνωρίζει ώστε να τραβήξει τη προσοχή.

πειραζει που θα συμφωνησω με red pyramid?χεχε!
βασικα οπως ειπαν και αλλοι εχουν μερικα χαρακτηριστικα κομματια…δεν λεω οτι ειναι κατι το ιδιαιτερο σαν μπαντα αλλα κατι ρολλιν,eat you alaive,my generation,re-aranged τα χα λιωσει καποτε και εχουν παιχτει πολυ…
και οσο και να τους κατηγορουμε…για μενα εχουν βγαλει ισως ενα απο τα καλυτερα νιου μεταλ κομματια…και για οσους δεν καταλαβανε εννοω αυτο

ps ο γουες τα σπαει στο κλιπ.και γενικα ειναι η μορφη της μπαντας νομιζω…

αυτοι τελικα το διαλυσαν η οχι?

Μαγκες , αληθινοι , 2 δισκαρες (chocolate starfish + significant other)…ειδικα το δευτερο…πολυ σωστη μιξη rock με hip hop…εκαναν φοβερα λαιβ…και θα ηθελα να τους δω καποτε…

αλλα εδω λιγο δυσκολο …εδω οι Korn και μαζεψαν λιγο κοσμο…που εχουν και ενα πιο metal ηχο

και για να τσιταρουμε και μερικους…πολυ καλυτεροι , παλαιοτεροι και φυσικα πιο μαγκες απτους linkin park…

εχουν πολλα καλα χιτακια για χτυπηματακι και χεντμπανγκινγ.αλλα δεν στεριωσε η φαση οταν το γυρισανε…οντως κανουν ωραια λαιβ.μπασο και κιθαρα ολα τα λεφτα…
για ελλαδα σιγα μην ερθουν!αφου εχουν διαλυθει!εκτος και αν στερεψουν…

ντα3ει μαν τα καταφερες και με τσιτωσες!τι καταλαβες τωρα?

Μπαβο,ευγε,αξιος.Εσυ θα πας μπροστα.Συμφωνω με ολα οσα λες.:D:D

Αν και μ’αρεσουν και οι Linkin προτιμω Linp Bizkit

Ξεθαμα time! μετα απο 2 χρονια ανενεργιας αυτο το θρεντ ερχεται παλι στην ζωη με αφορμη το νεο Single του εν λογω συγκροτηματος!
Πως σας φανηκε αυτη η αλλαγη; εγω δεν μπορω να πω οτι χαλαστηκα (δηλωνω φιλος της μπαντας) και σε σχεση με την παλια τους φαση η καινουρια αλλαγη ειναι μεν τρομαχτικη αλλα οχι κατακριτεα κατ’ εμε

Ως old-school soulja δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε και πολύ το κομμάτι. Το “eat you alive” μου θύμισε ειδικά στο τελυταίο μέρος.

Από την άλλη ξέρω πως ότι ήταν να βγάλουν το έβγαλαν όταν πήγαινα λύκειο. Τους είδα και πέρισυ στο donington που έσπειραν οπότε είμαι πλήρως καλυμμένος. Μακάρι να βγάλουν δισκάρα, αλλά δεν θα χάσω και τον ύπνο μου αν δεν λέει μία.

Αυτό.

Και αυτό.
Όσοι τουλάχιστον έχουν μία συγκεκριμένη ηλικία, χλωμό να με πείσουν πως αν εκεί που πίνουν το τσάι τους στο Mo Bette μπει οτιδήποτε από τα τρία πρώτα άλμπουμ δεν θα λικνιστούν.
Και αυτό το λέω (και εννοείται πως χοροπηδώ σαν κατσίκι ακούγοντάς τους) παρότι ανέκαθεν τους σνόμπαρα ως KORNοπαιδάκι που ήμουν.

εγω παλι σνομπαρα τους κορν ως φειθνομοροπαιδακι που ημουν προ αμνημονευτων… μετα περασανε τα χρονια και ηρθε ο κατακλυσμος και τα ακουγαμε ολα ευχαριστα!! και δισκο λιμπ μπισκιτ ψωνισαμε και κορν και ολα τα καλα :lol::lol::wink:

Καταλαβαίνω απόλυτα όσους κριτικάρουν αυτή την μπάντα, διότι αν και οπαδός της αναγνωρίζω απόλυτα τις μαλακίες που έχουν κάνει…(o fred durst δηλαδη…) αλλά εντάξει πρέπει να τους αναγνωρίσετε μόνο και μόνο για το αρχικό τους έργο, δηλαδή τα παλιά songs τους ήταν πολύ καλα…

Πόσοι ξέρουν π.χ. αυτή την κομματάρα από το πρώτο τους άλμπουμ? http://www.youtube.com/watch?v=wPlU0RraTwE&feature=av2n (Έπικ και το κλιπ!)

Άντε να δούμε τι λέει και το καινούργιο…