Limp Bizkit

Και αντε να δουμε ποτε θα αξιωθουμε να τους δουμε επιτελους…

έχω τον κολλητό μου που ρωτάει αβέρτα πότε βγαίνει το καινούριο τους…
πότε??

Δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα ακόμα… Πάντως στο european tour τους, ελλάδα ούτε καν μέσα…αντιθέτως βλέπεις να έχουν χώρες όπως η λευκορωσία, we rule!

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟΙ ΕΔΩ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΦΡΕΝΤ?
εντάξει φτάνει,γαμάτη μπάντα η οπόια για μένα χωρίς τον Γουές τον θεούλη δεν θα πήγαινε πουθένα(το οποίο αποδείχτηκε κιόλλας).Επίσης ρισπέκτ σε Σάμ Ρίβερς και Τζών Ότο,και ο φρέντ στο ράπ που ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να κάνει για το στύλ της μπάντας καλούλης είναι,ασχέτως πόσο βλάκας/φλώρος ειναι,και τις παπαρίες που κάθεται και λεεί ώρες ώρες.
Θα γούσταρα άπειρα να τους δώ λάιβ,αλλά δεν…

¨Οταν τους είχα δει σαπόρτ στους Faith no More το 09 στο Μιλάνο πάντως παίζει να ήταν από τα χειρότερα λάιβ που έχω δει ποτέ μου.

Ποιός τα χέζει τα λάιβ, νέο δίσκο αρχές του 2014 λέγαν; Το Gold Cobra άξιζε, ελπίζω κι αυτό.

μα καλά πιο άκυρο σαπόρτ δεν μπορούσανε να βάλουνε?

Τι λέτε για το νέο δίσκο; Εγώ τώρα τον ακούω.

1 Like

Μου άρεσε αρκετά, αν και κάτι μου λέει οτι δεν είναι αυτός ο δίσκος που έγραφαν τόσα χρόνια. Μου φαίνονται πολύ ύποπτες οι πολύ μικρές χρονικές διάρκειες των περισσότερων τραγουδιών. Στα θετικά το εξώφυλλο και ο τίτλος του δίσκου.

1 Like

πρωτη φορα που ακουω νοτα απο Limp Bizkit με το Still Sucks και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα. Τι ακουω απο τα παλια; Ειδα γρηγορα κατι scores σε rym/wiki και ολα ειναι στον πατο

ε chocolate starfish λεει η λογικη

2 Likes

Duh! Και Significant Other βασικά.

Αν θέλεις κάτι πιο σοβαρό, Unquestionable Truth.

Μισάωρο Still Sucks εντωμεταξύ φεύγει νεράκι και δε του τόχα.

4 Likes

Samez

Significant other οπωσδήποτε μετά starfish, πολύ καλό το σφηνάκι το καινούριο, χρονομηχανή στα 1999. Ευχάριστη έκπληξη :partying_face:

1 Like

Συμφωνώ για το Unquestionable Truth, μου άρεσε πολύ εξαρχής. Θα βάλω να το ξανακούσω τώρα που μου το θύμισες.

Significant Other, Chocolate Starfish δισκάρες. Αξιοπρεπέστατο (αν στέκει αυτή η λέξη για τον Fred Durst) και το Gold Cobra.

1 Like

Με αυτην την σειρα:

  1. Chocolate Starfish and The Hot Dog Flavored Water (2000) - Wes Borland εχει γραψει μερικα απο τα καλυτερα ριφφ ολων των 2000ς, και ΟΛΑ τα τραγουδια τα σπανε ανεξαιρετως για πολλους λογους και οχι μονο για τα ριφφς

  2. Significant Other (1999) - γιατι ειναι το αλμπουμ με το οποιο εκαναν το μεγαλο μπαμ και εχει κι αυτο αρκετα καλα τραγουδια, απλα για μενα το ξεπερασαν πανευκολα με το επομενο

  3. Gold Cobra (2011) - μετα απο εναν αρκετα μετριο προς εντελως αδιαφορο δισκο και 8 χρονια απραξιας εβγαλαν την κομπρα και προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο κι απο το Significant Other, το θεωρω παρα πολυ καλο return to form, αλλα νομιζω πως δεν ειχε την επιδραση των αλλων δυο

Ε το πρωτο τους ειναι μουφα και το Results May Vary του 2003 μετριο προς κακο (μαντεψε ποιο μελος λειπει), με πολλα φιλλερς, και με ενα απο τα χειροτερα εξωφυλλα που εχω δει ποτε, θα τα προσπερνουσα και τα δυο.

Ποτε δεν ημουν φαν αλλα ως εφηβος ακουγα αρκετα για καποιο διαστημα. Αν ελειπε ο Fred Durst που ειναι απαλευτος απο καθε αποψη, νομιζω πως θα ειχαν μεγαλυτερη απηχηση, μουσικα εχουν καποιες πολυ καλες στιγμες στο ειδος τους. Περα απο τα significant και chocolate, το three dollar bill, y’all ειναι επισης δυνατο αν και πιο ακατεργαστο. Εχει το παρακατω επος

και το results may vary εχει τη χιταρα eat you alive, παραμενει απο τα αγαπημενα μου κομματια τους
εδιτ: ειχα ξεχασει πως παιζει και ο Bill Paxton στο βιντεο :smiling_face_with_three_hearts:

Παντα τους ειχα μαζι με τους Nickelback στο μυαλό μου. Μπάντες δηλαδή φουλ τζενερικ στο είδος τους με αρκετά άνοστα και βαρετά τραγούδια αλλά με 2-3 καλά χιτάκια. Δεν έχω ακούσει πολύ και απ τους 2 αλλά πιστεύω πως δεν αξίζουν τόσο κράξιμο και επίσης η μουσική έχει βγάλει πολύ χειρότερα σκουπίδια.

Anyway on topic η μικρή διάρκεια του δίσκου και τα λόγια σας με έψησαν να ρίξω μια ακρόαση…

Κανένας από τους 2 που ανέφερες δεν αξίζει το κράξιμο που έχει φάει ή συνεχίζει να τρώει. Nickelback δεν ήμουν ποτέ μεγάλος fan, αλλά υπάρχουν δίσκοι τους που έχουν μέσα πολλές hard rock κομματάρες, οι οποίες απλά δεν έγιναν singles γιατί τα παιδιά ήθελαν να πουλήσουν σε pop ακροατήριο και καλά έκαναν γιατί έγιναν και εκατομμυριούχοι στην τελική. Limp Bizkit όμως ήμουν και είμαι fan, και θεωρώ ότι το groove που έχουν το έχουν ελάχιστες μπάντες. Οκ ο Fred Durst προκαλεί όλο το μένος και δικαιολογημένα δηλαδή, αλλά μουσικά τα παιδιά ήταν και είναι πολυ μπροστά. Τέτοιο rhythm section δύσκολα ξαναβρίσκεις.

2 Likes

Συμφωνω, μπασο-ντραμς οι αφανεις ηρωες της μπαντας ξεκαθαρα. Ειδικα μπασο

2 Likes