Limp Bizkit

Ήρθαν, έπαιξαν την καυλα τους 5 χρόνια, βγάλανε σινγκλαρες/αλμπουμαρες, κάναν το κομμάτι τους, πιάσανε κορυφή και αυτό ήταν. Ούτε πολλή σκέψη, ούτε πολλή ανάλυση, μουσική για να περνάς καλά με 2 λόγια

1 Like

Πολυ παρεξηγημενοι κατα τη γνωμη μου! Την 5ετια 1998-2003 που το nu ηταν στα πανω του ηταν απο τις πιο επιδραστικες μπαντες στον σκληρο ηχο γενικοτερα. Στιχουργικα οχι τπτ ιδιαιτεροι, συνθετικα ομως ηταν τρομερα εθιστικοι! Ειδικα το Chocolate Starfish ηταν απο τα αλμπουμ που ελεω εφηβειας ειχα λιωσει.
Αγαπημενα κομματια μου (εκτος των πιο γνωστων τους) απο ολη την δισκογραφια τους: The One, No Sex, Nobody Like You, Autotunage, Walking Away, Loser.

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά ο Φρέντ ο Ντερστ της μπάντας είναι “περσόνα” του κανονικού Φρεντ, με την έννοια ότι το 80% των πραγμάτων που έχει κάνει για να τον θεωρούν μαλάκα, είναι ηθελημένα.

2 Likes

Για πες κάτι παραπάνω γι’ αυτό (δεν έχω ακούσει νότα Limp Bizkit [ΣΑΝ ΣΩΣΤΟΣ ΜΕΤΑΛΛΑΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΜΟΥ!!!], αλλά ψήθηκα μ’ αυτά που λέτε, και είμαι περίεργος να δω τι εννοείς).

είχα δει μια συνέντευξη που το έλεγε αλλά δεν τη βρίσκω τώρα. Βρίσκω αυτήν όμως, που λέει, πάνω-κάτω, τα ίδια:

δες +1 λεπτό από εκεί που το έχω σταματήσει.

Καλά οφθαλμοφανές ήταν ότι παίζει χαρακτήρα ο Ντερστ 25 χρόνια τώρα

2 Likes

Πρώτη φορά που βλέπω τον Wes Borland ως τον μπαμπά που κάνει μπάρμπεκιου στην διπλανή γιαρδα και μου λέει να φέρω κάνα μπρούσκι και να πάω να φάω κάνα στέκι μαζί του.

48 χρόνων λέει, μια χαρά. Τίμιος θείος.

Πολύ ενδιαφέρον το βίντεο παρόλα αυτά.

Κάποια λουκ που είχε ανά τα χρόνια δεν τα είχα δει, είναι τρελή προσωπικότητα ο τύπος εκτός από καταπληκτικός κιθαρίστας.

3 Likes

ω ναι στα φίλμ το φανάτικ, μεγάλη ταινία. αλλα ναί, ίσως είναι λίγο λιγότερο κάγκουρ-μαν.