Linkin Park - A Thousand Suns

To Wretches and Kings στάλθηκε μέσω e-mail σε όσους προπαρήγγειλαν το άλμπουμ από την ιστοσελίδα των Linkin Park.
Μπορείτε να το ακούσετε μέσω internet εδώ : http://bit.ly/bMxcEp

καταπληκτικό.
κατάφεραν και το δεύτερο να είναι τόσο απαράδεκτο κομμάτι όσο το πρώτο.
ήθελε προσπάθεια…

Μη σου πω και χειρότερο απ’ το πρώτο.

απο το κακο στο χειροτερο…#-o

Τι ειν τουτο ρε? Πλακα μας κανουν? :eek:

Το πρωτο αν εξαιρεσεις τα trance πριονια του στυλ παμε να βρουμε νερο μου αρεσε καπως…

όσοι το ακούσατε, δεν έχετε τίποτα να πείτε για τον πρώτο στίχο?

Για την εισαγωγή μιλάς?

Πάντως απ’ότι φαίνεται καλά διάβασα σε ένα review ότι ο νέος δίσκος είναι πιο πολύ Fort Minor feat. Linkin Park
Ενταξ, το song την παλεύει (με εξαίρεση το ρεφραίν) αλλά δεν είναι αυτό που περιμένεις απο τους LP.

μιλάω για τον πρώτο στίχο.

ας μιλήσουν οι φανς Anthrax ή Public Enemy.

ΚΑΚΟ κομμάτι. Το Catalyst ήταν κάτω του μετρίου σίγουρα, αλλά τούτο 'δω είναι ακόμα πιο ανέμπνευστο.

τα σπασε η κομματαρα!!From the front to the back and to side to side
If you feel what I feel, put’em up real high

πραγματικά αν στα 2 αυτά κομμάτια είχαν πιο ροκ ήχο και λίγο πιο πολύ κιθάρα μπροστά και τα drums να ακούγονται σωστά και δυνατά, θα ήταν υπερβολικά καλύτερα. πάντως το δεύτερο κομμάτι μου άρεσε περισσότερο :roll: (αν αφαιρούσαν και τα χεεεει χεεεεει που κάνουν στο ρεφρέν που μου φέρνουν σε κάτι χαζά ραπ group θα ήταν ακόμα καλύτερο…)
θα δούμε…:-k

ναι το χεεειι ειναι ασχημο οταν παιζει μεσα στο ρεφραιν…κατα τα αλλα συνηθιζεται…:stuck_out_tongue:

Τι είναι αυτά ρε???
Έχω φτάσει σε σημείο να ντρέπομαι που ήμουν και φαν τους κάποτε.
Μέτρια, βαρετά, αδιάφορα τραγούδια.
Δεν υπάρχει πλέον καμία ελπίδα για έναν δίσκο τους πάλι σε ύφος Hybrid Theory.

lol κανείς δε το πρόσεξε ρε? εγώ έμεινα όταν το άκουσα, νόμιζα ότι κάνουν διασκευή.


συγκρίνετε

γενικά μου αρέσει η dubstep και τα δυνατά beats, αλλά το “wretches and king” είναι εκνευριστικά εμπορικοποιημένο, και απευθύνεται στους οπαδούς της εμπορικής r&b.κρίμα…και ναι, φαίνεται αρκετά επηρεασμένο από το “bring the noise”.

το “the catalyst” μου αρέσει πάρα πολύ στο τελευταίο ενάμιση λεπτό (και γι’αυτό παραβλέπω την trance γ’ εθνικής του πρώτου τριλέπτου).

Ούτε κι αυτό μου άρεσε…

To κομματι με τα πριονια στο catalyst θα μπορουσε ευκολα να γινει ενα ολοκληρο τραγουδι και να μπει σε μια συλλογη transistance :stuck_out_tongue:

νταξει γενικα αυτη η κουβεντα μπορει να κρατησει πολυ.αλλα γτ συγκρινουμε παντα παλιες δουλειες με νεες?nu metal,alt.rock και λοιπα?γτ δεν το βλεπουμε απλα ως linkin park και οχι οσι ως ταμπελα?ως μια διαφορετικη δουλεια?ουτως η αλλως το χουν ξεκαθαρισει οτι δεν θα γυρισουν ποτε στα παλια μονοματια και αυτο ειναι μαγκια τους.μλκια θα ταν μετα το MTM να βγαζανε κατι σαν το hybrid.και λεω “κατι” γτ δισκος σαν το hybrid δεν ξαναβγαινει ουτε απο την ιδια την μπαντα…μετα θα ακουγαμε εδω μεσα ατομα να μιλανε για πισωγυρισματα.ακομα και οι λπ φανς εχουν εξοικιωθει με την ιδεα οτι δεν 8α ξαναβγει hybrid η meteora.πρεπει οπωσδηποτε να βγαζουν τα ιδια τραγουδια επι 20 χρονια?

τη συγκριση με αν8ραξ δεν την λαμβανω καν υποψιν μου.

ΠΟΙΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΡΕ
πω μαλάκες, καίτε ΜΑΖΟΥΤ εδώ μέσα?
είναι πραγματικά κουραστική η κατάσταση.

|WISE|, θα προσπαθήσω να μη χρησιμοποιήσω χαρακτηρισμούς, αν και δε το συνηθίζω, και θα σου εξηγήσω γιατί μπήκε το λινκ!

Είναι συνεργασία Public Enemy και Anthrax, 20 years ago. Και είπα, προσέξτε ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΣΤΙΧΟ. BASS, HOW LONG CAN YOU GO. Τώρα άκου και τον πρώτο στίχο του καινούριου κομματιού των LP. Είναι ακριβώς το ίδιο. Γκεγκε? Βλέπεις να έκανα καμία σύγκριση?

πατάω reply πριν σε βρ

Όχι να βγάλουν ίδια τραγούδια, αλλά να παραμείνουν στο ίδιο είδος που τους έδωσε τις πρώτες τους επιτυχίες. Δηλαδή άλλες μεγάλες μπάντες τις χάλασε που για χρόνια παραμένουν πχ Progressive Metal, Heavy Metal κλπ και έχουν καταξιωθεί στον χόρο; Οι LP έκαναν ένα τεράστιο άλμα, θα προτιμούσα κι εγώ και άλλοι φανς μια πιο ομαλή μετάβαση άμα είναι… Δεν ξέρω για πόσο ακόμα θα κρατήσει αυτός ο πειραματισμός και το όλο και πιο μεγάλο ξεπούλημα. Στα συγκροτήματα που ακούω μ’αρέσει να ξέρω που κυμαίνονται. Με τους LP νιώθω ότι πλέον έχω χάσει την μπάλα.

That’s all…