Linkin Park Minutes To Midnight

Τους οποίους δίσκους τους, κόβω το λαιμό μου δεν έχεις ακούσει…

α) ασχολιαστο
β) επισης
γ) παιχτικα ? ε ενταξει δεν ειναι δα και meshuggah.
δ) το μεταλ ειναι μουσικη=πειραματισμος=οτι στοιχεια αρεσουν στον καλλιτεχνη θα βαζει στην μουσικη του.
ε) nu ? ε και ? Kαι οι Korn,Slipknot,Soulfly τους παιρνει η ιδια μπαλα.
στ) οχι μανες ! Slayer,Metallica και αλλες 100 καλες μπαντες.

Και να φανταστεις οτι δεν μαρεσουν καθολου οι Λινκιν Παρκ.

καποτε ακουγα λινκιν παρκ…
ενταξει δεν ειναι τοσο απαραδεκτοι οσο λεει.
μπορει να μην ειναι μεταλ οπως πολλοι λενε,αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν εχουν κανει καλουτσικες δουλειες.
καλα θα ηταν να ειμαστε ολοι λιγο πιο ανοιχτομυαλοι…αλλωστε μοισικη ειναι.δεν μπορεις να την περιορισεις σε ειδη και συγκροτηματα…

ρε παιδια
υπαρχει πουθενα δηλωση τους οτι ειναι μεταλ μπαντα??

τι νοοτροπια ειναι αυτη??
ελεος!
τοσο μισος !?!?

Οι ‘αληθινοί’ μεταλλάδες έχουν ανάγκη κάποιον να βρίσουν.Άλλοι βρίζουν το alternative,άλλοι τους HIM,έ,οι Linkin pAkr θα γλιτώνανε?

Βασικά,επειδή τον έχω τον δίσκο απ’ τη μέρα που βγήκε,το ραπ στοιχείο είναι ελατωμμένο,εκτός απο 2 κομμάτα.

Το πρόβλημα με το rap που είναι? Άλλοι βάζουν τζαζ στοιχεία στη μουσική τους, και άλλοι βάζουνε ραπ. Ε και?

Ξεκολλήστε λίγο.

Από τη στιγμή που υπάρχει το συγκεκριμένο thread, μπορεί να πει ο καθένας την άποψη του. Το ότι σε κάπιοιον

δεν αρέσουν δεν σημαίνει ότι τους βρίζει :wink:

Σόρρυ, αλλά με τέτοια επιχειρηματολογία δεν μπορείς να σχολιάσεις κάτι άλλο.

Καλά εντάξει, εδώ έχεις δίκιο, υπάρχουν και τα κάφρικα post που μηδενίζουν τα παντα, απλά πιστεύω δεν είναι πολλά για να πέρνει η μπάλα το γενικό σύνολο.

Αν εννοείς που χρησιμοποίησα τον πληθυντικό, ναι, έχεις δίκιο, στον ρίππα17 αναφερόμουν…:slight_smile:

Να σου πω την αλήθεια δεν αναφέρθηκα σε εσένα, αλλά σε σχόλια τύπου αληθινοί μεταλλάδες που βρίζουν… , έκφραση που

χρησιμοποιείτε αρκετά συχνά τελευταία :roll:

σας υπενθυμίζω το θέμα συζήτησης του τόπικ. Μην ξεχνάτε παρακαλώ ότι βρίσκεστε στις “Κυκλοφορίες” και όχι στο “groups and artists”. Εδώ μιλάμε για το συγκεκριμένο δίσκο και όχι γενικά για το συγκρότημα…

εγω,για να επιστρεψουμε στο θεμα μας,βρισκω πολυ ενδιαφερον το δισκο…
εχουν ξεφυγει λιγακι απ τις προηγουμενες δουλειες τους και το γενικοτερο στυλ τους
και θιοθετησαν εναν πιο ροκ(η ακομα και μεταλ) χαρακτηρα
νομιζω οτι εκαναν πολυ καλη δουλεια.

http://www.rocking.gr/review1378.php

Σκατά τα κάνανε. Παίξανε Τζένγκα με ότι είχανε χτίσει τόσα χρόνια οι ΜΠΟΥΣΤΗΔΕΣ:!:

Μπορεί να έχω ξαναποστάρει εδώ, αλλά το βρήκα και να μαι. Πάλι θα έβριζα λογικά.

Εντάξει ο δίσκος τους ήταν πιο heavy από τους προηγούμενους, αλλά ήταν κλάσεις κατώτερος. Και μιλάω για μία μπάντα, που παρ’ όλο Nu, μου είναι συμπαθής, άρα δεν τίθεται θέμα προκατάληψεις… Τον άκουσα 3-4 φορές στην αρχή και έκτοτε δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον να τον ξανακούσω…

Και εγώ απαντούσα στο ποστ που κουόταρε ο freedomfrock:wink: άλλο να λές τη γνώμη σου και άλλο να βρίζεις

Ον τόπικ,ο δίσος κατ’ εμέ είναι καλός αλλά δυστηχώς όχι στα επίπεδα του προηγούμενου,για το ντεμπούτο ούτε λόγος.Πολύ καλός δίσκος ναι,αλλά δυστηχώς μπαίνει η σύγκριση με τα προηγούμενα και εκεί χάνει.Μακάρι ο τραγουδιστής τους να γλιτώσει απ’ το καρκίνο και να συνεχίσουν πιο δυνατοί.

Εμένα προσωπικά το Minutes to Midnight ούτε με ενθουσίασε ούτε και με απογοήτευσε. Πολύ διαφορετικό από τα προηγούμενα τους και αναμφισβήτητα αποτελεί έναν διαφορετικό τρόπο μουσικής προσέγγισης από αυτόν που τους έχουμε συνηθίσει. Παραδέχομαι ότι χρειάστηκαν μερικές ακροάσεις μέχρι να το εκτιμήσω καλύτερα, σε αντίθεση με τα αριστουργηματικά Meteora και Ηybrid Theory που μου άρεσαν με τη πρώτη.
Τα κομμάτια που ξεχωρίζω είναι τα: Valentine’s Day και Bleed it Out.

να θέσω μια μικρή παράμετρο.
Το Minutes To Midnight κατά το 2007 υπήρξε το μοναδικό album στην πρώτη δεκάδα με βάση τις πωλήσεις που κυκλοφόρησε την ίδια χρονιά στην Αμερική!Όλες οι άλλες κυκλοφορίες ήταν προηγουμένων ετών.

Όσον αφορά την κυκλοφορία.
Κατώτερη των υψηλότατων προσδοκιών, αλλά εμένα μου βγάζει μια ειλικρίνια ως μουσική κατεύθυνση.
Η limited edition είναι καταπληκτική, από αυτές που χαίρομαι να έχω στη δισκοθήκη μου, όπως είναι πολύ ενδιαφέρον και το bonus DVD αφού δίνει αυτό που θέλει να δει ένας οπαδός από τις ηχογραφήσεις.

Το What I’ve Done είναι κομματάρα. Το The Little Things Give You Away καταπληκτικό. To No More Sorrow δυνατό, ενώ τα Bleed It Out και In Pieces πραγματικά μου αρέσουν πολύ ως τραγούδια. Το Shadow Of The Day δεν είναι άσχημο αλλά πολύ U2. Συμπαθητικό και το Give It Up. Στο σύνολο δε νομίζω πως μπορεί να χαρακτηριστεί ως τόσο πολύ αποτυχημένο.

Πάντως το επόμενο βήμα δεν θα αργήσει τόσο…

δε συγκρινεται κατα την αποψη μου με το meteora που ειναι ενα αψογο για το ειδος του album. πολυ μετριο κ πολυ εμπορικο με πολλα κομματια που μπαλαντιζουν… meteora 4 ever!