Linkin Park Minutes To Midnight

Οταν εχεις βγαλει 2 δισκους διαμαντια οπως το hybtid theory και το meteora και κανεις κατι παρανω απο 4 χρονια να βγαλεις το καινουργιο cd ολοι περιμενουν κατι καλο τουλαχιστον να κρατηθεις στην κορυφη . Και τελικα οι linkin park μας παρουσιαζουν ενα cd με καλα τραγουδια μετριμενα στα δαχτυλα του ενως χεριου και στα υπολοιπα τον chester να μας ξενερωνει και τον mike να ραπαρει , οχι κυριοι περιμενουμε να μας ξοφλησετε στο επομενο cd γιατι ειμαστε αξια τεκνα της γενιας live in texas.

Τους έχω ακούσει (οκ είμαι λίγο παρορμητικός). Απλά Θέλω να πω πως είναι μουσική που την ακούς για ένα μηνα και μετά βαριέσαι… και γι’αυτο το λόγο για μένα δεν ανήκουν στη metal μουσική.

Εσύ ακούς και ένα μήνα μετά έχεις βαρεθεί

Εγώ ακούω και μετά απο 5 χρόνια + τους λατρεύω

Ο καθένας είναι διαφορετικός;)

Πάντως,πέρα απο το θέμα γούστο,δεν είπαν ποτέ οτι παίζαν καθαρόαιμο metal.

Και καλά έκαναν…

Θες να σου πω μέταλ δίσκους που έχουνε πιάσει αράχνες πάνω?

Κανένας metal δίσκος απο αυτους που εχω δεν εχει πιασει αραχνες γιατι τους ακουω συχνα ολους. Τωρα για σενα δεν μπορω να ξερω. Παντως το θεμα με τους LP ειναι οχι οτι δεν εχουν καλα τραγουδια αλλα οχι για μεταλ, τους θεωρω ραπ με μια πινελια ηλεκτρικης κιθαρας.

Βασικά,βγαίνουμε κάπως οφ τόπικ,αλλά πόσους μέταλ δίσκους έχεις?Αν έχεις 10-15 λογικό το βρίσκω.Αν έχεις 100,έ,λίγο δύσκολο να τους λατρεύεςι όλους.

Όσο για τους Linkin Park,όχι αυτό ειδικά για τα πρώτα δεν υσχίει.Όποιος αμφιβάλει ας ακούσει το A place for my head.

Αναλόγος τι αγοραζεις και ποσο προσεχεις οταν αγοραζεισ.εγω εχω γυρω στους 75 δισκους και κανα δυο ναμην μου αρεσουν και αυτα ειναι δώρα

:-k :-k :-k
δεν μ’αρεσουν οι linkin park.
και το καινουριο αλμπουμ ειναι απο τα χειροτερα του 2007.
δεν εχουν τιποτα το ιδιαιτερο
εκτος απ’τον μορφωνιο τον τσεστερ
που ειναι και ΧΑΛΙΑ!!!
[-X
με τιποτα. ειδικα το χαντς χελντ χαι
ειναι το πιο πατατα τραγουδι που εχω ακουσει ποτε.
ακομα κλαιω τα 20 ευρω που εδωσα:(

20 ευρώ ??? από το Μαρινόπουλο το πήρες ??

Ντάξει εμένα μου άρεσαν τα δύο πρώτα άλμπουμς, αυτό λίγο το είχα ακούσει πέρυσι από έναν τρέντο-οπαδό που όπως λέει μου χε βάλει το καλύτερο τραγούδι του δίσκου , αλλά μου φάνηκε χάλια…χμμμμμμ

ενταξει…γενικα οι λπ δεν ειναι τιποτα σπουδαιο,αλλα καποτε ηταν πρωτοποροι στο ειδος τους(και μην ακουσω τιποτα για λιμπ μπιζκιτ,γιατι ειναι αθλιοι).ηταν αυτοι που μπορεσαν να συνδεσουν επιτυχως τη ροκ(η ακομα και τη μεταλ) με τη ραπ μουσικη…αποσασισαν να κανουν μια στροφη στη μουσικη τους.δε τους βγηκε αυτο που περιμεναν ολοι,αλλα αυτο δε σημαινει οτι το μινιτς του μιντναιτ δεν ειναι καλος δισκος.

γ@μαν οι Linkin park
το μονο κακο ειναι οτι ισχυει το καθε περσυ και καλυτερα
εχουν μια φθηνουσα πορεια δισκογραφικα το πρωτο ηταν κορυφαιο το δευτερο αρκετα καλο και το τριτο μετριο

Ε, οχι και πρωτοποροι.
Μην λεμε κι ο,τι ναναι οταν εχουν υπαρξει οι Rage Against The Machine. Η ακομα και οι Korn (που προσωπικα δεν μου αρεσουν)…

Αρα δε γαμανε και τοσο. :slight_smile:
Αμα η μετριοτητα αρχιζει απο τον 3ο μολις δισκο κλαφτα…

νατξει…δεν ειπα οτι ειναι και οι δημιουργοι του ειδους.για τους ρειτζ καμια αντιρρηση,αλλα οχι και οι κορν…χαλια ειναι!!!

Tα τραγουδια που εχουν βγαλει οι Linkin Park δεν τα εχουνε εκατονταδες αλλα γκρουπ με δεκαδες δισκους
δεν ειναι θεμα ποσοτητας αλλα ποιοτητας
τι να το κανω να εχουν 15 δισκους?

και μονο το Hybrid theory Να ειχανε βγαλει και μετα να σταματουσαν παλι θα ηταν μεσα στα κορυφαια γκρουπ

μηπως οι Joy division βγαλαν 2 δισκους??
μηπως οι Νirvana Βγαλαν 3 δισκους??

ε λιγα για τους korn

ουτε στον υπνο τους οι linkin park δεν τους φτανουνε

τι να πω??? γουστα ειναι αυτα.
πιστευω παντως οτι οι λ.π. ειναι 100 φορες καλυτεροι απ τους κορν!

και εγώ το αντίστροφο αλλά όπως πολύ σωστά είπες γούστα είναι αυτά:wink:

νταξει ρε παιδια τι χαλιεστε?ουτως οι αλλως αδεφια ειναι οι 2 μπαντες.τοσα λαιβ μαζι εχουν παιξει.βαλτε και ακουστε το 1 stp κlοsr που τραγουδαει και ο jonathan και ειστε οκ!χεχε!
ον τοπικ:το ΜΤΜ μου αρεσε παρα πολυ.ναι τελειως διαφορετικο απο τα αλλα 2 αλλα οταν τα ακουσεις λες οτι ειναι lp ρε φιλε.επισης ακουγεται ανετα ολο το cd.εχει μια ροη.και εχει και απιστευτες κομματαρες οπως ειπε και ενα παιδι σε προηγουμενη σελιδα,oπως the liitle things give you away,valentine’s day,what i’ve done κ.α.
και μπορει ρε παιδια να μην παιζουν τοσο nu σαυτο το δισκο (αν και ποτε δεν ειπαν οτι ειναι nu metal) αλλα εχει μεσα πολλα κομματια που ειναι δυνατα.given up,no more sorrow,blleed it out κ.α.
μην ξεχναμε οτι εχουν βγαλει πολλα τραγουδια που ειναι στο υφος του ΜΤΜ.τα my december,breaking the habit ακομα και numb,pushing me away τι ειναι?
και για να κλεισω,πιστευω οτι ειναι καλο να πειραματιζεται μια μπαντα γτ κατανταει κουραστικη αλλιως.