Live Γενια Του Χαους/Αδιεξοδο/Γκουλαγκ/ΓΚροβερ/Εκτος Ελεγχου και αλλοι 23-3

ξύνεις πλήγες, χα!

τεσπα αμα ήταν μαγκες ας το εκαναν πεδιο του αρεως με αφισα σ’ ολο το λεκανοπεδιο να ηταν και Oldschool

ντάξει κερδίζεις :stuck_out_tongue:

εγω παλι δεν το καταλαβαινω ολο αυτο, καθοτι τα παιδια γουσταραν να κανουν ενα παρτακι, και οπως ειπε και ο κρισπ, οποιος πραγματικα γουσταρει αυτη τη μουσικη και νοιαστηκε και ψαχτηκε με καποιον τροπο εμαθε για το λαιβ, ισα ισα τους δινει περισσοτερο κυρος, απ τη στιγμη που δεν καναν κανα λαιβ αρπαχτη, αλλα καναν τη φαση τους

τι εχει πατρα την αλλη βδομαδα:roll:

ρε αλεκε δεν ειναι ετσι γιατι εγω μενω επαρχια πλεον ασχολουμαι με την φαση μια δεκαετια περιπου πλεον, ενεργα θα ελεγα, γουσταρω τρελα, οι μπαντες ειναι απο τις αγαπημενες μου, και απλα δεν ενημερωθηκα απο πουθενα απο καποια εγκυρη πηγη η κατι, παρα μονο χθες το βραδυ που ημουν σε αλλο λαιβ.

Θα παιξουν οι conspiracy of denial μαζι με blacklisted κ.α. στην πατρα

το punk δεν έχει να κάνει με κανένα κύρος όμως , για αυτό γίνεται αυτός ο σαματάς . :wink:
απλά μην αρχίζουμε το τρολάρισμα στο πρώτο ποστ ξέρω γω :smiley:

[I][U]είστε ανενημέρωτος κύριε[/U][/I]

ναι ρε καταλαβαινω τι λες, τη λεξη την ειπα για να πω οτι σεβονται τον εαυτο τους. νομιζω οτι το παμε πολυ πιο περα απ οτι πραγματικα συμβαινει, οι μπαντες γουσταραν να κανουν ενα λαιβ, το μαθαν αυτοι που ηταν στα μεσα, καποιοι αλλοι πχ ουωρστ δεν το εμαθαν και ξενερωσαν,αυτο.:wink:

ναι ρε cool , ουσιαστικά τίποτα από τα δυο δεν πήγαινε σε σενα (ειδικά αυτό με το τρολάρισμα)… απλά πήρα αφορμή

εγώ σαν 80s punk gathering το μαθα … με επεξήγηση “ε θα μαζευτούνε και θα παίζουνε και θα κανουνε βλακείες”, από φίλο που είχε πάρει [U]χωρίς λεφτά[/U] προσκλήσεις… τώρα “επίσημα” τι έγινε , τι σκέφτονταν κτλ … δεν έχω ιδέα. :wink:

Κι εγω αυτο καταλαβα οτι ητανε 80’s punk gathering κι οχι συναυλια αμιγως Stress/GtX/αδιεξοδο.

Για τις προσκλησεις, τις επαιρνες και πληρωνες 5 ευρω στην εισοδο του An.

καλά καλυτερα περασα χθες απ οτι θα περναγα. δηλαδη δε με ξενερωσε τοσο που δε παρευρεθηκα οσο το οτι λεξεις οπως πριβε, προσκλησεις, στομα σε στομα και οχι παραεξω, με χαλανε παρα πολυ στη μουσικη που ακουω

Τεσπα κλαιν μαιν

Xαχαχαχα, τι μαλακας εισαι :lol:

Το αυτό.

Δηλαδή παιδιά από επαρχεία ή παιδιά που δεν έχουν τα κατάλληλα κονέ στη φάση και απλά είναι φίλοι της μουσικής αυτής,παιδιά που δεν είχανε 5 ευρώ να διαθέσουν δεν έχουν δικαίωμα στηηηη,νννν εεεε…ΠΑΝΚ ??? δε μιλάμε για αβαντ γκαρντ περιστάσεις γαμώ///για πανκ μιλάμε ρε πούστη μου έλεος…
Αν θέλανε ένα live για τους φίλους τους ας μαζεύονταν σε ένα σπίτι , σε ένα studio , σε ένα πάρκο , σε μια ταράτσα να παίξουνε…
Αν πάλι αντιπροσωπευουν κάτι ή θέλουν να πάνε ακόμα πιο μπροστά τη μουσική τους και τους ενδιέφερε ας κάνανε ένα live ανοικτό.Και μην ακούσω για κόστος γιατί σε εθελοντική είσοδο σε γενιά του χάους θα βγάζανε τα έξοδα τους και με το παραπάνω.

οΥΣΤ.

Υγ : Το σκηνικό live σε μαγαζί αλλά με επιλεγμένο κοινό είναι για το πούτσο και προσκλήσεις δίνονται στα MAd και στα vip partys στα μπουρδελομάγαζα της παραλιακής.

Μεγαλα ξεφτιλικια απο μπαντες που δεν το περιμενα. Μου 'πεσαν τ’αυτια οταν μου το 'παν εχθες

@βββ, δε θα πηγαινα ετσι στη φαση και για το λαιβ το ειχα μαθει απο πριν, αποδειξη το οτι ειχα πει σε κοινη μας φιλη οτι σκεφτομαι μηπως παω σε ενα ακυρο λαιβ και καλα χωρις να πω ποιος παιζει και τι, και δεν ειπα τιποτα για να μη χαλασω τη φαση σε κανεναν, θα μπορουσα ανετα να μπω εδω να κανω θρενταρα και να αρχισω να κραζω. δεν το εκανα επειδη [U]σεβομαι[/U] (και το υπογραμμιζω) πως αυτα τα ατομα εζησαν μια διαφορετικη δεκαετια που η λεξη ‘δηθεν’ δεν υπηρχε με τον τροπο που υπαρχει σημερα και πραγματικα εχουν καθε δικαιωμα να κανουν ενα event οπως το θελουν

απο εκει ομως που οι tragedy ερχονται στο πολυτεχνειο και παιζουν ανοικτα και τσαμπα για ενα κοσμο που στη τελικη θα μπορουσαν να ειναι στ αρχιδια τους κι ολας, μεγαλη μπαντα ειναι που παιζει headliner σε φεστιβαλ, η συγκεκριμενη κινηση μου φανηκε “καπως”. δεν αντιλεγω πως οι μπαντες το εκαναν επειδη γουσταραν 100% να παιξουν σε αυτη τη φαση και να θυμηθουν τα παλια. απλα ισως να ηθελαν να προστατευσουν κατι με τους πολυ, πολυ λαθος τροπους. εγω σκεφτομουν να παω απ εξω, αλλα ενοιωθα πως θα εριχνα την αξιοπρεπεια μου για λαθος λογους οποτε το λαιβ δεν ειχε αξια πλεον για μενα

αυτα δεν τα λεω με προθεση να θιξω κανενα. και η μια πλευρα, και η αλλη, εχουν δικιο. δεν ειναι ασπρο - μαυρο η φαση. απλα εμενα οπως και να χει μου κακοφανηκε παρα πολυ

edit: και για crude που λες, η φαση ηταν τελειως διαφορετικη, ουτε προσκλησεις υπηρχαν ουτε τιποτα. εδω αν δεν τυχαινε να ξερεις καποιον που θα μπορουσε να σου δωσει προσκληση λε πουλ κι ουτε πολιτικοποιημενο ατομο ειμαι ουτε επαφες με τη παλια πανκ σκηνη εχω οποτε δεν ειχα καποιον που θα μπορουσε να βοηθησει. καποιοι ανθρωποι απλα τη βρισκουν με το να καθονται σπιτι και να γουσταρουν με μουσικη, το πλεον αυτονοητο

αυτα ειχα να πω, ειτε ειμαι σωστος, ειτε λαθος, ελπιζω να εδωσα τροφη για σκεψη

Τραγικές και γελοίες καταστάσεις…!!! :lol: [-X

Ε ενταξει μη τα ισοπεδωνετε ολα. Δεν ειναι ασπρο / μαυρο

ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ :frowning: άρεσε αυτό το…"[B]πριβέ[/B]"(!!!sic) live των ελληνικών punk [I](???ή…δήθεν, πλέον?)[/I] και δεν κατάλαβα τη λογική τους.

Τέσπα. Δεν θα σχολιάσω περαιτέρω. Ευτυχώς η νέα γενιά πανκ μπάντων υπάρχει και θα τη παρακολουθώ ανελιπώς ([COLOR=“DimGray”]μέχρι τουλάχιστον να…τη φάει κι αυτήν το επάρατο μικρόβιο του…ελιτισμού?[/COLOR]??)

το αυτο.
ειναι καθαρα θεμα του συγκροτηματος για μενα αυτο αν γουσταραν αυτο.
σε καποιους δεν αρεσε αρα ειμεθα κουλ

το “καθαρα”… εντααξει… ;p απλα προσπαθω να ειμαι δικαιος και να βλεπω ολες τις πλευρες. το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτο το event δεν ειχε καμια σχεση με punk rock. το να τραγουδας το ‘υποκουλτουρα’ μπροστα σε ενα επιλεγμενο ακροατηριο… ακουγα το κομματι σημερα και προσπαθουσα να το φανταστω σα σκηνη και δε μπορουσα.

τεσπα αρκετα ειπαμε, ας αφησουμε το θρεντ να θαφτει. παμε γι αλλα

Αυτό και μόνο. Κρίμα [-X