Πότε θα δούμε live τους NIGHTWISH?

:twisted: Λοιπόν με αφορμή το rock wave και τις φήμες ότι οι NIGHTWISH 8α είναι support στους judas priest k queensryche πήρα την απόφαση να κάνω αύτο το topic,παρά τα χαρμόσυνα νέα για όλους έμας τους φανατικούς ότι θα μας έρθουν στο rock wave ναι μεν χαρήκαμε αλλά δεν, ξενερώσαμε δεν γιατί θα είναι support σε μεγάλα ονόματα και θα τους δούμε λίγο…Στο site τους <www.nightwish.com>δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση…Δεν νομίζω οτι οι NIGHTWISH δεν ακούγονται στην Ελλάδα…Πουλάνε κ μάλιστα πολύ…Τι πρέπει να γίνει για να τους δούμε live???Ελπίζω πως με το καινούργιο album το ONCE που 8α βγει σε κανα μηνα μήπως και τους φέρουν ΟΧΙ σα support…Εσείς τι λέτε? :?:

Λογικά εαν έρθουν στο rockwave δε νομίζω να τους ξαναφέρουν και μόνους τους, τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον. Πάντως ίσως είναι η καλύτερη περίοδος τώρα για να τους φέρουν, αφού έχουν πολύ μεγάλη πέραση στην Ελλάδα. Και καλύτερα να σου πω να ερχόντουσαν πριν βγάλουν το νέο δίσκο για να παίξουν τα γνωστά και καλά. Ποιος ξέρει τι θα είναι ο καινούριος.

Σωστό κ αυτό αλλά δεν νομίζω να χάλασαν οι NIGHTWISH k να απογοήτευτουμε μαζί τους αλλά ποτέ δεν ξέρεις…Ας τους φέρουν αλλά όχι support μωρέ…

Από Nightwish έχω εμπειρία ελαχίστων κομματιών και του ενός βίντεο που έχω πετύχει Χάκο… δεν θα έλεγα πως με ιντριγκάρανε τόσο, αλλά για rockwave μου έρχονται μια χαρά… πάντως αν έρθουν rockwave να τους περιμένεις μετά από κάνα χρόνο το λιγότερο για μόνοι τους…

Nai kai egw tha ithela na tous dw monous tous, alla min ksexname kai ta paixnidia pou ginonte se aytou tou eidous tin diorganwseis…prepei na dextoume oti oson afora tin ellada oi judas priest kai oi queensryche einai pio dimofileis kai epomenws pio sigouro kerdos gia ton diorganwti …mporei na eimai fan ton nightwish alla oi alithies na legonte ( toulaxiston etsi pisteyw egw)…twra kai support na einai, egw tha paw estw kai gia kana 45lepto…an erthoun fisika…:slight_smile:

Kαλά αυτό εννοείται…Δεν θα χάσω τα μωρά μου…

Οι Nightwish θα μάζευαν και μόνοι τους πολύ κόσμο, αυτό είναι δεδομένο. Εδώ βγαίνω έξω και παίζουν 1-2 κομμάτια τους σε κάθε ροκόμπαρο. Το καλό με αυτούς είναι ότι αρέσουν σε ένα μεγάλο φάσμα ακροατών, από κάφρους μεταλάδες μέχρι και ροκάδες.

ola kala…na erthoun na tous doume na xaroume kai meis ligaki…alla mhn einai 6 to apogeumaaaaaaa.tha einai h apeirhhhhhhh ksenera!!!to sunhthizoun na kanoun kati tetoia “koula” oi agaphtoi mas diorganwtes… :?

Λοιπόν , ας πούμε πως οι NIghtwish θα παίξουν μιάμιση ώρα, μιάμιση οι Queensryche, και 2 οι Judas Priest, που σημαίνει 5 ώρες fetsival… Ας πούμε επίσης πως το festival θα τελειώσει κατά τις 1 τη νύχτα, οι Nightwish δε θα εμφανιστούν πιο αργά από τις 8.30… Άρα λογικά μέρα θα είναι…
Όταν πάντως άρχιζαν το μεσημέρι τα festival , ήταν λόγω πολλών ονομάτων σε μία μέρα, κάτι που δυστυχώς δεν βλέπουμε φέτος…

Για να δούμε… :twisted:

Κοιταζω … μεσα απο τη γυαλινη σφαιρα μου … και … και … κατι βλεπω … … ω ναι …

Λοιπον ειδα :
20/6/2004 στο rockwave festival

Ιce queen η προβλεψη μου αυτη θα σου στηχησει μονο 100 Εuro.
Eπιταγες δεν δεχομαι …!!!
Αντικαταβολη μονο η ταχυδρομικη επιταγη .

Ουφ κουραστηκα … !!!
Παω για κατουρημα …

Πάντως, γιατί να σας χαλάνε οι Nightish σε φεστιβάλ…;
Πολύ σνομπ καταστάστεις, μόνο αυτούς θέλετε να βλέπετε;
Ουφ…

Εγω παλι Γιαννη θα ηθελα να βλεπω τη cristina scabia που ειναι πιο γκομεναρα απο τη φιλανδεζα …

Μου θυμίζεις τα κοριτσάκια που ακούν Ρουβά επειδή έχει ωραίους μύες :roll:

Α ρε Φαραντουρη που σου χρειαζεται…

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Οχι εσενα 8O 8O 8O του αλλουνου :x :x :x

pote tha doume hardline? :lol:

Τους ειδα προχθες … καλοι ήταν .

Δεν μας ενδιαφερει ποτε θα δουμε Live τους Nightish …
Μονο και μονο το γεγονος οτι παιζουν περισσοτερη ωρα απο queensryche με εκανε να αηδιασω περισσοτερο μαζι τους…