Live: Pain Of Salvation, Lake Of Tears, Agua De Annique, Disillusion, Scar Of The Sun

Ουααααααααα!!! Τι βλέπουν τα ματάκια μου σήμερα!!! Lake of tears και Disillusion!!! :vibrate::vibrate::vibrate: Ψηνόμουν και για Agua De Annique μια χαρά μου έκατσε, τώρα Pain Of Salvation 3η φορά θα το κάψω… τι να κάνουμε? PERFECTO!!!

LAKE OF TEARS!!!

και PoS για τριτη φορα! Τελεια!

Γαμώτο έχω κλείσει να δω Gathering στο Βερολίνο την ίδια μέρα με το live της Θεσ/νίκης
Αυθημερόν :stuck_out_tongue:

POS έχω δει 2-3 φορές,Lake of tears 1 και Αgua 2 αλλά πάλι ψήνομαι…

Από την άλλη 38 ευρώ και οι Gathering (με Hugo) με Autumn στο Βερολίνο 19 :-k

AΨΟΓΑ ΡΕ!! Lake of Tears ειναι παλια+τεραστια αγαπη γι’αυτο προσεχετε τι λετε!:stuck_out_tongue:

ΧΑ, εγω παλι πηγα και το εμαθα για το ατυχημα των Death SS λιγα λεπτα πριν μπω στο Gagarin…
Aνεβηκα και την επομενη Θεσσαλονικη να τους δω και ημασταν στο ιδιο “γαμιστερο” τρενο με την μπαντα!!8O
Ειχα ανεβει μονος και περασα τη νυχτα στο σταθμο περιμενοντας το πρωτο τρενο:( αλλα ποιος τη γαμαει την ταλαιπωρια μπροστα σε 2μαγικες βραδιες που ειχαν προηγηθει!:slight_smile:
Η βρεγμενη αφισα απο το live της Σαλονικης ακομα κοσμει το δωματιο μου!:slight_smile:καρδουλες

Α ρε Didi, για ποσο ακομα θα στα σκαμε…?:frowning:

Eιδες απο καπου οτι ειναι της Didi τελικα??

Βασικα χθες που κοιταξα στο section “Συναυλιες” του site εγραφε την “Hard Times” ως διοργανωτρια.Σημερα δε γραφει τιποτα:-k

Δεν πρέπει να’ναι ντιντι, στο σάιτ της πάντως δεν το είδα.
οι μπράιντ είναι από ντίτνι.
η Hard Times φέρνει hardcore ρε. Προφανώς δεν είναι αυτή.

ΟΚ, αυτη την εντυπωση ειχα, μπορει να εκανα+λαθος. Sorry for that…

Edit: Οχι οτι εχει και πολυ σημασια, αλλα μιας και βρηκα τα εισιτηρια, το live στο Gagarin τοτε ειχε γινει απο την High Voltage Productions και στη Θεσσαλονικη εγινε τελικα απο την Metallaxis Productions (αρχικα ηταν να γινουν και τα δυο απο τη High Voltage).

Απλα το ψαχνα και γω χθες μηπως αναφερεται σε κανα αλλο sites αλλα δεν ειναι καμια αναφορα στη διοργανωτρια.Tην Hard Times πρωτη φορα την ειδα σαν ονομα.Λογικα τοτε θα τη βαλαν κατα λαθος χθες και σημερα το διορθωσαν…

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΤΕΛΙΚΑ :smiley:

LAKE OF TEARS και παραδίδουμε ψυχή κ σώμα στη συναυλία !

Πάρτε σετλιστ των P.O.S. εσείς που θα πάτε.
Χθεσινό.

[SPOILER] 01. Diffidentia (Breaching The Core)
02. Linoleum
03. Disco Queen
04. Undertow
05. Ashes
06. Used
07. If You Wait
08. Mortar Grind
09. Handful Of Nothing
10. Yellow Raven
11. Nightmist

Encore:

  1. Fandango
  2. Falling/The Perfect Element[/SPOILER]

Αυτό το 2ο μέρος του encore με την εισαγωγή του το περίμενα ευλαβικά και τις 3 φορές που τους έχω δει και οι γαμ%^@#οι το παίζουν τώρα ρε γμτ…μιλάμε για κομμάτι που πονάει την ψυχή μου…αλλά το σετ το υπόλοιπο δεν μου λεει τπτ…γαμώ τα κέρατα τους!

Δεν ξέρω ποιος την κάνει, αλλά το λάιναπ μυρίζει Χάμερ από μίλια μακριά.:wink:

Ε να δουμε POS αλλα να αλλαξει και λιγο το σετλιστ. Τα λιγα που παιξανε τοτε σε εκεινο το “φεστιβαλ” τα χανε παιξει και την προηγουμενη φορα που χαν ερθει. Και Disillusion πολυ καλη φαση…απο Lake of Tears με τι προτεινετε να αρχισω τα ακουσματα?

A Crimson Cosmos (1997)
Forever Autumn (1999)
Headstones (1995)
Greater Art (1994)

Μολις ακουσεις αυτα πες μου!:smiley:

Έδειξε και ο Χάκος χθες το βίντεοκλιπ του Don’t Go Any Further, και εντάξει λέω είναι κρίμα να τους χάσω. Αλλα να πάω σε live για να δω μόνο αυτούς είναι κάπως. Γκρρρ. Εντάξει και τους Lake Of Tears τους παρακολουθουσα κάποτε, αλλά δεν έχω πολύ επαφή από ένα σημείο. Με τους υπόλοιπους καμμία.

παιδια στο metalstorm.ee έχει στα upcoming releases αλμπουμ των Lake of Tears ,για δεκεμβρη 2009 ,βέβαια δίπλα γράφει TBA [to be announced]
μήπως λέω έχει ακουσει κανεις τπτ σχετικό; γιατι οσο κ να χω ψαξει δ εχω βρει

Ξεκίνα με το forever autumn. Είναι ο αγαπημένος μου από lake of tears.

Και Crimson Cosmos και το τελευταιο επισης και τα παντα ολα! :stuck_out_tongue:
Αν θες λιγο πιο καφρικα/doom πηγαινε στα πρωτα τους…τπτ Headstones κτλ :wink:

Μάνο, ντροπή!!! [-X Δεν το είχα δει ότι το είχες γράψει αυτό. Όχι και μουφίτσες οι Lake of Tears και λίγα τα λόγια σου για την Anneke :stuck_out_tongue: Μπορεί να μην βγάζει πλέον δισκάρες αλλά οι gathering ήταν μεγάλη μπάντα. Σου απαντάει και ο pumpkin πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.

Ελπίζω πάντως να παίξει 1-2 κομμάτια από gathering [-o<

Ξέρει κανείς αν η προπώληση ξεκίνησε??

Yup,ξεκινησε…