Live: Pain Of Salvation, Lake Of Tears, Agua De Annique, Disillusion, Scar Of The Sun

Απ’οσο ξερω δεν παει οσο καλα θα επρεπε και θα ειναι κριμα να μην βγει ενα τετοιο πακετο συναυλιας και με τετοια τιμη! Ειναι τοσες μεγαλες μπαντες και τα εξοδα φανταζομαι θα ειναι στον Θεο ! Θα ειναι μεγαλο κριμα γιατι μετα και οι μπαντες οταν βλεπουν οτι μπαινει μεσα ενα show δυσκολα ξανάρχονται !!!

σωστός αλλα η ημερομηνία δεν βολεύει για αυτους που εχουν εξεταστική μαζι και με μενα? πάντως είναι κρίμα να μη μαζέψει κόσμο?

Θα μαζεύψει κόσμο, μη σκάτε. Εγώ ξέρω αρκετά άτομα που θα έρθουν :wink:

Όποιος πάει παρακαλείται να γράψει το falling/perfect element σε τέλεια ποιότητα εικόνας και ήχου και να το πόστάρει άμεσα μετά το live.

Ευχαριστώ.:slight_smile:

no 468.

ΟΚ, τέταρτη (αν δεν κάνω λάθος) και τελευταία φορά τους, καταπώς φαίνεται.

Αναμενομενος o αριθμος ρε.Οι τρελαμενοι PoSαδες θα πανε,δεδομενο.Αυτοι που απλως γουσταρουν ομως,ψιλοαπωθουνται* απο το υπολοιπο line up.*Ειναι ομορφο billing αλλα καπως δυσκολο για τα γουστα.Δεν ειναι και οι υπολοιπες μπαντες απο αυτες που θα “κλειδωσουν” τον κοσμο που ειναι στο παω,δε παω(δεν εννοω οτι ειναι αδιαφορες ολες,αλλα οτι δε κανουν το γκελ εμπορικα)και επισης δεν εχουν και καναν φοβερο πυρηνα εδω περα απο μονες τους(παντα πλην PoS λεω)…ποσους θα μαζευαν σε head εμφανισεις?Μονο αν ηταν η τιμη καμια σουπερ ουαου θα περιμενα περισσοτερους,επειδη παντα μια γαματη τιμη απλοποιει τα πραγματα=P

Eγω βασικα λογω του “υπολοιπου line up” θα παω!!:stuck_out_tongue:

Απο τη πλευρα αυτων που θα πανε ετσι κι αλλιως κυριως για PoS(που θα ειναι και η πλειοψηφια του κοινου δηλαδη)το γραψα(αν εισαι και συ ενας απο αυτος οκ)γιατι και γω για Disillusion και για να ακουσω Ανεκ λαιβ εστω και με αυτη τη μπαντα θα παω.

Sorry που διακοπτω ξανα αλλα:

@pumpkin: Βασικα για Lake of Tears και Anneke θα παω παρ’ολο που την εχω δει και 2φορες με Gathering. Ειναι ΕΡΩΤΑΣ τι να κανω.

Απο ωρες εμφανισεις ξερουμε κατι?

Απο ώρες εμφάνισης απ’οτι εχω ακούσει δεν θα παίξει κανένας κάτω απο 1 ώρα.

το πρόβλημα είναι οτί δεν έχει καλή προπώληση ούτε στην Αθήνα και ακόμα χειρότερα πάει Θεσ/νίκη και θα μπεί μέσα δυστυχώς άμα συνεχίσει έτσι.

είναι κρίμα τόσα πολλά ονόματα με τέτοια τιμή και να μην υπάρχει ανταπόκριση…

Μετά γκρινιάζουμε γιατί έρχοντε συνέχεια οι ίδιοι και οι ίδιοι χωρίς να σκεφτούμε οτι εμείς οι ίδιοι κάνουμε sold out τα ίδια show συνέχεια…

Δεν θα μου φανεί καθόλου περίεργο αν όλα αυτά τα group αρνηθούν να ξανα επισκεφτούν την χώρα μας και επίσης δεν θα μου φανεί περίεργο αν οι ίδιοι οι Έλληνες διοργανωτές αρνηθούν να τους ξαναφέρουν απο τη στιγμή που μπαίνουν μέσα χιλιάδες ευρώ κάθε φορά…

Αν κάτσει και βάλει κάτω κάποιος πόσα έξοδα απαιτούνται για να φέρεις ένα ξένο και μεγάλο group στην Ελλάδα θα του πέσουν τα μαλλιά…(αμοιβή , αεροπορικά , διαμονή , ενοικίαση χώρου , μεταφορίκα , ενοικίαση ηχητικών , και πόσες άλλες απαιτήσεις θα έχει το εκάστοτε συγκρότημα…) τότε καταλαβαίνει κανείς πως προκύπτουν οι τιμές των εισιτηρίων…

:yahoo::yahoo::yahoo:

Ειναι γνωστο πως βγανει η τιμη του εισιτηριου οπως ειναι και γνωστο ομως πως αρκετοι Ελληνες διοργανωτες τις περισσοτερες φορες βαζουν ενα “καπελο” ΝΑ.Ειναι αναλογα τη περιπτωση,δε μπορουν ολες οι τσουχτερες τιμες να δικιολογηθουν με αυτο που γραφεις.Για το συγκεκριμενο event η τιμη ειναι οκ.

Και σκασανε και τοσα λαιβς…

Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι την τελευταια φορα που παιξαν οι POS στο Γκαγκαριν ηταν γεματο, το ιδιο και η Anneke στο An, ακομα ακομα και οι Lake Of Tears ενα σεβαστο αριθμο ειχαν μαζεψει. Να αφησουν λοιπον μερικοι την καραμελα των ιδιων και των ιδιων και ας κοιταξουν οι διοργανωτες να βαλουν κανα φτηνο εισιτηριο.

όταν οι καλλιτέχνες (οι manager τους δλδ) αποφασίσουν να σταματήσουν να ζητάνε υπέρογκα ποσά για μια εμφάνιση , και όταν μειωθούν οι επίσης υπέρογκοι φόροι του Ελ.Βενιζέλος τότε ίσως γίνει και αυτό! Όλοι μας το θέλουμε σε κανέναν δεν τρέχουν απο τα μπατζάκια !!!

Kατι 8Ευρες και 10Ευρες διαφορες με γειτονικες μας χωρες για τα ιδια ονοματα οφειλονται στους υπερογκους φορους του Ελ.Βενιζελους δηλαδη.Μαλιστα.

Για τις αμοιβές τους δεν έχεις να σχολιάσεις κάτι…

Και επειδή προφανώς μιλάς για συναυλίες μέγαλων ονομάτων που επισκέπτονται τις γειτονικές μας χώρες να σε πληροφορήσω αν και απ’όσο έχω καταλάβει έχεις επισκεφτεί αντίστοιχες διοργανώσεις με τις δικές μας και θα έχεις παρατηρήσει πόσο "φθηνές " σε παραγωγή είναι …και ο λόγος είναι οχι γιατί δεν μπορούν να στηρίξουν οικονομικά μια διοργάνωση , αλλα ο κόσμος δεν μπορεί να στηρίξει οικονομικά το εισιτήριο , οπότε κάνουν πιο λιτές παραγωγές και κοστολογούν οι ίδιες οι παραγωγές των συγκροτημάτων τις τιμές των εισιτηρίων!
Όταν οι Βούλγαροι λοιπόν παίρνουν βασικό μισθό 150? (300 leva) ειναι λογικό να δουν Μetallica με 25? (όπως τους είδα εγώ όταν πήγα) !

Τι να σχολιασω για τις αμοιβες που ζητανε?Φανταζομαι οτι δεν εχουν κατι με μας για να ζητανε περισσοτερα απο οτι ζητανε αλλου.Συγκεκριμενο ειναι το ποσο…

Τωρα για το βασικο μισθο,εχουμε τον προτελευταιο στην ΕΕ(η εστω απο τους τελευταιους),still,απο τα πιο ακριβα εισιτηρια.Οποτε ουτε αυτο το επιχειρημα με πειθει…(συγκρινε με Ιταλια αν το πας εκει που εχουν και μεγαλυτερο βασικο και τα ιδια εξοδα μεταφορας για μπαντες της Κεντρικς και Βορειας Ευρωπης η της Αμερικης ξερω γω)

επετρεψε μου να γνωριζω λογο δουλειας λιγο καλύτερα το τι γίνετε με τις αμοιβές τους και το πως αλλαζουν απο χώρα σε χώρα και το τι χρήματα ζητάνε όταν παίζουν σε φεστιβάλ και πόσα ζητάνε όταν παίζουν σε δικό τους show…δεν πάω να το παίξω έξυπνος απλά δέξου και κάποια πράγματα εκ των έσω …
Πάρε για παράδειγμα τους U2 και ψάξε αν θέλεις γιατί τα φθηνότερα εισιτήρια τους στην Ελλάδα στοιχίζουν 33? ενώ τα αντίστοιχα εισιτήρια στις αντίστοιχες θέσεις στην Ιταλία κοστίζουν 55?.Αυτό συμβαίνει με όλους τους καλλιτέχνες ανεξαρτήτου μουσικού προσανατολισμού.
Επίσης μπες απο περιέργια σε μια αεροπορική εταιρία και δες πόσο κοστίζει μια πτήση απο Ισπανία για Ιταλία (25?) και πόσο κοστίζει απο Ισπανία-Ελλαδα(250-350?)αυτόματα ανεβαίνει το κόστος παραγωγής…επίσης στην Ελλάδα απαγορεύονται απο το νόμο τα nightliner ,που είναι σαφέστατα οικονομικότερος τρόπος μεταφοράς των group απο χώρα σε χώρα , σε αναγκάζουν οπότε να τους φέρεις αεροπορικός…για όλα αυτα πάλι ο διοργανωτής φταίει???
Δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω για το οτιδήποτε απλά καλό θα ήτανε να αρχίσουμε λίγο να απομυθοποιούμε τους "αγαπημένους μας " και να δούμε και λίγο τη απαιτήσεις έχουν για να μας κάνουν την τιμή …
Αν θέλουμε να συνεχίσουμε να βλέπουμε live στην Ελλάδα πρέπει να αποδεχτούμε κάποια δεδομένα…θα μπορούσα να σου πω και άλλα αλλά δεν υπάρχει νόημα έχεις φτιάξει την δική σου ιστορία …

Ρε παιδιά, έχετε βγει εκτός θέματος και τσακώνεστε χωρίς λόγο. Ας περάσουμε καλά αύριο και ας αφήσουμε την κλάψα για μετά το live :stuck_out_tongue:
Το εισιτήριο γράφει ώρα έναρξης 6. Ισχύει ή θα περιμένουμε έξω από το gagarin και έχει και ψοφόκρυο αυτές τις μέρες :cold::cold: