Το πιο χάλια live που έχετε δει;

σιγουρα η εμφάνιση των crimson glory στο rockwave. ήταν τόσο αισχος που πραγματικά ντράπηκα που είμαι οπαδός τους…:frowning:

νταξ, δεν ξέρω ποια ήταν πραγματικά πιο χάλια.
Από άποψη διοργάνωσης θα έλεγα μάλλον kreator - sodom - destruction στο woodstock.

Επίσης στο Rockwave 99, η εμφάνιση των Manowar, που έπεφτε συνέχεια η τάση, και μετά οι δηλώσεις ( De Maio το είπε?, δεν θυμάμαι ) “this city hasn’t enough power for Manowar…”
αν και μέτα έστρωσε καπώς.

χμμ, Manowar 99, Sodom-Kreator-Destruction στο νέο Γουντστοκ, από πλευρας διοργάνωσης κυρίως αυτη, Sodom-Entombed κάποτε, κάπου στην ιερά οδό, και αυτή απο πλευράς διοργάνωσης, που περιμέναμε 2,5 ώρες στο ψοφόκρυο και η καθυστέρηση είχε ως αποτέλεσμα οι Entombed να παίξουν μειωμένο σετ. Τουλάχιστον τους είδα πρόσφατα όπως έπρεπε…
Crimson Glory στο Rockwave, Atheist και η πρώτη Nile στο Αν, την πρώτη λόγω απίστευτης ζέστης δεν την φχαριστήθηκα όσο ήθελα, και στην δεύτερη δεν ξέρω κάτι έλειπε, ήταν όλα πολύ χαμηλά.
Τέλος, τραγική απο άποψη ήχου η εμφάνιση στο αλησμόνητο μπλακ μεταλ διήμερο στο ΤΝΤ με τους Behemoth και Impaled Nazarene να πληρώνουν την νύφη περισσότερο από τα άλλα γκρουπ…#-o

Hawkwind στην Αποθηκη του Μυλου.Αθλιοτητα και πολυ κριμα γι’αυτο.:?

Τα περισσοτερα απο τα support που εχω πετυχει… Χαρακτηριστικοτερο παραδειγμα οι Rhapsody…

Zemial.

Rhapsody kai MEtallica sthn Rizoupolh(polu adunamoi)!

8O 8O 8O 8O 8O

Ειλικρινα, δεν το πιστευω αυτο…

το πιο χαλια live που πηγα ηταν οι whitesnake πριν καμμια 4-5 χρονια στο γηπεδο του ΠΑΟΚ…ηταν η πρρωτη φορα που γινονταν Live στον συγκεκριμενο χωρο,και ο ηχος τουλαχιστον σε εμενα που καθομουν ακριβως απεναντι στις κερκιδες ηταν εντελως χαλια…στην αρχη δεν καταλαβαιναμε καν πιο κομματι παιζανε,μετα λιγο τα πραγματα βελτιωθηκαν αλλα και παλι δεν ευχαριστηθηκα καθολου…[-X

Εκτός από live με underground σχήματα σε live με “μεγάλα” ονόματα δεν θα το έλεγα χάλια γιατί παρά την αντιξοότητα τα παλικάρια γάμησαν, αλλά σίγουρα όταν είδα τους Νevermore χωρίς μπάσο στην αρχή στενοχωρήθηκα αλλά μετά με αποζημίωσαν και με το παραπάνω (Θεσσαλονίκη, 2005).

Διαφωνω για Metallica!Αν και δεν ειμαι τωρα πια φαν τους,τοτε ειχαν γαμησει!Πολυ καλη συναυλια!
Και πολυ καλοι και οι Monster Magnet σαν support!Ειχε γινει πανικος θυμαμαι!Δεν μπορω να καταλαβω τι σε χαλασε τοσο!

Mε διαφορά Manowar το 99 στο Rockwave

URIAH HEEP και BARCLAY JAMES HARVEST στην Θεσσαλονικη τελευταια φορα που ηρθαν
απαλευτοι οι ανθρωποι…

Ολέθριο Ρήγμα, Rockwave 2005

Ολα οσα εχω δει μ’αρεσανε…Δεν μου 'ρχεται κανενα χαλια.:-s

Σε σχέση με το 93 οι Metallica tou 99 ήταν σκέτη ξενέρα.Απο τότε για μένα το χουν χάσει το “μέταλλο”…και το ξαναπιστοποίησα βλέποντας πάλι χτες το Some Kind of Monster…

Δε μου 'χει μείνει στο μυαλό κάποιο χάλια live, άλλωστε στις συναυλίες πηγαίνω κατά κύριο λόγο για το χαβαλέ και το τζέρτζελο.

Ό,τι και να λέμε τόση ώρα, ΕΝΑ είναι το τοπ χάλια live όλων των εποχών που έχω πάει ποτέ και πιστεύω είναι στην πρώτη θέση της σχετικής λίστας και για όσους είχαν πάει τότε…Athens Open Air 2004…τα λόγια είναι περιττά, καθώς η λέξη χάλια είναι μικρή για να περιγράψει την αθλιότητα της συγκεκριμένης διοργάνωσης. :frowning:

Ποιοί είχαν παίξει εκεί;Δεν θυμάμαι καθόλου.:dunno: :-s

Χαλια δεν μπορω να το πω αλλα οι Nevermore τον χειμωνα του 2003 στο Ροδον ηταν μια πολυ μετρια συναυλια… Πολυ χαλια ηχος για Ροδον…