Liverpool

…η οποια δυστυχως και μετρησε. Κριμα, αν τον ειχαμε θα ειχαμε προκριθει. Μαλακια που αποκλειστηκαμε, ας συγκεντρωθουν οι παιχτεε στο πρωταθλημα τωρα να το καθαρισουν και τυπικα το συντομοτερο.

το αλλο το γιδι πεταξε 100 λεπτα των συμπαιχτων του σε 1 στιγμη.Α ρε Αλισον

1 Like

Ακριβώς. Προσπαθείς 95 λεπτά, γαμιέσαι να πετύχεις αυτό που θες και όλα καταστρέφονται από ένα λάθος που δεν κάνω ούτε εγώ στο 5x5. Κρίμα, γιατί το είχαμε, ήταν πολύ καλή η ομάδα χτες. Επίσης η Ατλέτικο έχει τερματοφυλακάρα, το ξέραμε αυτό, χτες ήταν ο καλύτερός τους.

1 Like

Κάτι μου λέει πως ούτε φέτος θα πάρει πρωτάθλημα

2 Likes

Ή θα το πάρει νωρίτερα

4 Likes
2 Likes

ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΝΑ ΚΛΕΨΕΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. :rofl:


Κίνηση που σχολιάστηκε πολυ

ειναι που never walk alone ρε παιδι μου

Για εμενα ειναι σωστη κινηση μιας και ειναι εταιρεια

Καλα from a bussines point of view ναι, ολες οι ομαδες εταιριες ειναι σημερα 100% κ εχουμε καπιταλισμο, προφανως καλα κανουν και το εκμεταλλεύονται

Για οσους βλεπουν το παιχνιδι ομως ακομα λιγο πιο ρομαντικα, ή καλυτερα πιο ανθρωπινα μαλλον, ειναι εμετικο. Η united -και την αναφερω οχι επειδη υποστηριζω ουτε για flame αλλα επειδη ειναι το μονο παραδειγμα που επεσε το ματι μου- σε συνεννοηση παικτες-διοικηση προχωρησαν σε 30% μειωση μισθων και τα δωρισαν (4μυρια) στο αγγλικο ΕΣΥ ενω ανακοινωσε επισημα οτι ολοι οι εργαζομενοι πληρωνονται κανονικα ως εχει.
Και η εταιρικη κουλτουρα ακομα και σε καπιταλιστικο καθεστως, μπορει να κανει μια μικρη διαφορα για καποιες ευπαθεις μικρομεσαιας ταξης ομαδες υπαλληλων της. Μια ποδοσφαιρικη ομαδα ειναι μεν εταιρεια αλλα το προιον της ειναι αμεσα συνυφασμενο και με την εικονα της προς τους οπαδους της κ την αντιμετωπιση αυτων
(Δεν αναφερω την united για diss τωρα ε, εχω παει old trafford το 2010 σε καλες θεσεις για ντερμπυ κ στο παρκινγκ εβλεπα μερσεντα-μερσεντα-μπεμβε-μερσεντα κοκ… αλλα την χρησιμοποιω ως το μονο μεχρι τωρα σοβαρο παραδειγμα συλλογου που εδειξε εμπρακτως κ αμεσα μια κοινωνικη ευαισθησια σε δυσκολους καιρους)

1 Like

Είπαν ότι έδωσαν άδεια σε ένα μέρος του προσωπικού, το οποίο και θα πληρώσουν κανονικά. Τι έγινε που είναι εμετικό; Από περιέργεια ρωτάω

Να χρησιμοποιει κρατικα χρηματα φορολογουμενων για να καλυψει τις αναγκες των υπαλληλων της, αντι αυτα τα χρηματα να πανε εκει που πρεπει (νοσοκομεια κτλ) κ να πληρωσει η ιδια η διοικηση τον κοσμο της…

Έτσι πάει στο furlough που αναφέρει;

EDIT: Διάβασα, ναι, έτσι πάει. Μαλακία που το έκαναν, δε χρειαζόταν αυτή τη στιγμή. Αν συνεχιστεί για πολύ αυτή η κατάσταση, ναι, ΟΚ. Αλλά κακώς είναι το πρώτο πράγμα που πας και κάνεις. Και νόμιμο που είναι, δεν είναι και το πιο ηθικό πράγμα του κόσμου σήμερα. Αυτοί που είδανε το κράξιμο που έπεσε (όπως και σε Τότεναμ), το απέφυγαν :stuck_out_tongue:.

1 Like

Ποιος μπορει να βλεπει το ποδοσφαιρο πιο ρομαντικο εν ετη 2020 ? τα τελευταια 20 χρονια εχει χαθει ο ρομαντισμος

Ε καλά, δεν έχει σημασία αυτό. Σημασία έχει όταν λες ότι πρεσβεύεις κάποια πράγματα, να το κάνεις κιόλας. Θα μπορούσε να περιμένει λίγο, να μην το κάνει από την πρώτη στιγμή.

1 Like


Πηραν την αποφαση πισω

1 Like

Μπορει να σου λεει οτι θελει οτι πρεσεβευει εχεις την κριση να καταλαβεις τι παιζει πισω απο ολο αυτο.

Ναι, απλώς συνήθως αυτό που έλεγε ότι πρέσβευε, το πρέσβευε και στην πράξη.

Καλά έκαναν και το πήραν πίσω.

EDIT: βάζε κάνα κόμμα, μου πήρε 2 λεπτά να καταλάνω τι λες.

1 Like