Liverpool

Το πηρε πισω οχι γιατι ακουσε τους οπαδους της αλλα γιατι εγινε μεγαλος ντορος…

1 Like

Πρωτο match ball σημερα στο Λονδινο.

1 Like

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

30 Χρόνια . Δεν έχω ζήσει ούτε ένα , αυτό είναι το πρώτο . Αυτά

4 Likes

και τελευταίο :wink:

2 Likes

Κι εγώ που έχω ζήσει, δε θυμάμαι και πολλά…

Ε, μετά από αυτό, ήρθε η ώρα να αποκατασταθω.
(Λέμε και καμία μαλακία να περνάει η ώρα)

Νομίζω ότι επανήλθε η κανονικότητα στο ηλιακό μας σύστημα.

2 Likes

2 Likes

Τσουρέκια θα μας τα κάνουν. Οι Έλληνες οπαδοί της Λίβερπουλ είναι ό,τι χειρότερο.

Πάντως το άξιζε, 2 χρόνια είναι σταθερά ομαδάρα ( ναι με διακυμάνσεις κλπ ) και έπαιζε ωραία μπάλα. Αν μείνει ο Κλοπ, θα είναι ενδιαφέρον αρκετά, γιατί προυποθέτει πως θέλει να κάτσει πολλά χρόνια. Πρέπει να πουλήσει Μανέ, Σαλάχ ( ο Φιρμίνο είναι απίστευτος παιχταράς, ο μόνος που μπορεί να πάει Μπάρτσα, Ρεάλ, Μπάγερν , Γιούβε και να είναι πρώτο βιολί, οι άλλοι δύο είναι ένα σκαλί κάτω ) για να δώσει κίνητρο πιστεύω. Άλισον, Βαν Ντάικ και τα μπακ της ( ακόμη πιστεύω ότι ο Κειτά έχει καλές πιθανότητες να γίνει ) οι άλλοι world class παίχτες της.

2 Likes

Ναι, ζητάμε συγγνώμη. Οι ξένοι οπαδοί της Λίβερπουλ και οι Έλληνες οπαδοί των άλλων ομάδων είναι ό,τι καλύτερο.

3 Likes

Το 1 είναι μεγαλύτερο απ’το 0 αλλά αυτό δε σημαίνει πως είναι και καλό.

6 Likes

Δε θυμαμαι παντως οπαδους αλλων ομαδων να θεωρουν κανονικοτητα το να παιρνει πρωταθλημα η ομαδα τους οταν εχει να παρει 30 χρονια. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Μιλωντας ως εκπροσωπος, το ηλιακο συστημα μια χαρα ειχε κανονικοτητα και θα εχει ακομα κι αν δεν παρει ποτε ξανα πρωταθλημα η Λιβερπουλ. Δεν υπαρχει τιποτα κοσμικο ή μοιρολατρικο ή καρμικο.

Απλως η Λιβερπουλ εχει φτιαξει μια παρα πολυ καλη ομαδα, και παιζει πολυ ωραια μπαλα, κερδιζοντας πανδικαια και παναξια ενα πρωταθλημα που θα ηταν κριμα να ακυρωθει ή να επηρεαστει πολυ απο τον covid19. Μου αρεσει η ποδοσφαιρικη δικαιοσυνη, κι ετσι αν και δεν πολυαντεχω μερικους οπαδους της Λιβερπουλ, χαρηκα παρα πολυ που το κατεκτησε.

Και ποιος είπε ότι έχουμε σχέση με τους οπαδούς άλλων ομάδων;;;

Κανενας. Ο @nnnkkk συγκεκριμενα ειπε ακριβως το αντιθετο. Αυτο νομιζα πως συζητατε.

Είναι διαφορετικό να είσαι Λίβερπουλ κ έτσι; Σαν τους αεκτζήδες ένα πράγμα… πλακίτσα

Συμπαθώ πολύ τη Λίβερπουλ, αλλά όταν παίζει θέλω να χάνει γιατί με εκνευρίζουν οι πανηγυρτζήδες “οπαδοί” της. Ξαναλέω με ενοχλούν μόνο οι πανηγυρτζήδες. Πάμε σε κανα μαγαζί να δούμε τις ομάδες μας με φίλους και πρέπει να περιμένουμε να τελειώσει το ματς της Λίβερπουλ για να αλλάξουμε κανάλι. Σώπα ρε! Που ήταν τόσα χρόνια ο τυπάς να δει τη Λίβερπουλ; Τώρα το θυμήθηκε; Έφτιαξε ομάδα για πρωτάθλημα και βγήκε έξω σαν το σαλιγκάρι; Οπαδός είναι αυτός;

1 Like

Όλοι θέλουν τον Γερμανό τους. Άντε και στο επόμενο θα έχω βγει στη σύνταξη

1 Like

εβαλα την φανελα κ ηρθα στη δουλεια,οπως καναμε στο σχολειο!!!YNWA!!!

5 Likes

Όλοι - τουλάχιστον εδώ Ελλάδα - γραφικοί είναι. Παίρνει η ομάδα που υποστηρίζουν τίτλο και αρχίζουν τα “mes que un club”, “hala madrid! η βασίλισσα στο θρόνο της”, “glory glory manutd” κλπ κλπ. Οκ στην περίπτωση της Liverpool η αναμονή τόσων ετών ας μας κάνει πιο επιεικείς στους πανηγυρισμούς τους. Εδώ χαιρόμαστε και όσοι δεν υποστηρίζουμε Liverpool.

2 Likes

Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει ούτε πιστεύω ότι η Λίβερπουλ έχει ευκαιριακους υποστηρικτές . Στην Ελλάδα έστω

Αυτούς που ξέρω είτε είναι μιας ηλικίας που την έχουν ζήσει στα 80’ς που ήταν τεράστια ομάδα και την θαύμαζαν και τους έμεινε , είτε άτομα της ηλικίας μου που την έμαθαν επειδή γουστάραμε να βλέπουμε Gerrard - Carragher - Owen σαν παιδάκια και μετέπειτα λόγω του σπουδαίου τελικού του 2005 που γέννησε φανς

6 Likes
2 Likes