Lizardia

Oi Lizardia θα εμφανιστούν στο Volos Protestival, την Παρασκευή στις 29/4 στο Πανεπιστήμιο, στο πεδίο του άρεως.

check this:

Moon,μπηκα στο Μyspace σας και ακουσα τα δυο καινουρια κομματια σας,τα οποια μου φανηκαν πολυ ενδιαφεροντα
Για τους φιλους που δεν σας γνωριζουν,να πω οτι οι Lizardia ειναι ενα αξιολογοτατο stoner rock group απο το Βολο,οι οποιοι εμφανιζονται κατα καιρους σε διαφορα τοπικα festivals και live stages,εχοντας κερδισει τα τελευταια χρονια την εκτιμηση κι εκτος Βολου.

Moon,θα παιξετε στην Ευρωπαικη Μερα Μουσικης φετο??

Ευχαριστούμε για τα καλοσυνάτα σχόλια :smiley:
Αν γίνει, επειδή έχω μιλήσει με έναν εκ των διοργανωτών, τότε μάλλον θα συμμετάσχουμε.

Λοιπον οπως εγραψα και στο thread για την επικειμενη εμφανιση σας με τους Nightstalker,απ’οσο εχω καταλαβει,θα παρουσιαστει και καινουριο υλικο.
Προσωπικα ακουσα κανα δυο τραγουδια που μου φανηκαν πολυ ενδιαφεροντα!

Να είσαι καλά! Θα παίξουμε και 5 κομμάτια από το νέο demo (ο θεός να το κάνει με τέτοιο ήχο) και επειδή δεν θα κυκλοφορήσει ευρέως, είναι καλή ευκαιρία να ακουστούν ζωντανά.

Τόσο ταιριαστό headline από Ελλάδα δεν είναι εύκολο να βρεις. Νομίζω πως στο επικείμενο live οι Lizardia θα αναδείξουν το υλικό τους, το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερα να παίζεται ζωντανά, απλά γιατί η μπάντα είναι πολύ ψυχωμένη στη σκηνή.
Αν ο ήχος είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα, προβλέπω να γίνεται ένας χαμός στο live με τους Nightstalker. Μακάρι να μπορούσα να ήμουν κι εγώ εκεί.

:thumbup:

Γεια χαρά σας!!! Στο παρακάτω link μπορείτε να κατεβάσετε 5 νέες ηχογραφήσεις που έγιναν σε σπίτι, πρόχειρα σε υπόγειο χώρο… Ο ήχος δεν είναι και ό,τι καλύτερο, γι’αυτό και δεν θα κυκλοφορήσει επίσημα. Το καλοκαίρι η μπάντα θα ξαναγράψει τα συγκεκριμένα κομμάτια με προσθήκη 2-3 άλλων για μελλοντική full lenght κυκλοφορία.
Τα τραγούδια έχουν πιο ξεκάθαρο προσανατολισμό σε σχέση με το “The Serpent’s Trace”.
Όσοι θέλετε να ακούσετε λοιπόν:

http://www.mediafire.com/?vnr8sk9apk189hn

Δώστε λίγο info σχετικά με το επερχόμενο live!

Δεν περνάτε απαραιτήρητοι ([I]τουλάχιστον όχι εγώ, που ως γνήσιος “-κορας” τριγυρνάω στις άντεργκραουντ εκδηλώσεις ελληνικών μπάντων, ανεξάρτητα λαιβ, κ.τ.λ[/I].) απλά δεν ήθελα να απαντήσω νωρίτερα, πριν αποκομίσω μια σίγουρη γνώμη επί της μουσικής σας.

Παρόλο που το ιδίωμα ([I]που υπηρετείτε[/I]) δεν είναι my-cup-of-tea, εντούτοις πιστεύω πως αν [B]και έχετε ταλέντα αμφότεροι χρειάζεστε περισσότερη δουλειά [/B]για να ξεχωρίσετε στον κυκέωνα των σωρό μπάντων του είδους. Σε αρκετά κομμάτια, δείχνετε (ευτυχώς) δεμένοι και σίγουροι. Χρειάζεται πρωτοτυπία -αφού το ιδίωμα προσφέρεται γι αυτό…Μια συμβουλή: [B]να έχετε πάντοτε οργανωμένο merchan[/B]. σε κάθε λαιβ που πάτε ([I]ακόμα κι αν…οι headliners δεν φέρνουν τίποτα μαζί τους[/I]!) ακόμα και ως…σάπορτ γκρουπ! Συγκροτήματα που λησμονούν (στη φάση “[COLOR=“DimGray”]έλα μωρέ, τσάμπα θα τα κουβαλήσουμε όλα αφού δεν αγοράζει κανείς το μπλουζάκι μας[/COLOR]”) φανερώνουν έντονο αντιεπαγγελματισμό -αν όχι ερασιτεχνισμό… :frowning:

Κατά τ άλλα: [COLOR=“Black”][SIZE=“4”]KEEP UP THE FINE JOB!!![/SIZE] [/COLOR]:slight_smile:

Ποιο live; Είναι να επιβεβαιωθούν 2, το ένα τον Γενάρη στον Βόλο με τους Χάσμα και το άλλο τον Μάρτη στην Λάρισα με The Bliss και Dope Flood. Ακόμη όμως δεν είναι σίγουρο κανένα.

ελα μωρή τρέλα.!! θα σας δω απο κοντά?!!

Χαχα ρε!! Περιμένουμε να μας πουν οι συντοπίτες σου οι Dope Flood, οι οποίοι είναι τρομεροί!

Οι Lizardia ευτυχως σιγα σιγα ξεπερνουν τα τοπικα ορια και μαθαινονται στο διαδικτυο.Ο τυπος που σχολιαζει την πορεια τους,περα απο τα βιογραφικα στοιχεια κανει και καποια πολυ επιτυχημενα σχολια την αξια του group.
Αναμενουμε παιδια κι αλλο live σας και καινουριο υλικο…

Πολυ καλα τα λεει ο τυπος!Μπραβο ρε γκαις!Αντε και κανα live συντομα να γουσταρουμε!

μιας και τωρα ακουω καποια κομματια απο το myspace σας, και χθες απολαυσα τους Dope Flood live, ανυπομονω για το live στη Λαρισα το Μαρτη! ελπιζω να μπορεσω να κατεβω.

Ας ελπίσουμε ότι θα γίνει τελικά το live…

Ένα βίντεο που κάναμε για το Fine Dead Lady από το The Serpent’s Trace:

1)Πολυ ζορικο το video των παιδιων με αποσπασματα απο συναυλις κ προβες τους.
2)Απαραδεκτος ο σκηνοθετης του βιντεου που δειχνει μονο τον μπασιστα!!!:D:p:D
3)Το μωρο στο 02:43 ποιο ειναι?

Ναι πολυ καλο το βιδεο ρε!!! :lol: Καλα αυτος ο μπασιστας παντου!Κιθαριστα δεν ειδα να εχει η μπαντα…:p:lol:

Τι σε νοιαζει ρε?!Απο πιτα που δεν τρως…

Οι Lizardia θα εμφανιστούν ζωντανά το Σάββατο στις 14/1 στο live που διοργανώνει ο ιντερνετικός σταθμός Ράδιο Παράσιτα για τον ένα χρόνο λειτουργίας του.

http://radioparasita.org/