Lizardia

Ειμαστε ηδη εκει…

ομοίως

Αντε να ετοιμαζομαστε για το βραδυ σιγα σιγα.
Τα παιδια θα παιξουν σε ενα φεστιβαλακι στην Αρχιτεκτονικη.

Θέλω αναλυτικό review της βραδιάς από όσους πάνε. Καλά να περάσετε μόρτες.
Lizardia rules! :twisted::metal:

Χθες λοιπον οπως ειχαμε πει,οι Lizardia επαιξαν σε ενα event που διοργανωνε ο internetικος σταθμος ‘‘Ραδιο Παρασιτα’’ για τον ενα χρονο λειτουργειας του.
Στο φεστιβαλακι αυτο επαιξαν τεσσερα γκρουπακια.
ΤΟυς πρωτους δεν τους προλαβα.
Οι δευτεροι,των οποιων μου διαφευγει το ονομα,ηταν μια συμπαθητικη μπαντα διασκευων,που επαιζε κομματια απο διαφορα ειδη του rock και νομιζω ζεσταναν καπως την κατασταση.
Τριτοι επαιξαν ,οι δικοι μας,οι stoner gods της Θεσσαλιας,οι κατα κοσμον Lizardia!!!
Nαι,δεν το κρυβω,το ξερετε ολοι οτι με τα παιδια ειμαστε κολληταρια,αλλα και αλλες φορες ,σε αλλες περιπτωσεις εχω επισημανει μεσα σε αλλα και τα αδυναμα σημεια τους.Ε.χθες δεν ειχαν ομως.Κατ’εμε,η καλυτερη μαλλον εμφανιση τους so far.Με συμμαχο εναν πολυ καλο ηχο σε κιθαρα,τυμπανα και μπασσο και με τραγουδιστη βραχνιασμενο καπως ,λογω κρυολογηματος,επαιξαν με τσαμπουκα,ενταση και παθος και πραγματικα δεν θυμιζαν σε τιποτα τοπικη μπαντα.Ο κοσμος ΓΙΑ ΑΛΛΗ μια φορα προσεχε τις ολοδικες τους συνθεσεις και γενικα εχω να πω οτι αφ’ενος ο κιθαριστας,που τραβαει ολο το κουπι σχεδον απο live σε live, στα ματια μου και στα αυτια μου ειναι ολο και πιο στιβαρος και σοβαρος με αποτερο σκοπο την ολοκληρωση,κι αφ’ ετερου στις 23 Απριλιου η μπαντα θα κανει αποβαση στη γεννετειρα του Crimson για ενα live ακομα.
Τεταρτη μπαντα ηταν οι W.C απο τη Νεα Αγχιαλο,blues rock group που παιζει πολυ συχνα στο Βολο και εχει κανει ονοματακι,αλλα δεν καθισα να τους δω διοτι μας περιμεναν μαζι με τον Μud στο Wizard δροσερες μπυρες και δεν επρεπε να περιμενουν,Στη συνεχεια κατεφθασε και η μπαντα και περασαμε ολοι μαζι μια γαματη βραδια!!!

Αψογοι οι μαγκες για αλλη μια φορα!Πολυ καλος ηχος και φοβερο δεσιμο,καθε φορα που τους βλεπω μου φαινονται ολο και καλυτεροι.
Συμφωνω με jiopa,ειδικη αναφορα πρεπει να γινει στον κιθαριστα που ειναι πραγματικη ριφομηχανη!
Ανυπομονουμε για το επομενο live,λογικα θα ειμαστε και στη Λαρισα τον Απριλιο αλλα δεν θα μας χαλουσε και κατι πιο συντομα(ουτε τη μπαντα φανταζομαι)!

μπράβο ρε…ελάτε και απο εδω(όπως είναι προγραμματισμένο) να σας δούμε και εμείς

Ευχαριστούμε πολύ όσους παραβρέθηκαν στο live και ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον Jiopa για την αναφορά του.

Έχει κλείσει και το live στο Stage στη Λάρισα μαζί με τους The Bliss και τους Dope Flood.
H ημερομηνία είναι 24 Μαρτίου και ΟΧΙ 23 Απριλίου! Θα σας ενημερώσω για περισσότερες λεπτομέρειες, όταν τις μάθω, καθώς και για άλλες ημερομηνίες πριν τον Μάρτη, που είναι πιθανό να παίξουμε κάπου.

με βολευει καλυτερα τον Μαρτη! :stuck_out_tongue:

λογικα θα κανονισω να κατεβω Λαρισα να σας δω με την εταιρη μπανταρα Dope Flood!

Για όποιον ενδιαφέρεται, μπορεί να κατεβάσει το The Serpent’s Trace σε μορφή FLAC
εδώ: http://lizardia.bandcamp.com/

να το κάνετε.! λέει.! :smiley:

Κρίμσον, ετοιμάσου για Λάρισα ε;

24 μαρτη? μέσα από τώρα.! :smiley:

*στην αλλη ερώτηση σου που εκανες και edit εχω να απαντήσω οτι μετά απο κάθε ακρόαση του demo σας, ακούω ΠΑΝΤΑ τους απο κάτω.
οπότε κάτι κάνετε ΚΑΛΑ.!

[B]
έλα να προσκυνάμε[/B]

[B]Orange Goblin - Red Tide Rising Official Video[/B]

[B]Making of[/B]

Lizardia on Ozium Records

Με χαρά ανακοινώνουμε την συνεργασία μας με την Σουηδική εταιρία Ozium Records.

σε μερικά χρόνια θα πουλάω το serpent’s trace σαν συλλεκτικό :stuck_out_tongue:

Lizardia - Seprent’s trace (1st press , DIY Promo release , before the band’s collaboration with Ozium records)

Συγχαρητήρια παίδες. Η συγκεκριμένη εταιρία φαίνεται κατάλληλη για τον ήχο των Lizardia. Άντε και στο πρώτο full length album με ήχο που να ταιριάζει και να αναδεικνύει τη μπάντα.

Για support στους Orange Goblin τι γίνεται; Δε μπορεί να μην κάτσει αυτό. Πιο ΟΒ μπάντα από τους Lizardia (τουλάχιστον στα riffs) υπάρχει αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα; Ο Ben θα γουστάρει κάργα. Mοοn, σε φαντάζομαι με μπλούζα Liverpool στο live…

Μπραβο ρε.αντε να περάσει ο καιρός να σας δούμε και Live…και μια, και δυο φόρες. :smiley:

μπραβο παιδες! αντε και με παγκοσμια περιοδεια!

Οι Lizardia με το κομμάτι τους Where Only Lizards Quietly Weave, περιλαμβάνονται στη συλλογή Tunes In Fumes την οποία μπορείτε να κατεβάσετε εδώ:

:thumbup:

το κατεβασαμε