Lordi

γαματο το τραγουδακι!!!

Ναι, περιμένετε από τη γιουροβίζιον να γίνει γνωστή η μουσική σας.
Επίσης, γιατί την είδατε όλοι πολεμιστές και brothers of metal τώρα; Επειδή πήγε ροκ μπάντα σε ποπ διαγωνισμό και ξέρετε ότι θα φάνε κράξιμο; Ε περαστικά, δε θα κάτσουμε να τους σκουπίσουμε και τα δάκρυα όταν χάσουν. Επίσης, το κομμάτι είναι σκατά αλλά σας αρέσει επειδή είναι ροκ. Επίσης, ασχολείστε με τη Eurovision. Επίσης, πολεμάτε για να εξαπλωθεί το ροκ. Τόση ανάγκη έχετε να γίνει κάτι τέτοιο; Εσείς δεν είστε που κράζετε τους “τρέντιδες και τους άσχετους που βλέπετε στις συναυλίες”;

Πα να στρίψω. Έχω δίκιο και το ξέρετε ε~!!!

Ναι, περιμένετε από τη γιουροβίζιον να γίνει γνωστή η μουσική σας.
Επίσης, γιατί την είδατε όλοι πολεμιστές και brothers of metal τώρα; Επειδή πήγε ροκ μπάντα σε ποπ διαγωνισμό και ξέρετε ότι θα φάνε κράξιμο; Ε περαστικά, δε θα κάτσουμε να τους σκουπίσουμε και τα δάκρυα όταν χάσουν. Επίσης, το κομμάτι είναι σκατά αλλά σας αρέσει επειδή είναι ροκ. Επίσης, ασχολείστε με τη Eurovision. Επίσης, πολεμάτε για να εξαπλωθεί το ροκ. Τόση ανάγκη έχετε να γίνει κάτι τέτοιο; Εσείς δεν είστε που κράζετε τους “τρέντιδες και τους άσχετους που βλέπετε στις συναυλίες”;

Πα να στρίψω. Έχω δίκιο και το ξέρετε ε~!!![/quote]

travas kana zori genika me to kanoume? Iparxei “eseis” kai “emeis”???

kai fisika DEN exeis dikio… apla les vlakeies gia na fereis antiriseis, klassiko paradeigma anorimwtitas kai egopathous apostasioipoiisis prokeimenou na anadeixteis…

kali sou nixta filaraki…

:frowning: :frowning: :frowning:

Καληνύχτα. Δεν αναδειχθήκαμε ούτε σήμερα τελικά. :frowning:

Χμ έντιτ: το ποστ δεν το έκανα μεταξύ σοβαρού και αστείου, κάτι που σημαίνει πως άμα θέλετε απαντάτε σοβαρά ε. Αμφιβάλλω αν ο από πάνω χρήστης μπήκε στον κόπο να το διαβάσει καν.

Αν ντυθούν όπως ντύνονται στα video clip τους τότε θα απολαύσουμε γαμάτες κριτικές απο τους Στέφανο Χιο, Λουκά, Παπατσάκαλο και λοιπούς ξεκάρφωτους…

mallon esi den xereis ti egrapses agapite mou… alla exeis dikio se pira pio sovara ap’ oti eprepe telka…

Esi den apantises pioi einai oi “emeis” kai pioi oi “eieis”…
sou moiazw gia metal brother? Alla den variese… how you remind me…
Anyway…

Ή απαντάς σοβαρά, ή δεν απαντάς, ή συνεχίζεις να είσαι καθυστερημένος. Γέμισε ο κόσμος Ρόκαβλους. Δηλαδή κατάντια πλέον.

vre agori mou, min arxizeis kati pou den mporeis na to teliwseis…
se ti na apantisw sovara? sto oti einai kalo oi LORDI na pane stin Eurovision? Fisika kai einai! Sto oti to pezoume metal brothers? Einai adinaton na milas sovara… sto oti krazoume tous trendides? Ti sxesi exei? Se ti ? Sto oti eimai kathiisterimenos? Pithanon na eimai, giati kathomai kai postarw sta topic sou, Stin katantia?
Auta pou grafeis ta exw xanakousei sra mesa tis dekaetias tou 80, otan pithanotata imoun peripou stin ilikia pou eisai esi twra… kai pistepse me xerw polla perissotera apo esena kai exw zisei dekaeties mesa sto hard kai metal… . kai otan lew na ipostirixoume tous kathe LORDI se mia EUROVISION i opoudipote alou, kai esi me krazeis gia auto, to lew giati exw mia megaliteri empeiria logw sigkiriwn an thes, i estw logo ilikias… opote min pas na to paixeis exipnos, xrisimopoiise tin exipnada pou exeis se pio se dimiourgika themata, kai min danizese… How you remind me again…
xalarwse…
kai sigoura den exw kamia anagki na sto pexw oute metalopateras, oute daskalos, oute tipota…

Και ομως μολις το εκανες …

Ανδρέα το βρίσκω άκρως ανησυχητικό που συμφωνώ μαζί σου :lol: (και σε αυτό και σε άλλα :wink: )

oxi Antrea mou, kai xerw kala, opws kai alloi pou me xerete oti den to kanw…

apla milisa ligo parapanw ap’ oti axizei… alla an miliseis esi, i o unholy, i telis den trxei kati, an pei dio kouventes parapnw o sirjim einai …metalopateras…

kikloforoun polla komplex file…( kai den anaferomai se sena…)

Παει χαλασες και συ !!! χαχ αχαχαχ :lol:

ti na po…allo ena pedio maxis gia to rock… :smiley:
i empeiria den erxetai mesa apo tin ilikia, alla apo to poso tin prokaleis esy na tin apoktiseis…oso gia anorimotita, stin parousa fasi kseroume poios einai o anorimos…ti na po…metalopateres, ksekavaliste ta kalamia sas.i mousiki einai thema goustou.

Sirjim μη το παίρνεις έτσι! Για τη συγκεκριμένη περίπτωση μιλούσαμε! Εγώ όσο καιρό γραφω στο forum αυτό και όσο σε ακούω στην εκπομπή στον Atlantis και από αυτά που γράφεις στο Rock Hard μόνο την εντύπωση του μεταλλοπατέρα δεν μου έχεις δώσει. :wink: Sorry αν σε προσέβαλα

Υ.Γ. Έλα Αngel… πέστο, είμαι γλύφτης :smiley:

Mια ζωη παραπονιαρης . Τεσπα , Το να αναφερεις οτι ακους 20 η 30 χρονια και ξερεις περισσοτερα απο καποιον πιτσιρικα π.χ για τον Γιαννη αυτην την φορα , αθελα σου το ολο νοημα που βγαινει απο το post σου , δειχνει οτι δασκαλευεις καποιον. Το εχω κανει και γω στο παρελθον και εχω κατηγορηθει για αυτο και μαλιστα απο ατομα ψαγμενα λιγοτερο απο τον Unholy. Απλως αναφερες μια αποψη που ειναι δικη σου , λογικο ειναι να υπαρχουν ατομα που θα συμφωνησουν μαζι σου και λογικο ειναι ατομα να διαφωνισουν μαζι σου.
Π.χ στην συκεκριμμενη περιπτωση των Lordi στην Εurovision δεν το καναν για να φερουν το Hard Rock στην Eurovision αλλα να γινουν περισσοτερο γνωστοι στην Eυρωπη. Μιας και μονο στην Σκανδιναβια ειναι γνωστοι και στην Γερμανια. Σε χωρες οπως η Ελλαδα δεν του ξερει σχεδον κανενας. Μια ωθηση θελουν να κανουν στην καρριερα τους και τιποτα παραπανω .
Δεν το συζηταμε τους Lordi τους καραγουσταρω εδω και πολυ καιρο απο το πρωτο Cd τους, και αυτους Θα ψηφισω γιατι δεν γουσταρω μια την γρια ξεκωλου που βαλαμε να μας εκπροσωπησει.

Αλλα αυτο επου ειπα ειναι προσωπικη μου αποψη.

Τωρα για Τελη , τι να σου πω … ειναι μεταλλοπατερας πως να το κανουμε , και μαλιστα 4 μηνων μεταλλοπατερας. Τωρα τι σχεση εχουν οι Europe με το metal … αυτο μονο ο φιλος μας μπορει να το εξηγησει.

[size=1]Χα νομιζες μωρη οτι δεν θα σε σχολιαζα παλι ? -> για τον Τελη ειναι αυτο[/size]

Ε δεν τρωγεσαι με τιποτα . Αν θελεις να γινεις συντακτης στο περιοδικο πρεπει να βριζεις , και ειναι νομιζω στο Offtopic. Δοκιμασμενη συνταγη . Με το γλυψιμο πλεον δεν κερδιζεις τιποτα. :lol:

ma den eipa tipota gia sena vre paidi mou!

100% thema goustou i moiusiki.
I simperifora omws, 1000% thema politismou.
Opou fisa o anemos…

Τουλάχιστον υπάρχουν 2-3 που κατάλαβαν ότι δεν προσπαθώ να ξεκινήσω φλέιμ, αλλά συζήτηση. Σας ευχαριστώ που με στηρίξατε με τη συμμετοχή σας στο θρεντ, δε θα σας ξεχάσω ποτέ.

Όσον αφορά το από πάνω, εκτός από μαθήματα μουσικής μπορείς να κάνεις και μαθήματα συμπεριφοράς; Άσε που το αρχικό μου ποστ θα πω για χιλιοστή φορά πως δεν ήθελε να θίξει. Αλλά όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται.
Αν και θαρρώ πως ξέρω ποια θα είναι η απάντηση. “how you remind me”

den to kanoun gia to rock, siga na min to ekanan gia to rock. Olou lefta theloun na vgaloun kai den to vriskw kako auto. Pioi stin istoria tou rock den to ekanan gia ta lefta diladi?
Oi MAIDEN? oi PRIEST? Oi MANOWAR? oi BON JOVI?
Den eida kanenan rocka na min pernei ta diakiwmata tou apo ta no 1 klp tragoudia tous… kai poli kala ekanan…

Gia pio logo na katigorisw loipon tous Lordi gia tin Eurovision?