Αlternative κυκλοφοριες

Μόλις άκουσα το “Burning Off Impurities” των Grails που είναι και το καινούργιο τους και…:-s :-s :-s :-s …δεν έχω που να κρυφτώ :http://www.myspace.com/grailsongs

"The anxious tension, extreme dynamics and urgent tone of Grails? second album Red Light seems to briefly glance back upon the rather lush and even-keeled feel of its debut The Burden of Hope (often compared to Godspeed You Black Emperor, Dirty Three)?and then torches the path it has traveled.

One part Miles Davis? smoldering ferocity on Bitches Brew, one part Mussorgsky?s stirring anthems, one part Pink Floyd?s haunted lucidity, one part Dirty Three?s epic grandeur and one part pure desperation, Red Light burns with an intensity of emotional expression and impeccable musicianship. It is the sound of ritual; of that urge for cathartic transcendence so often sought through layers of volume and distortion ? yet rendered with dramatic dynamics using only violin, guitar, piano and drums."

Rooster. To ομότιτλο allbum τους είναι εξαιρετικό.

Από αυτούς έχω το school of the flower που τα σπάει! 8)

το Red Light ειναι επισης πολυ καλο, αλλα το πρωτο αλμπουμ τα σπαει λεμε. το black tar prophecies δε το χω ακουσει και δε ξερω τι παιζει με δαυτο. οποτε ακου και το πρωτο.

Καλά σε συμπάθησα εσένα από την αρχή… Αν το δει και ο αρχηγός αυτό θα σε λατρέψει…:stuck_out_tongue:

Μemnoch, πολύ φεύγα αυτά που πρότεινες, πολλές επιρροές… Οι Manes σαν Korn? :stuck_out_tongue:
Πραγματικά χρειάζεσαι ύπνο…:lol: :stuck_out_tongue: (τζαστ κίντινγκ μέιτ:wink: )

Mια πολύ ωραία κυκλοφορία που άκουσα χτες και την ακούω από τοτε again again το : Loyal eyes betrayed the mind από τους Gifts from enola

Gifts from enola

http://www.myspace.com/giftsfromenola - post, alternative

Ωραιο album, ειχα καιρο να το ακουσω :slight_smile:


Pygmy Lush - Bitter River

Sterling, Virginia’s PYGMY LUSH debut with an album serving as the culmination of every influence these fine young men have ever had, all wrapped around each other to create what essentially sounds like a seasoned band covering a solid mixtape. Bitter River is 16 songs that span nearly the entire underground/independent music spectrum… ranging from tracks that sound like THE BLACK HEART PROCESSION to BORN AGAINST to TOM WAITS to THE JESUS LIZARD to BOB DYLAN to ONE EYED GOD PROPHECY to NIRVANA to … you get the picture, right? This is an incredibly varied album but it works surprisingly well, as the five fellows of PYGMY LUSH have cut their teeth on some of Northern Virginia’s most influential punk/hardcore bands of the last decade or so including PG.99, MAJORITY RULE, MALADY, CITY OF CATERPILLAR, CRESTFALLEN, HISSING CHOIR and many more. The CD version comes with a 16-page lyric book and two bonus tracks not found on the vinyl.

Φανταστικο album :thumbup:

Σουηδικό stoner!! Και γ@μω τους δίσκους!

ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΝ ADMINISTRATOR :lightsabre: :evil: :thumbdown: Aυτο δεν θα περασει ετσι , δωσε μου το email του να του στειλω υβριστικο μηνυμα . Κατω η δικτατορια του admin 8O

To τοπικ ( o Aλλαχ να το κανει τοπικ ) προχωραει οπως το ειχα φανταστει με δημιουργικη ανταλλαγη μουσικων ακουσματων ευρεως φασματος . GO TERROR8O

King δεν το περιμενα απο σενα αφου πια εχω καταλαβει τι μεταλλο εισαι :stuck_out_tongue: Eτσι παιδι μου να σπαει λιγο η κοπανιλα :lol:

Scary Face οι CBP ειναι το τοτεμ του Τερρορ και δεν σηκωνω κουβεντα περι αυτου . Οπως ειπε και ο Trust σε λατρευω ηδη :smiley:

Princess δυστυχως διαλυθηκανε τα παιδια (αν ακουσα καλα) και ωραια προταση το συγκεκριμενο αλμπουμ.

Μανο συμφωνω και επαυξανω τεκνον μου :papas: ? Eλα μωρη Σουηδια (απο τα πολυ καλα bands του ειδους).

Εγω τι να πω τωρα ιδεα δεν εχω και προχωραω οπως να ναι…

Μinsk … Εγω πιστευω πως τετοιο πραμα δεν εχει παιχτει φετος. Εχει τεραστιο ενδιαφερον και εκει που σαλταρησα τελειως ηταν οι ρυθμοι που πιανουν μα τον Τουτατη . Οσο το ακουω , τοσο με κερδιζει .Τετοιο drumming δεν ακους συχνα στο ροκ και πιστευω οτι αυτη η κυκλοφορια συμβαλλει στο να παει το ροκ ενα βημα πιο περα. Οποιοι δεν το εχουν ακουσει να το πραξουν.

Τhe Receiving End Of Sirens - The World Sings Fi Ma Fi (αμα σας πω οτι ειναι emo θα το ακουσετε?)

Portugal The Man - Church Mouth (Μια χαρουλα μετα απο την τελευταια τους δουλεια που ηταν πειραματικη)
http://www.myspace.com/portugaltheman

Λιγο retro rock απο την Αυστραλια… http://www.myspace.com/thirstymerc

Ωραιος αναλαφρος και καλοκαιρινος ηχος απο Panic Division

Aμερικανια του κερατα για οσους γουσταρουν http://www.myspace.com/decemberadio

Λιγο indie που αξιζει τον κοπο…http://www.myspace.com/theappleseedcast

Προσπαθουν με αυτη τη κυκλοφορια να κοντραρουν τους Kaddisfly και βαζουν εναν αντιπαλο στο παιχνιδι . Εξαιρετικη κυκλοφορια η φρεσκια τους . Αs Cities Burn

YES YES OH YES

Signal(που τους ειχες αναφερει) και οι υπολοιποι ιδου το πρωτο δειγμα απο το πολυαναμενομενο για μενα νεο cd των Thrice. Προβλεπεται κολαση με αυτη την κυκλοφορια που φαινεται οτι θα την προλαβουν μεσα στο ετος τελικα και χαιρομαι ιδιαιτερως :smiley: Θα ακολουθησουν κι αλλα βιντεακια απο το Alchemy Index…
http://www.youtube.com/watch?v=XbOMAoIeLKE

Side project των AFI (80’s electro) και ακουτε ολο το album http://www.myspace.com/BlaqkAudio

New Fightstar album 4 Σεπτεμβριου

Αντε Van Halen μαλλον ξεκινανε Οκτωβριο την τουρ και καιρος να τους δω μετα απο κατι αιωνες…

ααα…daz, ειπαμε, καλο το μεταλλο, αλλα η μερα θελει και το γλυκαναλατό της…:stuck_out_tongue:

ακουγα προχτες παλι το cd των yndi halda. ειχα κανα 5μηνο να το βαλω να παιξει. αν δε κανω λαθος τους εχει αναφερει ο daz, τρεχατε να ακουσετε.

οι pax cecilia daz ΜΑΜΑΝΕ. οχι αστεια. πλάκα, σοκ δέος και τα σχετικά. πσοσκυνημα στη μέκκα!:smiley:

τι ειπες τωρα. λεπον το minsk ειναι βασικα μία πιο ταιμπαλίστικη εκδοχή της μουσικής των neurosis, σε έναν αρκετά υπνωτικό χαρατήρα. αν δε το ακούσει κάποιος με ακουστικά για να δει τι ακρβώς παίζει με δαύτο, δε πιάνει το μεγαλείο μεγατόνων που κουβαλά ο δίσκος. είμαι περίεργος να δω πόσα αλμπουμ θα χωρέσω σ αυτο το κερατιάτικο τοπ 10 μου για φέτος.:lol:

και daz οφειλεις να κατσαδιάσεις τον pot γιατι minsk του λέμε, και minsk δεν ακούει…[-X άσε που το εξώφυλλο κόβει το πάτωμα στα δύο

και για να δείτε ότι τους minsk τους γουστάρει ήδη πολύς κόσμος (και καλός):

further info για την pic

η μλκια ειναι ότι όταν ποζάραμε ο troy ηταν αυτος που ουρλιαζε όλη την ωρα και στο τέλος βγήκα εγω έτσι. ο τρελιάρης με έσπρωχνε και ουρλιαζε σε φάση “θα σου φάω το λαρυγγι, πεινάω”. λολ. με την τριτη προσπάθεια βγάλαμε τη φωτο επειδη εν κινήση δε μπορούσε ο άλλος.:lol:

EΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΡΕ FUCKER ΜΕ ΠΟΡΩΣΕΣ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ ΓΑΜΩ (ΝΤΕΛΙΡΙΟ ΤΕΛΟΣ).
Κτηνωδες CD και σημειωτεον το ακουω ΜΟΝΟ με ακουστικα!!! Τribal vibes straight from hell baby!!! Psychedelia POT !!! Don’t you fucking miss it!!!

Eπειδη με πορωσες παρε και δυο νεα τραγουδια…

Το έχω ακούσει πλειστάκις & πολλάκις ρε παραπονιάρη και λέω παντού τα καλύτερα! Άσε που θα σου μεγαλώσω το τοπ σε 15άρι, για να χωρέσεις(χωρέσουμε)περισσότερα άλμπουμς!

To πουλεν μου ειναι παντου ρε 8O Δεν αμφεβαλλα ουτε για λιγο :smiley: Ο King ειναι οντως παραπονιαρης αλλα τον αγαπαμε :stuck_out_tongue:

PS: Death to Admin

PS2: PIG FUCKING IRON

Μπαμπά Αρκούδε:p οι King Sofa Killer και το “Midnight Magic” τους, σου λέει κάτιτις?

PS:Admin is Dead!

Whatever you say :yesmaster: Σου φερνω εγω αντιρρηση ποτε? 8O 8O 8O
Uncle Lemmy has a lotta kids baby 8)

PS: THANK GOD:metal: :dance: :blues:

το χω ακουσει ολο και κανει τρυφερο ερωτα σε ολο το συμπαν. και το samsara αλλα και το επος way of the dead σπερνουν επισης και να τους μαθουν ολοι παραυτα. το σικαγο πλέον εχει καμποσες καλες μπαντες και τη δικη του underground σκηνη.

το ωραιο στο νεο yakuza ειναι οτι εχωσαν post-ιλα αλλα δεν εγιναν ποστ. το στυλ δεν αλλαξε. ετσι κανουν οι μεγαλες μπαντες.

Aμήν και πότε!8O

Χμ… θα προτεινω Mc Fly… Θυμίζουν Faber Drive αλλα στο ακομη πιο soft τους…! :smiley:

Να προσθεσω οτι δινουν το cd τους δωρεαν απλα θα τους στειλετε ενα email.

“BLESSED ARE THE BONDS, our new release, is now available! it is free, and we still have many unclaimed… please send your mailing address to cd@paxcecilia.com… (we happily ship overseas)”

Θεοι οι The Appleseed Cast :thumbup:

Για διαφορετικούς λόγους γούσταρα και τα 2 ακούσματα, αλλά οι pax cecilia απλά δεν παίζονται, οπότε η παραγγελία έχει ήδη φύγει. Κι επειδή ο άνγκμαρ ξηγήθηκε καλά :smiley: του έχω ένα δωράκι, τους Σουηδούς Bokor με το "Anomia 1"και όχι, δεν στονεριάζουν μήτε doomιάζουν…αλλά mastodonίζουν ενίοτε και όχι μόνο, με το “Convert Into” να είναι από τα καλύτερα φετινά κομμάτια!

www.myspace.com/bokorband

P.S: Daz, feel free to join their space 8O 8O 8O 8O