Αlternative κυκλοφοριες

Σχετικά καλοί οι khoma, οι Horne όμως μου άρεσαν περισσότερο. Αύριο θα τους ακούσω πιο προσεκτικά…:smiley:

Eλα και θα σε κανουμε ΤΟΤΕΜ !!!

Καλοί οι Crippled Black Phoenix, αν και θα τους ήθελα λίγο πιο δυνατούς ώρες ώρες, αλλά έχω μια απορία. Ο ήχος στο Αν σε τι επίπεδα είναι? Τόσα χρόνια μόνο σε μία συναυλία του Cozy έχω πάει και παραμονές εξεταστικής δε θέλω να πάω και να θέλω να φύγω στα 5 λεπτά…

Δε τσιγκουνεύομαι μόνο τα λεφτά, αλλά και τον χρόνο τώρα πια…:frowning:

Επίσης, έχουμε κανά live report για το γκρουπ? Αποδίδουν καλά στις συναυλίες?

Ειναι ενα supergroup που δημιουργηθηκε απο διαφορους μουσικους απο groups οπως Μοgwai , Electric Wizard κα…
Για το ΑΝ δεν εχω ιδεα γι αυτο και ζητησα πληροφοριες . Εδω εχω παει σε ελαχιστες συναυλιες (μου εφτασε το ξιφασκια auditorium)…
Tωρα για το αλμπουμιδι … ειναι ετη φωτος μπροστα και θα συζητειται και μετα απο πολλα χρονια. Ταπεινη μου αποψη παντα. Live τωρα ξεκινανε μαζι (απο οσο ξερω γιατι απο Αγγλια δεν ειμαι fully updated οποτε δεν επιμενω).

Mετα το αποτελειωτικο χτυπημα του Eagleheart προς εμενα και με σκυμενο το κεφαλι πια θα παιξω σημερα με το κουβαδακι μου σε πιο ησυχες παραλιες γιατι τον ενοχλουσα φαινεται…

Λιγο νεο κυμα(η παλιο κυμα) που προσκυναει τα 80ς …http://www.myspace.com/blacktiedynasty

Πολυ νεο κυμα απο το LaLa Land …http://www.myspace.com/shinytoyguns

Απο το Brisbane με αγαπη οι αγαπημενοι μου Butterfly Effect . Δεν ειναι οι Αυστραλοι που ελεγα …
Φανταστικο site αλλα και http://www.myspace.com/thebutterflyeffectau

Απο http://www.myspace.com/hindermusic και τετοια mainstream θελετε; Eιναι οφ τοπικ αλλα αμα θελει το club…

Εdit της τελευταιας στιγμης …ε,ε,ερχεται (ασχετο) http://www.myspace.com/illnino

Eagleheart συμμορφωθηκα…Ι promise :frowning:
Eπειδη με ταπωσες ετσι παρε ενα δωρακι για free downloading… http://www.withinanotherband.com/ ασχετο απο το thread…

Λοιπον ειπα να ποσταρω κατι Ευρωπαικο καταρχην μια και ειχαμε πιασει τη Γηραια ηπειρο.Αν και γενικοτερα αυτο το στυλ που εχει ονομαστει alternative rock στην Ευρωπη τουλαχιστον δεν ηταν ποτε ιδιαιτερα του γουστου μου ωστοσο μερικα γκρουπ μου τραβηξαν την προσοχη.Oχι τιποτα undeground αυτη τη φορα ομως,το αντιθετο!
Οι Levellers απ το Brighton,ειναι απ τα γνωστα ονοματα,καμια 20αρια χρονια στο κουρμπετι,εχουν καμια 10αρια δισκους και μερικα πολυ ομορφα τραγουδια.Απ οσα ακουσα ξεχωρισα το Levelling τhe land του '91.Ηχος μεταξυ punk και folk.Οσοι γουσταρουν το alternative τους με δοσεις βιολιου,μαντολινου κτλ ας σπευσουν.

Απ την αλλη πλευρα του Ατλαντικου τωρα και συγκεκριμμενα απ την Πενσυλβανια,ενα αλλο γκρουπ που το ειχα μαθει κατα τυχη το 94-95 απο ενα unplugged που ειχαν κανει στο Mtv,ειναι οι επισης γνωστοι Live.Το Throwing Copper του '94 πουλησε πανω απο 8 εκατομ.στις ΗΠΑ.

Δικε μου Live ρε!! Show a little love to me…Yeah baby!!!

Λοιπον απ ο,τι προλαβα να ακουσω απ αυτα…

Οι πρωτοι TooL-ιζουν αρκετα και τους βρηκα ακρως ενδιαφεροντες,με πολυ δυνατα κομματια αλλα με χαλασε ο ηχος στα πληκτρα και το παιξιμο του.Μου ακουγoνται λιγο cheesy σε σχεση με τα υπολοιπα.Λιγοτερα strings και βιολια αδερφεεε,οχι αλλο καρβουνο!:stuck_out_tongue:

Οι Khoma επισης μ αρεσαν αρκετα,θα θελα να τους τσεκαρω ομως καλυτερα ακουγοντας ολοκληρο το δισκο.

Με τους Bokor επαθα πλακα απλα…Με τρομοκρατησαν δεοντως!!!=D> =D> =D>

Moνο ο Alan Parsons μπορει να τα χωσει στο Joe Baressi…

Αχ παλιο-τρομοκράτες μου θυμήσατε παλιά ωραία πράγματα με τους Live.

Με μια μπάντα που είχαμε με κάτι φιλαράκια διασκευάζαμε το Dolphin’s Cry.

Τι ωραίο τραγούδι…

Ε; Eσταλην αδιαβαστος …οπως και με την Βρεττανικη τρομοκρατια του Οsamabinhokam…

Παιδια γινεται χαμος email …Ριχτε πραμα. Δεν εχω χρονο τωρα!

Tα κουλαδια για σημερα ειναι τα εξης:

http://www.zornik.com/homepage/

PS 1: Don’t listen to Hokam…he is:twisted: . With me… you are safe…
PS 2: Aν δεν αφηνετε feedback δεν θα ξερω τι γουσταρετε. Παρακαλω τα μελη να ειναι πιο ενεργα. Ευχαριστω.
PS 3: Βαρατε μελη 8O

Daz, όσον αφορά το feedback από εμένα δυστυχώς δεν μπορείς να έχεις διότι έχω πρόσβαση στο νετ μόνο μέσω δουλειάς και εδώ οι περισσότερες διευθύνσεις και τα downloads είναι κλειδωμένα…

To thread ειναι εργαλειο για σενα εκει που θα πας για να μπαινεις οποτε γουσταρεις και μπορεις να τσεκαρεις. Ειναι η μεγαλη συμπαρασταση μου προς το προσωπο σου.
C …we are outshined by you amigo…

Για hinder που πεταξα δεν ειπες τιποτα. Πουρκουα?

Ασε γιατι ειμαι τρομοκρατημενος απο εναν Steve Thorne που μου πεταξε ο αλητης Hokam και οχι μονο με αυτο. Τρεχω να κρυφτω απο το πρωι 8O

Hinder δεν κατέχω, αλλά ξέρεις ότι ακούσω, i’ll let you know…

Πάντως πάλι με συγκινήσατε χτες με τους Ten και μόλις γύρισα σπίτι έβαλα πολύ δυνατά το Black Hearted Woman και γούσταρα…

Δίσκος από τα παλιά που καμια φορά βάζω και συγκινούμαι είναι το Swagger των GUN. Πραγματικά όμως έχασα τα ίχνη τους μετά, όχι ότι έψαξα και ιδιαίτερα πάντως…

Ηinder οχι; Ωχ…σε ειχα κοψει πιο Αμερικανιαρη…Ο τραγουδιστης τσαλαπαταει κοσμο. Το δισκακι πουλησε τρελα περσι …

Για TEN μην πιανεις συζητηση γιατι θα εχουμε θυματα με πρωτον εμενα…:papas:

GUNNNNNNNNN F#@@%@ING AWESOME . Terrorize me baby…8O

Δεν θα πω κάτι καινούργιο ή πρωτότυπο αλλά 2 από τις πιο αξιόλογες αμερικάνικες μπάντες του χώρου είναι κατά την άποψή μου οι Staind και οι Papa Roach.

Ειδικά, για τους δεύτερους τους πιστεύω ότι θα συνεχίσουν ακόμα καλύτερα.

Για τους Staind θεωρώ πως έχουν κάπως εγκλωβιστεί σε έναν ήχο, χωρίς αυτό να αναιρεί την αξία δίσκων όπως το Breaking The Cycle. Κομμάτια σαν το Fade, Ιt’s been a while κλπ είναι παραπάνω από ευχάριστο άκουσμα.

Οι Papa Roach την προηγούμενη χρονιά έβγαλαν μια πολύ αξιόλογη δουλειά όμως ακόμα για αυτούς benchmark παραμένει το Infest. Αν οι δίσκοι τους ήταν λίγο πιο ισορροπημένοι θα ήταν καλύτεροι νομίζω.

Μια καλή Χριστιανική μπάντα που θα γούσταρε και ο αρχιεπίσκοπος είναι οι P.O.D. Δεν θυμάμαι να έχουν κάνει μεγαλύτερη επιτυχία από το single Alive. Παρακαλείται ο chief terrorist Daffy Daz να ενημερώσει και να προστείνει.

Απο σενα περιμενα να ανοιξει τετοιο θεμα και αυριο θα κανω ενα ανοιγμα.

Προς το παρον θα αναφερω το Zoe Jane :frowning: (γιατι οχι η πικρα αυτη;) και Outside :bow2:
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ το περσινο…Eκπληξη για μενα. Παιδαραδες οι Staind!

Roach το τελευταιο πολυ καλο . Forever…8O

POD : Moυσικη ιδιαιτερη και ξεχωριστη για το ειδος. Νομιζω η συλλογη που βγηκε προσφατως αξιζει τα λεφτα της . Groovy…

Οσο για την εποχη της τωρινης διακυβερνησης …ολοι δηλωνουν Christian γιατι υπαρχουν προνομια και ανθρωποι του christian community εχουν μεγαλα ποστα πια. :papas:

Λοιπον απ τα λιγα που προλαβα να ακουσω λογω τρεξιματος…

O Al-Dazeera το κανε παλι το θαυμα του και με τους within another που προτεινε για τον Eagleheart.Παρολο που τους ακουσα λιγο επιπολαια,οι επιρροες που εχουν(και που αναφερουν στο myspace τους)ειναι εμφανεστατες.Λιγο Psychotic Waltz,με μια τζουρα παλιομοδιτικου thrash σε φασεις,1 κουταλακι του γλυκου Fates Warning εποχης perfect symmetry και για φινιρισμα κατι τρελα syncopations σε φασεις.Cool!!!8)

Oι Butterfly effect απ την αλλη δεν εχουν καμια σχεση με τους προηγουμενους,αλλα ειναι αποδειξη οτι η Αυστραλια ακολουθει κατα ποδας τα αμερικανικα γκρουπ του ειδους με πολυ καλους εκπροσωπους,οπως αυτους εδω!!

Οσο για τους Mute math,i’ll show no mercy on u ρε!!Απιστευτοι και τα βιντεακια απ τα live τους ειναι ακομα καλυτερα μια και στη σκηνη τα σπανε !8O

Αντε να δω τι αλλο θα προλαβω να ακουσω…:? Πανικ!

Τι επιρροές είναι αυτές που ακούω??? Psychotic Waltz?? Για στείλε μία το myspace τους γιατί γράφω within another και δε βρίσκει τίποτα :evil: