Αlternative κυκλοφοριες

Back on topic please

άντε, μιας και δε σας άρεσαν οι τελευταίες μου προτάσεις, θα σας κάνω μερικές ακόμα έτσι για να μάθετε!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

  1. Λοιπόν, η πρώτη μας πρόταση είναι ο Cristopher. Καναδός (άρα εγγύηση) παίζει μουσική που ακούγεται πολύ άνετα και ο δίσκος του (φετινός) λέγεται “Smoke And Origination”

Πάρτε και λινκ να έχετε μια ιδέα…(το πρώτο κομμάτι ή είναι πολυ πειραματικό ή χαλασμένο… μην τρομάξετε)

  1. Human Life index με το δίσκο τους “Welcome To”

Καλιφορνικέζοι progsters με άπειρα έγχορδα (μέχρι και μπουζούκι!!!), ανατολίτικους ρυθμούς και πανέμορφα κομμάτια στο δίσκο τους που σε μαγεύουν 100%

  1. Σας άρεσαν οι Wolfmother? Σας αρέσει όλο αυτό το hype του να παίζουμε πάλι ότι παίζόταν κάμποσα χρόνια πριν? Επειδή εγώ δεν είμαι από δαύτους :oops: σας αφήνω να βγάλετε μόνοι σας τα συμπεράσματα σας για τα παρακάτω συγκροτήματα:

και

(οι τελευταίοι είναι τελείως uriah heep φάση…)

[SIZE=“2”][/SIZE]

[B][FONT=“Garamond”][SIZE=“3”]Κάλλιο αργά παρά ποτέ, αλλά τους βρήκες παλιοχακερά:p

κι ένα προτεινόμενο :

Influences: Shellac, Kyuss, Explosions In The Sky, Godspeed You! Black Emperor, A Silver Mt. Zion, Mogwai, Mono, Lou Barlow, Tool, Pink Floyd, The Lemonheads, Dinosaur Jr, Sufjan Stevens, Biffy Clyro, Amplifier, M. Ward, Fu Manchu, Isis, Pelican, Cave In

http://www.myspace.com/monsterbastardproject, ενδιαφέρον ε ;[/SIZE][/FONT][/B]

Δεν ξερω τι λενε οι αλλοι αλλα οι Mae ειναι γκρουπαρα . Το θεμα ειναι οτι επειδη ειναι οι Εμο θεοι της δεκαετιας μαζι με Yellowcard , Jimmy Eats World τους εγραψαν . Don’t worry . Μαζι σου Καρβουνιαρη μην μασας .

χεχεχε

καλά τα έλεγα τόσο καιρό ότι είμαι emo… Οι άλλοι δε με πίστευαν…:oops: :stuck_out_tongue:

E και ? Εχει ακουσει κανεις το everglow και το destination beautiful για να εκφερει γνωμη ? Eχουν ακουσει το sun and the moon (κομματαρα) π.χ.

PS: Σκοτωσα τους Jimmy Eat World…Sorry και εβγαλαν και αυτοι νεα κομματαρα

Ακουσα διαφορα πολυ καλα καινουρια οπως Oceansize , Baroness , Beirut , The Last Goodnight (pop like Maroon5), A Fine Frenzy (pop) και πολυ καλους modern rock οπως Deepfield , Cinder Road και αλλους αλλα τι να λενε ολοι οταν βγαινουν Εagles και Bruce the Boss για μας τα Αμερικανακια . 8)

thanks!

Beirut έχουν ήδη τσεκαριστεί!:stuck_out_tongue:

άντε, περιμένουμε την κριτική σου στο site…

[SIZE=“6”]Γράφε! Πιο γρήγορα!![/SIZE] :stuck_out_tongue:

Kαλά ρε… ακούς Baroness και τους βάζεις στο ίδιο τόπικ με τους Maroon5 (vomit) !?!?!? Λίγη αιδώς μεγάλος άνθρωπος! :stuck_out_tongue:

(Αλήθεια το καινούριο τους, το Red Album, τι λέει?)

[FONT=“Palatino Linotype”][SIZE=“2”]Λέει πολλά…μάρτυς μου ο άνγκμαρ :wink: [/SIZE][/FONT]

Θα το τιμήσω και αυτό λίαν συντόμως τότε.

Kαμια αιδως (η ειμαστε μορφωμενοι η δεν ειμαστε) κομαντο 8) Ως γνωστον ειμαι αναισχυντος :stuck_out_tongue: Μονο οι Last Goodnight σε πειραξαν ? Fine Frenzy ας πουμε σου εκατσε ωραια ? (http://www.myspace.com/afinefrenzy) . Δεν θα ηταν τρομοκρατικα τα ποστ αλλιως :?

Οσο για το red album πρωτη ακροαση θετικη και συνεχιζουν τις υπεροχες μιξεις στονεριας και grunge με prog στοιχεια . Αυτα…8O

Βασικα οι Baroness οργωνουν σαν τρακτερ John Deer.Ουγκ.

Γιατι οι I am the ocean δεν οργωνουν? Αλλα κατι καφροι εδω μεσα κοιμουνται με τα τσαρουχια (ονοματα δεν λεμε προς αποφυγην παρεξηγησεως :stuck_out_tongue: ) .:wink:

Edit: Ωραιοι αυτοι οι Ιταλοι που προτεινε ο γαμπρος μου , πολυ καλοι !

Oι Μonster Bastard Project που προτάθηκαν παίζουν άκρως ενδιαφέρουσα μουσικη…

Belissimi…:wink:

Pliktrologw epi souidikou edafous gi auto zitw siggnwmi gia ta greeklish.

To kainourgio twn Fightstar pragmati einai xliaro kai auto einai thlivero dioti opws kai na to kaneis o prwtos tous diskos itan katapliktikos kai auto dimiourgise perissoteres apaitiseis gia to epomeno tous.

Oi Fall of Troy, xm , mporw na pw oti mou akoustikan paraksenoi, alla endiaferontes. Einai kapws neurospastoi me fwnitika pou mou thimisan Mars Volta, alla einai kaloi… Thumbs up Gianni!:slight_smile:

Proteinw Bullets and Octane me ton disko ‘Song for the underdog’ me xaroumenous stixous opws ‘‘she is the perfect bitch the kind you like to take as innocents’’:lol:

Μη μου πεις ότι είσαι στο Μάλμε…:blow:

Αν ναι…Χαιρετίσματα σε όλες τις ξανθιές Θεές!!!

χεχ. χαιρομαι που σου αρεσαν αντωνια. για οταν ερθεις εχω ενα που θα λατρεψεις, αλλα ειναι ψιλοχαλαρη φαση με ακουστικες κιθαρες. παρολα αυτα, στο influences γραφει: antonia

δε παιζει να μη σου αρεσουν!:lol:

φιλιππε, το red album μ αρεσε μπολικο. η μπαντα οπως ειπε ο hokam οργωνει. ειχα αναφερει αυτους και το δισκο αρκετες σελιδες πισω…