Αlternative κυκλοφοριες

To thread δεν το παρακολουθώ και δεν είχα προσέξει τους Baroness. Aπ’ αυτούς έχω ακούσει μόνο τα First & Second και φυσικά καραγούσταρα. Γι’ αυτό ρώτησα και για το νέο δίσκο.

Οι Έλληνες Matisse που ανήκουν στη SonyBMG (μακριά από μας :ρ) είναι αρκετά συμπαθητικοί. Ok, δε φτάνουν τα επίπεδα των καταπληκτικών Raining Pleasure, αλλά ακούγονται αρκετά ευχάριστα! Το Call me, call me που παίζεται πολύ συχνά είναι πολύ ωραίο τραγουδάκι.

Myspace

τους εχω δει λαιβ στο παρελθον. αρκετα αξιολογο γκρουπ, θετικες εντυπωσεις στην τελικη. θα τσεκαρω τα κομματια.:wink:

Και στο Μάλμε ήμουν, και Γκέτεμποργκ πήγα και από Κοπεγχάγη έφυγα και στο ίδιο αεροπλάνο με τους Rotting Christ βρέθηκα… Τώρα γύρισα όμως…

Εννοείται ότι θα μου αρέσουν Γιάννη…:lol: Δώσε link.

Προσυπογραφώ για Baroness.

Η τραγουδίστριά τους θα συμμετέχει στο νέο Ayreon… Πολύ καλά τα τραγούδια τους, όχι ότι υπήρχε περίτωση να μη μου αρέσουν :stuck_out_tongue:

Ωπ, και μια μικρή παρατήρηση… Στα influences των Dial… Lisa Dalbello

Της έχουν κάνει διασκευή οι Queensryche, στο θεϊκό Rage for Order δίσκο τους. Μιλάμε για την κομματάρα Gonna Get Close To You. Απ’ ό,τι έψαξα έχει συνεργαστεί με Cher, Toto, Alice Cooper!

MySpace

Σωστοοοοος!!!

Eιπα να μην ανοιξω νεο τοπικ,οποτε το αναφερω εδω,το καινουριο πονημα του υπερτατου μαγου της κιθαρας.
Αποφασισε λοιπον να φωναξει και μια ορχηστρα και να δοκιμασει διαφορετικες εκτελεσεις παλιων κομματιων και εντελως νεες συνθεσεις οπου πραγματικα το πνευμα του μεντορα του,Frank Zappa,ειναι εμφανες σχεδον σε καθε νοτα.

Μακαρι να ξαναρθει συντομα.

Σήμερα έφτασε το cd τών The PaxCecilia από Αμερική.Καλά οι
τύποι είναι θεοί!Μέχρι και το περιτύλιγμα είναι γαμάτο!Respect
σε αυτή την μπάντα που,αν είναι δυνατόν,δεν έχει συμβόλαιο.
Τι να πει κανεις.Το ξανάβαλα να το ακούσω.Δώστε τους μια ευκαιρία,
την αξίζουν.

Καλά, ομαδική παραγγελία από Ελλάδα είχανε? Σήμερα μου έσκασε κι εμένα στο μπαλκόνι της κουζίνας(ο ποστμαν μας είναι τρου χέβι μένταλ) και δε μπορώ παρά να συμφωνήσω με τα προαναφερθέντα…ρισπέκτ!

Καταπληκτικοι οι PaxCecilia

Η επομενη προταση μου ειναι οι Team Sleep στο οποιο συμμετεχει και ο Chino Moreno των Deftones.

Δεν προκειται για αλλο ενα nu metal συγκοτημα, στο wikipedia γραφει dream pop, trip-hop, experimental rock, ambient music, post rock.

Εβαλα και link απο ενα live εδω, αξιζει να το δειτε.

κάτι πρέπει να κάνω με τις on line αγορές… Παρά είναι καλοί οι Pax για να τους έχω μόνο σε mp3. :frowning:

Είναι απλά τέλειοι… :respect: σε όποιον τους πρότεινε!!!

Δεν καταλαβα αμα αναφερεσαι στους Pax Cecilia αλλα να ξερεις οτι στελνουν το cd τους δωρεαν.

(sorry αμα το ηξερες ηδη)

δωρεάν? ε? (ναι σε αυτούς αναφερόμουν…)

ωχ τους καημένους… Δηλαδή πληρώνουν κι όλας για να ακουστούν? Είναι από τις περιπτώσεις, “το αυθεντικό σκοτώνει τη μουσική” ?

Αν είναι τζάμπα, τότε λέω να πάρω πολλά για να έχω!!! :stuck_out_tongue:

To παρηγγειλα και γω.Μακαρι να ακουστουν παραπανω τα παληκαρια,το αξιζουν.

Τσαμπα??8O
Γιατι ετσι!??Απο που το παραγελνεις???

και ειχα αρχισει να ανησυχω…

Τους τσέκαρα επειδή συμμετέχουν στο event που είναι για φιλανθρωπικούς σκοπούς. Μιλάω για τους Έλληνες Need. Οι επιρροές τους είναι πολύ εμφανείς, αλλά οκ, είναι αρχή ακόμα. Πάντως είναι αρκετά ενδιαφέρουσα μπάντα.
MySpace

Σκατά! Ήμουν έτοιμος να σας προτείνω τους Bokor, αλλά ο Pot με έχει προλάβει από το καλοκαίρι :frowning:

Σκίζουν οι τυπάδες. Τσεκάρετε τους όπως και δήποτε!

http://www.bokor.se/

Tρελο αγορι !!!