Lynyrd Skynyrd European tourdates

ΤΙ ΝΑ ΠΩ…ΤΙ ΝΑ ΠΩ…ΤΙ ΝΑ ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ…8O8O8O8O

Οτι καλυτερο ακουσα τα τελευταια 5 χρονια μετα το τουρ των AC DC και οτι θα τους δω…:slight_smile:

Lynyrd Skynyrd is going to Europe in 2009!
November 24th, 2008
Lynyrd Skynyrd is going to Europe in 2009! Check out the just-announced European tour dates below:

May 20 - Kuopio Arena in Kupio, Finland
May 21 - Ice Hall in Helsinki, Finland
May 23 - Spektrum in Oslo, Norway
May 25 - Palladium in Cologne, Germany
May 27 - Auditorium in Glasgow, UK
May 28 - NIA Academy in Birmingham, UK
May 30 - Apollo in Manchester, UK
May 31 - Brixton Academy in London, UK
June 2 - Freilichtbuhne Killisberg in Stuttgart, Germany
June 3 - Palasharp in Milan, Italy
June 4 - Sportzentrum Tagerhard in Wettingen, Switzerland
June 6 - Azkena Rock Festival in Vitoria?Gasteiz, Spain

ΜΑΛΑΚΑ ΜΙΛΑΣ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ…

ΤΡΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ…

ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΧΑΝΩ ΠΟΥ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Η ΓΗ ΑΝΑΠΟΔΑ…

ΠΩΠΩ ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΤΟ 2009…

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ…???

Αποψε μου φαινεται πως ολοι παθαινουν εγκεφαλικα. :lol:

από ελλάντα να μην το συζητώ εεε???όνειρο εεε???:(:frowning:


Now playing: In This Moment - All For You
via FoxyTunes

Εχω καλεσει ηδη ασθενοφορο…

Δεν τα αντεχω τοσα πολλα μαζι…

Μαζι με αυτους και τους θεους μεσα σε 2 μηνες θα εκπληρωσω τα 2 μεγαλυτερα ονειρα των τελευταιων 10 ετων…

Πολλαπλα εγκεφαλικα…

Όχι ρε γμτ… θα’ μαι στρατό… Φέρτε κι Ελλάδα ρεεε!!!

Σταυρωνω τα δαχτυλα να περασει κι απο δω

Η αλλιως να βρισκεται ακομα κεντρικη Ευρωπη οταν θα κανω συναυλιακη εξορμηση το καλοκαιρι…

το μόνο που σε κάνει να ελπίζεις είναι το just…μακάρι να βάλουν και ελλάντα στο πρόγραμμα για τους λιγότερο τυχερούς που δεν μπορούν να πάνε έξω…


Now playing: In This Moment - Mechanical Love
via FoxyTunes

Πωπω δεν μπορω να ηρεμισω…Φωναζω μονος μου στο σπιτι…Μου εκαναν παρατηρηση οι γειτονες…Τους εβρισα και τους ελεγα ποιους θα δω πανω στην τρελα μου…Δεν καταλαβαιναν…

Στα παραπανω δεν κανω πλακα…Συνεβησαν πριν λιγο…

Τι λες τωρα…

Ουρλιαζω…!!!

Θα δω LYNYRD SKYNYRD PEEEEEEEEEEEEE…!!!

Μαζι με τα χτεσινα νεα για Lizzy Borden

και τα σημερινα για Blue Oyster Cult & Lynyrd Skynyrd…

σε συδυασμο με την επικη νικη του ΠΑΟ στην Ιταλια…

Το καλυτερο διημερο που θα μπορουσα να φανταστω…!!!

φερτε τους ελλάδα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!

Δεν ξερω παιδια αλλα θα το παθουμε το εγκεφαλιοο φετος…Εχω ενα προαισθημα πως θα τους φερουν στα σιγουρα απο δω. Και πιστευω για 2 συναυλιες Αθηνα - Θεσσαλονικη.Το πιστευω αυτο γιατι εχουν γινει στο παρελθον αλλες 2 η 3 συμφωνιες να παιξουν στην Ελλαδα αλλα για λογους ανωτερας βιας του γκρουπ και της τοτε καταστασης, ποτε δεν εγιναν.Νομιζω πως λιγο πολυ ειναι γνωστες αυτες οι ιστοριες. Γενικως ειναι μια μπαντα που την μαστιζουν αρκετες ατυχιες και οπως και στην περιπτωση της Ελλαδας. Μαλιστα εχω μαθει πως παλιοτερα ηταν να γινει ενα Southern festival οπου θα συμμετειχαν οι Skynyrd, Charlie Daniels Band, Blackfoot και πιθανως Marshall Tucker Band και Molly Hatchet. Αυτο εχει παρα πολλα χρονια που ηταν να γινει. Ηταν τοτε που επανενωθηκαν ξανα οι Lynyrd Skynyrd.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και μην ξεχνατε αλλη μια πολυ μεγαλη μπαντα θα περασει και απο τας Ευρωπας με την κυκλοφορια του νεου τους δισκου και εχουν δηλωσει πως θα κανουν οντως Ευρωπαικη τουρνε μεσα στο Καλοκαιρι μετα απο πολλα χρονια…Μιλαω για τους [SIZE=“2”]ZZ TOP[/SIZE]…Σταυρωστε χερια και προσευχηθητε

Φέρτε τους Ελλάδα!

Θα γεμίσουν άνετα Λυκαβηττό, θα τον ξεπουλήσουν γρήγορα!

Μέχρι και Μαλακάσα παίζουν μόνοι τους με περισσότερο κόσμο από Kiss κύριε Λώρη!

Zep για ΖΖ Τοp στην Ελλάδα το βλέπω δύσκολο δυστυχώς, αλλά για αυτούς πάω και ταξίδι εύκολα!

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!

Αν σκασουν μυτη Ελλαδα (που δεν ειναι και τοσο απιθανο εδω που τα λεμε), θα παω με μπλου τζην, κοκκινο καρο πουκαμισο και τζακ ντανιελς στο χερι! Δε χανεται με τιποτα λεμε.

Και καουμπόικο καπέλο ρεεεε!!! :stuck_out_tongue:

Αντε ρε που κοροιδευεις. :stuck_out_tongue: Φιλε, αν δεν εισαι ΒΛΑΧΟΣ, δε μπορεις ν’ αντιληφθεις την εννοια ετουτων των λεξεων!

:lol:
Όχι βλάχος, ΒΛΑΧΟΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ :stuck_out_tongue:

Πω πω, θυμήθηκα τώρα μία κομματάρα που είχαν στο τελευταίο τους άλμπουμ:

εχω φαει ενα κολλημα απο την στιγμη που το ειδα αυτο, αλλο πραγμα λεμεεεεεε!!!

φερτε ρε τον γκαρυ και την παρεα του!!!

Πριν απο 3 μερες μιλαγα με τον Μαιδεν1979 και λεγαμε για συναυλιες Skynyrd στην Ευρωπη…Και ειμασταν σιγουροι οτι θα παρει χρονια να γινει…Κι ομως γινεται…

Εχω ονειρο εδω και πολλα χρονια να παω σε μια συναυλια με Lynyrd Skynyrd & ZZ Top μαζι…
Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο εφικτο αλλα ακομα και ξεχωριστα μεσα στην ιδια χρονια ειναι ονειρικο…

Οποτε προσευχομαστε…