Lynyrd Skynyrd European tourdates

Το εψαχνα το topic…Ναι να ρωτήσω εκτός από το sweet home Καμμένα βούρλα ποιά άλλα τραγούδια αξίζουν να ακούσεις, γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το συγκεκριμένο συγκρότημα.Ευχαριστώ.

Τα εξης cd ολοκληρα:

Second Hepling
Nuthin’ Fancy
Pronounced - 'leh-'nerd 'skin-'nerd
Gimme Back My Bullets

Καθως και το τελευταιο τους που εγω θεωρω πολυ καλο, το ‘‘Vicious Cycle’’

Στην πορεια αν γουσταρεις ψαχνεσαι κι αλλο…

Ok.Φχρστω.

Kαι τα Street Survivors και One more from the road να ακούσεις οπωσδήποτε!

Μεγαλη δισκαρα…Πως την ξεχασα…8)

λοιπον μαγγες τους ειδα στις 3/1/2009 στο “mohegan sun arena”-στο μεγαλυτερο καζινο του κοσμου…παιδες τι να πω???..απο που να ξεκινησω…λοιπον…αυτο το μερος ειναι περιπου 1,5 ωρες μακρια απο την νεα υορκη με αυτοκινητο…λοιπον πηγα που λετε εκει…χαθηκα μεσα στο καζινο μεχρι να βρω που στο καλο γινοτανε αυτη η συναυλια…τεσπα…βρισκω…τα εισητηρια που ειχα ητανε για το ανω διαζωμα του σταδιου γιατι ητανε σχεδον sold out…με το που μπαινω μεσα τι να δω???..καρεκλες στην αρενα!!!..και ξενερωσα απιστευτα εκεινη την ωρα…λεω αντε θα σηκωθουνε ορθιοι…ξαφνικα αακουγεται απο τα μεγαφωνα…“LADIES AND GENTLEMEN,BE READY BECAUSE…LYNYRD SKYNYRD ARE ON THE HOUSEEEEEEEEEEEEEEE!!!”…εκει εγινε πανικος ολοι σηκωθηκανε ορθιοι και αρχισε να ακουγεται το “thnderstruck-ac/dc”…και οι skynyrd να βγαινουνε ενας-ενας πανω στην σκηνη…απο ολες τις συναυλιες που εχω δει αυτα τα χρονια οι “lynyrd skynyrd” μπορω να πω οτι ειναι το καλυτερο συγκροτημα πανω στην σλκηνη και το πιο οργανωμενο…δεν κανανε ουτε ενα λαθος…ητανε απολαυση τα παιδια…μπραβο τους…βεβαια δεν μου αρεσε που παιξανε μονο καμια 10αρια τραγουδια δηλαδη λιγο αλλα ητανε ολα αφροκρεμα…μπορω να θυμηθω τα

“sweet home alabama”
“gimme back my bullets”
“that smell”
“gimme three steps”
“i ain’t the one”-με αυτο βγηκανε…
“what is going wrong?”

k.a…ο κοσμος τραγουδουσε μελωδικα ολη την ωρα ολα τα κομματια και οι μισοι εκει μεσα ητανε ντυμενοι σαν πραγματικοι καομποηδες…ε ρε γελια αυτοι οι αμερικανοι…τι αλλα???α,εισητηριο…45 $…εδω θα ειχε…μην πω ποσο…ε τι να λεω???το σολο στα πληκτρα ητανε και γαμω…οι κιθαριστες και οι 3 τα σπαγανε και συνεχεια σολαρανε…ο ντραμμερ τα εδωσε ολα και τα παιχνιδια του τραγουδιστη με το κοινο ητανε το κατι αλλο!!!..

~paul~

Πειράζει που ζηλεύω σαν πούστης?

Μπα,welcome to the club:p

+1 είναι ένα από τα συγκροτήματα που πολύ θέλω να δω live… ίσως οι μόνοι μαζί με τους ACDC που δεν έχω δει…

Γαμω…Δηλαδη μου λες οτι 31 Μαιου στο Λονδινο θα κωλογουσταρω του κερατα ε…??

Μπράβο ρε Paul! Πολύ χαίρομαι που πέρασες καλά.:smiley:

Στο Μonhegan Sun στο Connecticut έχω πάει και εγώ στο παρελθόν αλλά δεν θα το χαρακτήριζα το μεγαλύτερο καζίνιο του κόσμου…
Φαντάζομαι το έχουν επεκτείνει από όταν είχα πάει, αλλά και πάλι δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί να έχει γίνει μεγαλύτερο από τα μεγαθήρια του Vegas… :roll:

Κατά τα άλλα, άντε να έρθουν και εδώ φέτος οι Skynyrd!

εχει γινει σιγουρα στο λεω γιατι μου το ειπε ο θειος μου που μενει εκει…δεν ειναι εκεινο το μεγαλυτερο εχει παραδιπλα ενα των ινδιανων…χανεσαι εκει…κοιτα φιλε…οχι μονο θα καραγουσταρεις αλλα…αλλα…θα σου αρεσει πολυ περισσοτερο νομιζω γιατι οι skynyrd αποκλειεται να παιξουνε τοσο…θα παιξουνε περισσοτερο…εκει που ημουνα παιξαν νωρις και λιγο επειδη θελανε να βαλουν τον κοσμο νωρις στο καζινο…:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Θα είμαστε πολλοί Έλληνες στο Brixton Academy απ’ ότι φαίνεται:D

Τοτε να κανονισουμε meeting…

Ρε παιδιά, με σκοτώνετε…Ξέρουμε αν θα ανκοινωθούν κι άλλες ημερομηνίες για Ευρώπη μέσα στο καλοκαίρι; Όλο και σε κάποιο φεστιβάλ φαντάζομαι…(βλέπε Rockwave…ναι ρεεεε).
Λόγω δουλειάς δεν ξέρω ακόμα αν θα μπορώ…παίζει να βρω εισιτήρια από εδώ και μπρός; Για 31 στο Λονδίνο. Έχει κανείς κανά περισευούμενο;

Ραντεβού Camden Town την Κυριακή 31/5 από τις 2 το μεσημέρι για άφθονες Guinness και αργά το απόγευμα παίρνουμε tube για Brixton!!!

Για Λονδίνο έχει ακόμα εισητήρια, αλλά καλά θα κάνεις να βιαστείς.Ήδη το Manchester είναι sold out, οπότε δεν θα αργήσει και το Λονδίνο (Σύμφωνα με το ticketmaster είναι sold out το Manchester).

Θα το μιλησουμε το θεμα και προς την ωρα εκεινη…Παντως μεσα εγω…ΧΑΜΟΣΣΣΣΣ…!!!

Από ότι κοίταξα ticketmaster υπάρχουν εισιτήρια ακόμα… Με βάζει σε πολύ σκέψη αυτό τώρα. Πιστεύω ότι θα έχουν κί άλλες ημερομηνίες στο καλοκαίρι μέσα αλλά…Δε νομίζω μετά από τόσα χρόνια να ήρθαν Ευρώπη μόνο για 17 μέρες…
Αλλά επιφυλάσομαι… Παρέα δεν ξέρω αν θα έχω αυτή τη φορά, αλλά δε παίζει πρόβλημα… Τόσοι βλέπω να πηγαίνουν από εδώ, θα βρεθούμε. Κανείς που θα φέυγει την ίδια μέρα από εδώ και θα γυρνάει την 1 Ιουνίου;

Εγώ θα είμαι Λονδίνο από τις 29 και θα γυρίσω στις 1.

Εγω παλι δεν θα σε βολευω…Φευγω την μερα της συναυλιας (31/5) και μετα θα συνεχισω Κοπεγχαγη…

Το σιγουρο ειναι οτι θα βρεθουμε εκει…