Mονο 27/2/10 αθήνα, 26/2/10 θεσσαλονίκη

Για κοπιάστε οι ποστροκάδες, τάιλερ και σία.:stuck_out_tongue:

2/27/2010 9:00 PM at MONO
[SIZE=2] Aisopou k Mikonos 13, Psiri, MYGA, Athens,
Cost: 15 & 20 Euro[/SIZE]

http://music.myspace.com/index.cfm?fuseaction=music.showDetails&friendid=34878537&Band_Show_ID=38562359

Aπό τη συνήθη ύποπτο venerate.

ΦΑΚ ΜΑΗ ΛΑΗΦ ΓΑΜΩ!

Αυτές είναι τιμές. Εκτός απροόπτου θα 'μαστε εκεί.

έλα ρε τι άκυρο ήταν αυτό!μακάρι να έχει moonlight…τίποτε άλλο προς το παρόν…
(ήθελα να πάω και ΟΜ μιας και ευνοούσε το εισητήριο και άρχισα να ακούω τελευταία)

Καλή φάση, θα προσπαθήσω να τους δω, αλλά μόλις το είδα θυμήθηκα κάτι που να ξέρετε έχει να κάνει με το “trend” και το “hype” και όχι με τους Mono αυτούς καθεαυτούς.

Όταν μιλάγαμε με ένα γνωστό για τους λόγους που δεν έρχονται πλέον Ελλάδα οι Theater, μου απάντησε “δεν είναι και γιαπωνέζοι που παίζουν ποστ ροκ…”

Δικαιώνεται…

στο roadburn πέρσι ήταν μαγευτικοί.

και η μπασίστρια έχει απίστευτα πόδια βεβαίως-βεβαίως 8)

μια χαρά τίκετ κιόλας, οπότε ΜΕΣΑ!

στο site και στο myspace τους πάντως, δε γράφει τίποτα.

Ρε αουτσάηντ το έχεις κουράσει απίστευτα με τους θήατερ. Τι να πουν άλλοι κι άλλοι. Και γενικά έχεις κόλλημα όπου σταθείς και όπου βρεθείς να λες γιατί ο κόσμος δεν ακούει αυτό γιατί ο κόσμος δεν ακούει το άλλο, εντάξει κουλ.

αυτος που μπηκε να δει αν παιζουν και σε αλλες χωρες :lol:

:oops:

Κι όχι τίποτα άλλο, αλλά δε νομίζω πως θα μπορώ να γυρίσω και Ελλάδα τότε! Γενικά πάντως, μόνο 2 συναυλίες γράφουν στα site τους και είναι και οι 2 σε άλλη ήπειρο. Έτσι κι ανακοινώσουν μόνο Ελλάδα θα τους πάρει ο διάολος τον πατέρα!

Γιεα το είπα και στο θρεντ τους. Και που άλλου;
Το συγκεκριμένο το ανέφερα γιατί λες και το ήξερε μου το είπε πριν μερικές μέρες.

Και αφορά το hype, βάλε ν άλλες μπάντες στη θέση τους.

Αλλά μη χάνουμε χρόνο, έχουμε 63 δίσκους ακόμα για σήμερα να ακούσουμε.

Όμορφα νέα, την προηγούμενη φορά δεν είχα επαφή οπότε δεν τους είχα δει!
Το μαγαζί είναι καινούριο απ’ όσο ξέρω, θα το τσεκάρω στις 23 που θα πάω στο λάιβ κάτι γνωστών.

Edit; κάτι δεν μου πάει καλά με τη διατύπωση.
Venerate

2/27/2010 9:00 PM at MONO

Χαχαχ γραφικός και άκυρος όπως πάντα =) Πήγαινε να προστατεύσεις τους αδικημένους θήατερ από τους μόνο που παίρνουν τους οπαδούς τους, κάργια του προγκρέσιβ.

δεν πειράζει, θα μάθεις να διαβάζεις κάποια στιγμή.

εσύ είσαι καλός ρε, προσπάθησε. μπορείς. αφομοιώνεις και 30 δίσκους την ημέρα άμα θες! μπορεί πολύ καλύτερα. και είσαι και ιντελεκτουαλ, μην ξεχνιόμαστε.

Mη σκοτώνεστε, εγώ θα πάω με ωτασπίδες μόνο για τα μπούτια.

Ναι. Ίσως καταφέρω και μπω στην ελίτ που μπορούν και εντοπίζουν την ψυχή στους δίσκους όπως εσύ

Ειλικρινά, δεν πιστεύω ότι θα βρει ανταπόκριση από πολύ κόσμο αν και θεωρητικά θα έπρεπε. Ίσως, πιο παλιά αναρωτιόμουν γιατί δεν μπορεί ένας τέτοιος δίσκος να κάνει μεγάλη επιτυχία. Τώρα, αφενός δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, αφετέρου νομίζω πως κατάλαβα. Η ψυχή είναι δυσδιάκριτο χαρακτηριστικό στη μουσική.

Γελάω έξω δυνατά όμως.

Ενηγουέη το σταματάω για να πας να πεις και σε άλλους να σχολιάσουν τα κείμενά σου. Σόρρυ για τα οφφ τόπιξ, τέλειωσαν εδώ

Μολύνετε το τόπικ των ΜΟΝΟ. Η μουσική των ΜΟΝΟ και η πιθανή συναυλία τους στην Αθήνα είναι απείρως πιο ενδιαφέρουσα από το ξεκατίνιασμα σας. Σεβαστείτε μας και ας δείξει κάποιος την απαραίτητη ωριμότητα του να μην προσπαθήσει να έχει αυτός την τελευταία λέξη…

κατσε ρε χρηστο μιλας λεσ και ειναι ιδια μεγεθη… εμπορικα αναφερομαι και οχι μουσικα ε…

Πάνο, να εξηγηθώ μια.

Δεν έχει να κάνει με τους Mono τους οποίους ξέρεις και εσύ ότι γουστάρω. Και είναι εξαίρεση στο χώρο για εμένα.

Δεν συνέκρινα μεγέθη, απλά επεσήμανα ότι στην ελλάδα βλέπουμε κυρίως live που έχουν να κάνουν με το hype γιατί καλώς ή κακώς αυτά μαζεύουν κόσμο. Οι Μονο καλά κάνουν και έρχονται και να έρχονται απλά τυγχάνει θες οι theater, θες οι alice in chains, θες οι riverside ή οι Porcupine Tree, θες οι Black Stone Cherry και πολλές άλλες μπάντες που έκαναν άπειρα live στην ελλάδα και sold out περιοδείες να μην έρχονται στην ελλάδα και παρόλα αυτά να υπάρχουν (αρκετές) μπάντες που έρχονται 2 φορές σε ένα χρόνο.

Από εμένα μακάρι να έρχονται 5 φορές και το συγκεκριμένο live είναι και ευκαιρία που δεν μπορεσα να ανεβω στο προηγούμενο. ήταν απλά μια επισήμανση.