Mονο 27/2/10 αθήνα, 26/2/10 θεσσαλονίκη

Άρα λόγω hype έρχονταν κάποτε συνέχεια οι Theater στην Ελλάδα και δεν έρχονταν οι System Of A Down ας πούμε. Ό,τι νάναι…

Ωραία θάναι, θα πάμε. :slight_smile:

Φυσικά και υπήρχε hype τότε ότι είναι οι καλύτεροι μουσικοί και λοιπά.
Και hype οι SOAD στην Ελλάδα έγιναν λίγο μετά το Mezmerize. Που δεν έπαιζε να έρθουν για διάφορους λόγους.

OK, εγώ διαφωνώ εν μέρει και ειδικά για τους Μono που λέμε τώρα και γενικότερα για τις συναυλίες της Venerate. Στο κάτω κάτω δε νομίζω ποτέ να βλέπαμε Theater με 15-20 ευρώ.

Το post-rock έχει πάερει αρκετό προμόσιον όπως έχουν πάρει διάφορα είδη ανά περιόδους αλλά δε νομίζω να βλέπουμε στην τελική πιο πολλές post rock μπάντες από metal.

Πάλι δεν θα τους φέρει κανείς Θεσσαλονίκη?
Στους mogwai χαμός έγινε φέτος, αυτούς γιατί δεν τους φέρνει κανείς γμτ?

χρηστο απλα εγω απορουσα ποσο hype-αρισμενο μπορει να ειναι το ποστ οταν σε τετοια λαιβ το πολυ (βλεπε μονο) να μαζευουν 700-800 ατομα…
μην ξεχναμε οτι αλλες σπουδαιες ποστ μπαντες μην σου πω και καλυτερες απο τους μονο (explosions in the sky, this wiil destroy you, shora…) ποσο κοσμο μαζευαν στα λαιβ τους… αλλα και παλι 300- 500 ατομα θεωρειται επιτυχια σε τετοια λαιβ…
ενω θιατερ ή porcupine, alice in chains(που πεθαινω και γω να δω) με 500-800 ατομα θα θεωρειται επιτυχια…? οχι. γι αυτο λεω οτι ειναι αλλα μεγεθη… και δυστυχως σε αυτη την χωρα δεν ειμαστε για πολλα…

Θα παίξουν στις 26 στο 8ball :smiley:

(θα μπορούσαν να παίξουν τουλάχιστον στο block33 αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας)

ΜΕΣΑ.

Εεεετσι…όλοι μέσα που γουστάρουμε (δεν ξέρω αν θα πάω :p)

να κάτσουν οι 50-100, που γουστάρουν πραγματικά, μπροστά και οοολοι οι αλλοι να μουρμουρίζουν και να γκαρίζουν λες και ειναι στο γήπεδο ή λες και έχουν βγει οι morbid angel ξέρω’γω… όσοι ήταν μέσα την τελευταία φορά που είχαν έρθει…ξέρουν

Mono ρε…έχουν μεγάλα ήρεμα μέρη στα τραγούδια τους…σκασμός και ακούστε τη μουσική…κατα τα αλλα δεν υπαρχει hype :roll:

.
ΣΥΜΦΩΝΩ! ΣΚΑΣΤΕ!!! :wink:

ΩΩΩΩΩ και στη Θεσσαλονίκη και 8μπολ? Τέλεια θα χει και φτηνό εισιτήριο!!!:smiley: Θα μαστε εκεί!

26/2 δεν είναι ο Ian Brown στο ίδιο μαγαζί… Σαλόνικα!:-k

ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ
IAN BROWN - BLOCK 33
MONO - 8BALL

δηλαδή εγώ που μάλλον είμαι κι ο μόνος που γουστ’αρω both τι κάνω ρε! :-k

Η μύγα είναι κάπως άκυρος χώρος…

Για πες τι ξέρεις? χωρετικότητα?

15?

Για το λάιβ που πήγα εγώ ήταν φάση μουσική σκηνή… Τραπεζάκια, χαμηλή σκηνή κλπ… Όμορφος και καινούριος χώρος δε λέω, αλλά μου φαίνεται περίεργη επιλογή.
Για χωρητικότητα δεν ξέρω, δεν μπορώ να υπολογίσω καθόλου με την διαρρύθμιση που είχε…

Α, μόλις μπήκα στο σάιτ και λέει ότι έχει 3 επίπεδα, εγώ μόνο ισόγειο είδα.

Σκέφτομαι να πάρω e-ticket για το Live της Θεσσαλονίκης. Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει please… Επειδή συνηθίζω να κρατάω τα αποκόμματα από τις συναυλίες, στο ταμείο δείχνοντας τον κωδικό από το e-ticket θα μου δώσουν κανονικό εισιτήριο ή απλά θα με αφήσουν να περάσω μέσα και θα μείνω με το “κωδικό” (να μην πω την άλλη λέξη :p) στο χέρι ?

Συνήθως σου δίνουν κανονικό όταν μπαίνεις.

στην αθήνα, ΠΟΤΕ.