Mιχαλης ρακιντζης

Ειναι ισως ο μονος Ελληνας συνθετης/τραγουδιστης που γουσταρω αν και πιο pop/rock κατασταση!
Στα τελη δεκαετια 80 μεχρι και το 94-95 μεσουρανουσε,θυμαμαι sold out συναυλιες στον Λυκαβητο για πλακα!Μαλιστα ειχα παει μαζι με τον πατερα μου σε μια νομιζω το 93 και ηταν μαγικα αν και ημουν πολυ μικρος!Για να δουμε αν υπαρχουν καποιοι εδω που τον νοσταλγουν…Δυστηχως τα τελευταια χρονια εχει χαθει!Αλλα τον θυμομαστε στα πολυ καλα του!

Είσαι σαν κουνέλιιιιιιιιι !!! :lol:

I wanna get away… :respect:

To xω ξαναποσταρει αλλα το βαζω και παλι.

Ο καθενας μπορει να βγαλει τα δικα του συμπερασματα…:band:

Παντως και μονο που χει συνεργαστει με Gillan και Βοnnie Tyler ειναι,αν μη τι αλλο,οχι συνηθισμενο για τα ελληνικα δεδομενα,ασχετως το πως κρινει ο καθενας το αποτελεσμα…:wink:

ο πουφ…:stuck_out_tongue:

Tο Getaway με τον Gillan ειναι φοβερο κομματι…και με Βανα Μπαρμπα παρακαλω στο video clip!!!

Επικές καταστάσεις λέμε! 8)

πλακα πλακα τι θυμηθηκα μεαυτο το κοματι!
το ακουγα κ πονουσα για μια γκομενα που με εχει φτυσει!
:stuck_out_tongue:

Και με 2-3 κλασσικες κραυγες Gillan μεσα!!Στον δισκο εκεινο που λεγετε Ετσι Μ’αρεσει εχει αλλα 2 κομματια με Gillan αλλα το ενα που λεγετε Ι think I know ειναι μια γαματη μπαλαντα…ειδικα αν εισαι σε κατασταση ζορικη…σε αποτελειωνει!!:slight_smile:

ποπο ρε μαγκα με εφτιαξες τωρα!!!εχω Live το τι σου λειπει και εκει πεφτει τρελο σολαρισμα,της ποπης…αλλα εδω γινετε μεταλ το κομματι!!

Gillan με Μιχαλη σε απιστευτα σπανιο Live!!

πραγματικα το i think i know πολυ ωραιο κομματι…

Με τιμά που έχω ακούσει μόνο το S.A.G.A.P.O.???#-o :stuck_out_tongue: :lol:

Θα σε τιμουσε αν δεν ειχες ακουσει ουτε αυτο.:stuck_out_tongue:

Kitharistika einai kati parapanw apo eyxaristoi!

Μπορεί να σας φαίνεται αστείο, αλλά ο Ρακιντζής είναι πολύ αξιόλογος καλλιτέχνης. Έχει γράψει pop κομμάτια που έχουν μείνει κλασσικά και τα παίζουν ακόμα τα club και γίνεται χαμός. Επίσης, χωρίς πλάκα, οι δίσκοι του έχουν φοβερές παραγωγές! Μιλάμε για πολύ καλό ήχο, όχι αστεία. Και γενικά έχει πειραματιστεί αρκετά!!
Και τα “Get Away” και “I Think I Know” (ποιος θα μου το στείλει γιατί το έχω χάσει;;:wink: είναι φοβερά κομμάτια. Και το άλλο καλούλι ήταν. Κάθε φορά που στο “Get Away” ακούω το “let me take you away from this nightmare…” ανατριχιάζω. (Άσχετο: Στα κομμάτια αυτά drums έπαιζε ο Mark Cross…:wink: )
Ο Gillan έλεγε πως ο Ρακιντζής είχε τόσο φανατικούς οπαδούς, που όταν ο ίδιος είχε ανέβει στις συναυλίες που είχε κάνει μαζί με το Μιχάλη, οι περισσότεροι ούτε καν που τον αναγνώριζαν. Όλοι πήγαιναν για το Ρακιντζή και όχι για τον Gillan 8O :lol:

  1. το Get Away ειναι πολυ ωραιο κομματι.
  2. Στην Ελλαδα λογικο θα ηταν να μην αναγνωριζαν τον Gillan!!!

Ο Γκιλαν τι ακριβως σκεφτηκε για την καριερα του και την συνεργασια αυτη οταν ειδε τον τσολια να φωναζει SAGAPO?
Κατα τ’αλλα αξιολογος ο Ρακιντζης, πολυ περισσοτερο απο αλλους. Μας το θυμιζει αλλωστε καθημερινως ο αδερφος του.

8O 8O Tι έιπες τώρα ρε Κωστή?#-o :lol: Eντάξει κάποτε ο Ρακιντζής όντως μεσουρανούσε και σαν συνθέτης και σαν τραγουδιστής…Θυμάμαι ότι τα vidoeclips του παίζονταν κάτα κόρον στην τηλεόραση και το ράδιο είχε συνεχές airplay τραγουδιών του…Βέβαια το ρητό που λέει μετά την άνοδο ακολουθεί η κάθοδος ίσχυσε και εδώ…

Ρε δεν τα ηξερα γω αυτα.Ειδα μερικα βιντεακια στο YouTube,γαματα ηταν.
Ε τον βλακα κ πηγε κ καταστραφηκε με την γιουροβιζιον…

Πιστευω πως και τωρα αν εκανε μια συναυλια θα μαζευε κοσμο αν ειχε το καταλληλο promotion…8)
O Ρακιντζης που βγαινει στην τηλεοραση δεν ειναι αδερφος του!