Machete

Δεν βρηκα τπτ για αυτο διαφαινομενο επος

Παιζει να κοντραρει Expendables η ταινια και ελπιζουμε να την φερουν στους ελληνικους κινηματογραφους. Στις ΗΠΑ παιζεται απο 3 Σεπτεμβριου

Lupinnnnnnnnnnnnnnnnnn θα παμε παρεα να την δουμε

ενα μικρο αφιερωμα στον πρωταγωνιστη απο το blog faeenamalaka

Όταν το σπίτι σου πιάσει φωτιά, καλείς την πυροσβεστική. Όταν σε ληστέψουν στο δρόμο, καλείς την αστυνομία. Κι όταν χρειάζεσαι μια Μεξικάνικη εγκληματική σκατόφατσα να μακελέψει ό,τι αναπνέει σε ακτίνα 8 χιλιομέτρων, καλείς τον DANNY FUCKING TREJO!!! Δε φτάνει που ο λεβέντης έχει το πιο cool όνομα όλων των εποχών. Κοιτάχτε μια μούρη! Ο τύπος πέρασε ένα μεγάλο κομμάτι της ζωής του χωμένος μέχρι το λαρύγγι στις συμμορίες, τη φυλακή και την πρέζα. Κουβαλάει μεγάλες εμπειρίες και ακόμα μεγαλύτερα αρχίδια κι αυτό βγαίνει αυτόματα στην οθόνη. Ο Rodriguez τον χρησιμοποιεί σε όλες τις ταινίες του. Ο Tarantino τον έχει αποθηκευμένο στο κινητό ως “@#&_Trejo” για να τον έχει πρώτο-πρώτο στον κατάλογο. Και δίκαια! Με το που μπει η σκαμμένη μουτσούνα του Danny Trejo στο καρέ, η σκηνή αυτομάτως γίνεται πιο cool κι από μονομαχία δεινοσαύρων γυρισμένη σε bullet-time!

Περα απο τον μακελαρη Trejo το cast εχει τον ατσαλακωτο Steven Seagal, τον Rober DeNiro, τον Don Johnson και Jessica Alba, Lindsay Lohan

Θέλω και εγω, θέλω και εγω…:bounce:

Περιμένουμε ταινιάρα…

Στο myfilm.gr αναφέρει πως θα βγει Ελλάδα στις 25/11/2010!!!Κάλλιο αργά παρά ποτέ!

εγω στηριζω τιμια φορουμοπροβολη μεταξυ τιμιων χρηστων και στα καπακια μπυρες και σουβλακια στα εξαρχεια αλλα ΜΟΝΟ αρχιδοκαμπος ε-συγνωμη θυληκες φορουμιτισες που ισως θα σας ψησει το ηβεντ, για το καλο σας και μονο το λεω-…καντε τα κουμαντα σας και θα πεσουν προτασεις οταν βγει και δουμε ωρες…\μ/

Σχολια παντως ηταν ντεμι-ντεμι, σαν Expendables πανω κατω…εγω περιμενω ταινιαρα προφανως-μιας και δεν εμπλεκετε ο αχρηστιδης ο ταραντινος και θα εχουμε original αχρηστιδη σκηνοθετη\μ/- αλλα κολλαω στο γεγονος οτι το τρεηλερ παραηταν γαμηστερο-το φεηκ ε, που ειχε στο grindhouse- και δεν ξερω αν η ταινια θα καταφερει να πιασει τα ιδια επιπεδα γαμευσιμοτητας…επισης το κλασσικο μοτο, καλτ δεν γινεσαι, γεννιεσαι με προκαταβαλει παντα σε ταιτιες ταινιες δυστυχως…

(ε και συγκριση με Expendables τωρα δεν παιζει, αλλος σινεμας το ενα αλλο το αλλο…περαν του οτι οκ, για να κατσεις να συγκρινεις τον Νονο με το Kαποτε στην Αμερικη πρεπει να εχεις θεμα ε)

αλλα ναι, το planet terror σε γενικες γραμμες γαμευσε-τα 2/3 του εργου τεσπα- και οκ, μονο η σκεψη οτι ο Trejo θα ειναι πρωταγωνιστης και θα γαμαει οχι μονο οτι μουνι υπαρχει αλλα και οτι αναπνεει γενικοτερα σε μια ταινια ΟΛΟΔΙΚΙΑ του, μας φτιαχνει ακομα πιο πολυ…

στηριζουμε και αναμενουμε εκδοση σε ελλαδα να κανουμε τα κουμαντα μας…

εδιτ, Giannis, εξελισεσαι σε μεγαλη λατρεια βρε 8)
αλλα μην μας πουλησεις σε τιμιο μητινγκ προβολης οταν βγει γτ θα σου κανω σκηνη:razz:

Toy Story 3, Inception και τώρα [SIZE=“4”]Machete[/SIZE], τέτοια συγκίνηση μέσα σε χρονιά δεν αντέχεται.:smiley:
Φοβερό ότι θα παίξει και ο Ντενίρο.

Α και στο Heat ο Τρέγιο ουσιαστικά παίζει τον εαυτό του, καθώς ο χαρακτήρας του λέγεται…

Τρέγιο.:stuck_out_tongue:

Το planet terror ήταν πολύ καλύτερο από Death proof. Γενικά ο Rodriguez είναι πιο κοντά στο cult και στο είδος της true σαβουροταινίας από τον άλλον.

Steven Seagal τιποτα αλλο

Πάντως νομίζω ότι ήτανε να βγεί πριν ένα ή δύο Απρίληδες. Οπως και να’ χει ελπίζω η καθυστέρηση αυτή να έχει αυξήσει τις επικές διαστάσεις του8)

Γενικά απ’ αυτή τη ταινία δε πρέπει να έχεις τις προσδοκίες ότι θα παρακολουθήσεις ένα αριστούργημα.

Εχεις κάποια δεδομένα: ΤΡΕΧΟ, de niro, sigal, lohan, alba, μαχαιρούκλες, σφαγές, πρώτο ταινιακό πήδημα από τρεχο. Τι άλλο δηλαδη? Πας απλά να απολαύσεις το επος

προς το παρον μονο σκατοποιοτητες κοβω να παιζουν σε torrent…

Ε λογικα ναι…τελη Νοεμβρη ρε. Στον σινεμα κανονικα. Διοτι Νταννυ Τρεγιο = ΘΡΗΣΚΕΙΑB[/B]. Επισης, ακουγονται διαφορα για ΤΡΙΛΟΤΖΥB[/B]. ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ που ο Τρεγιος θα ναι 70+ χρονωνB[/B] μεχρι να βγουν τα αλλα 2. Ισα ισα, ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Τα B[/B] και B[/B] αποδεικνυουν το B[/B].

μετα απο αυτο το νεο τι να πω παντως… μπορει να ξαναρχισω να ελπιζω για sin city 2.

Nαι, ναι, ναι… :bounce:

Τι εγινε ρε παιδια ,κανενας δεν το ειδε ακομα να μας πει εντυπωσεις?

Σχεδιάζω να το τσεκάρω μέσα στο Σ/Κ. Οι κριτικές δεν με ενδιαφέρουν που είναι ντεμί. Αν περίμενα από ευνούχους κριτικούς για να βλέπω ταινίες/ακούω μουσικές δεν θα ήμουν σε αυτό το φόρουμ. Αναμείνατε για εντυπώσεις…

[SIZE=“7”]ΕΠΟΣ[/SIZE]

Η απόλυτη ταινία για αρχιδοκαμπικές καταστάσεις, η τεστοστερόνη να στάζει από το πανί, μοντάζ με τσιγάρα που ενώ μένει μια τζούρα στο επόμενο πλάνο είναι ολόκληρα και στο τρίτο δεν υπάρχουν, ο Τρέγιο ό,τι ακριβώς περιμένεις, ο Ντε Νίρο να κάνει χαβαλέ, ο Σηγκάλ να προσπαθεί να κρύψει τη κοιλούμπα, αλλά να δείχνει και κάτι λαβές αϊκίντο, ηθοποιοί που αγαπήσαμε στο “απο το σούρουπο ως την αυγή” εμφανίζονται (έλειπε ο Σαφτ όμως), η Ροντρίγκεζ λογικά πλέον είναι το υγρό όνειρο κάθε τζιβιτζιλούς, η Λίντσεϋ να είναι μέσα στη γλυκιά μαστούρα… Έπος λέμε. Η μόνη που δεν έδειχνε να έχει καταλάβει σε τι ταινία βρίσκεται ήταν η Άλμπα…

Τρεχάτε να τη δείτε μόλις βγει σε ορδές σαν να είναι συναυλία exodus (2000 πόδια και δύο βυζιά)…

Ενταξει παιδια τα λογια ειναι περιττα,την ταινια πρεπει να την ολοι.:p:p

βγηκε σε R5 ε + με Greek subs

να δουμε τωρα πως θα κρατηθουμε, απο την απαραδεκτη διμηνη αναμονη για σινεμα…

Δε θα κρατηθούμε…
Χτές βράδυ ήδη κατέβηκε και τώρα περιμένω να πάει 9 να σχολάσω απ’ τη δουλειά για να στρωθώ να απολαύσω… 8)

Μην κανεις κανα αστειο και το δεις πριν βγει στις αιθουσες εδω… ηδη ονειρευομαι την βραδια που μια σειρα ψωλ@ρ@οι θα κανουμε ανω-κατω την αιθουσα:roll: