Machete

johnny boy, το κατεβασα, couldn’t wait…ειναι μεγαλος ο πειρασμος και γαμωτο, πραγματικα ειναι παρα πολυ οι 2 μηνες αναμονη(ειδικα που απο καινουριες αμερικανικες ταινιες δεν μου κανει τιποτα κουκου να ψαξω να δω στη μετα-Inception+expendables era)…:frowning:

Ισως το δω σημερα τα ξημερωματα, μετα απο ‘Σαβουρογαμηδες’…αμα κρατηθω και το κλασω εχεινι καλως, αλλα Think about it all of you, πραγματικα ειναι ΠΑΡΑ πολυ δυσκολο να περιμενεις 2 μηνες για κατι που σε μια βδομαδα θα το εχει δει ο μισος κοσμος που κατεβαζει ταινιες και θα αρχιζουν τα σχολια σε καθε ειδους ελληνικο σινεμαδιστικο φλορουμ…στηριζω παραταυτα-αμα δεν κατσει στις 25 Νοεβρη- εναλλακτικη τιμια φορουμικη εξορμηση-ψωλοσυναντηση για αναλογου υφους ταινια αμα βρουμε…

χυλοπιτα.

Μιλάμε όμως για ταινία με high replaybility value… Το βλέπεις μόνος σου με την απαράδεκτη ποιότητα του R5 και στις 25 κανονίζεις έξοδο για να κάνεις την αίθουσα ρουσλάνα, να φωνάξεις την κατάλληλη στιγμή “MACHETE DON’T TEXT” και λοιπές καφρίλες που θα κάνουν όποιον έχει πάει με γκόμενα να φύγει στο μισάωρο…

XAXAXAX την αίθουσα ρουσλάνα λέει χαχαχαχαχαχαχ:lol3::lol3::lol3::lol3:

Σε κάτι τέτοιες ταινίες…
Τα αγόρια γίνονται ΑΝΤΡΕΣ…

Έχει…


Όπλα…
Μαχαίρια…
Ιδρώτα…
Αίμα…
Βυζά…
Κώλους…
Ναρκωμανή/πουτανάκι/καλόγρια…
Νοσοκόμες με ούζι…
Michelle Rodriguez με μπικίνι και αυτόματο… (marry me… :please: )
Φτιαγμένα αμάξια…
Ακόμα πιο φτιαγμένες μηχανές…
Θεϊκές ατάκες…
Ιερείς με καραμπίνες να σκοτώνουν σε εκκλησία…
De Niro αλα Ψωμιάδη… (σόρυ αλλά αυτόν μου θύμιζε :lol::lol::lol:)
Don Johnson πιο σκληρό κι απ’ όλους τους σκληρούς του Μαϊάμι…
Steven Seagal με σπαθί σαμουράι…
και φυσικά
DANNY TREJO!!! Μα πόσο ΘΕΟΣ είσαι ρε φίλε…!!! :bow::bow:

Τι άλλο να ζητήσει ένας άντρας από μια ταινία?
Σόρυ κορίτσα…αλλά δε θα νιώσετε… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δείτε το και τα ξαναλέμε…


WHY WOULD I WANT TO BE A REAL PERSON…
WHEN I’M ALREADY A MYTH…
:respect:

αυτη η σιγουρια ολων σε ολο το thread οτι δεν θα αρεσει σε κοριτσια…
ξερω γω νταξει κατα πασα πιθανοτητα δεν θα ξυσω τα @@ μου απο ευχαριστηση οταν το δω, ουτε πολλες θα επιλεξουν να το δουν, αλλα αυτες που ξερουν τι θα δουν θα γουσταρουν. 'η και οχι. ή και σε καποιον αντρα δεν θα αρεσει. ναι στανταρ θα αρεσει πιο πολυ σε αντρες αλλα τοοοοοση σιγουρια πια…

---->i hope i ain’t killing your buzz<------

Αναμενω και εγω [SIZE=“3”]ΕΠΟΣ[/SIZE], ειχα φαει τρελο κολλημα με το trailer στο Planet Terror… Θα περιμενω για σινεμα, πραγματικα θα αξιζει…

Εγώ δεν είπα οτι δε θ’ αρέσει…
Είπα…δε θα νιώσετε… :stuck_out_tongue: :wink:

ρε seriously…ΚΑΝΕΤΕ ΠΛΑΚΑ?

Η ταινια ειναι οριακα στα ορια του μετριου με το για το πουτσο…τα αγορια γιναν αντρες εστω σε Desperando ή αντε και Planet terror…

εδω με το ζορι το ειδα ολο…για καθε γαμηστερη σκηνη 5 λεπτων ειχε ενα 15λεπτο με τον καθε ακυρο και αδιαφορο χαρακτηρα+ μια απιστευτα βαρετη και ασχετη ‘πολιτικων’ αποχρωσεων υποθεση…

ΡΕ, ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΛΕΕΙ ‘ΓΑΜΑΩ’, δεν εννοει ‘ειμαι ενας ακυρος χαρακτηρας αλα Ξανθοπουλος, που ετσι, επειδη μπορω σφαζω 5 ατομα και μετα καθομαι και βαριεμαι και περιμενω να τελειωσει η ταινια’…η μεγαλη απογοητευση ηταν ο Trejo που βαριοταν και ΦΑΙΝΟΤΑΝ…περαν του οτι ηταν σαν ψυγειο, 150 κιλα και κινουνταν με ρυθμους χελωνας, δεν εμοιαζε καθολου με απειλη, ισα ισα εγω τον λυπομουν σε σημεια που δεν μπορουσε να παρει τα ποδια του, που απλα ΕΠΡΕΠΕ να συμμετασχει σε αυτο το ξεχειλωμα ενος εξαιρετικου τρεηλερ…καμια επαφη με τον Τρεγιο του desperado κτλ, εδω ειναι σχεδον για ΚΑΠΗ…

Seriously τωρα, η ταινια ειναι υπερ-μετρια στη καλυτερη, εχει λιγη δραση, βαρετο σεναριο που δεν σε αφηνε να συμπαθησεις ή να αντιπαθησεις κανενα χαρακτηρα+ το ολο πραμα με τα πολιτικα και το ρατσισμο ηταν αστειο, εκνευριστικα αφελες και too much σε διαρκεια…ο Machete εσφαζε ομορφα+γαμησε κατι γκομενες μια χαρα, αλλα ολο αυτο επιανε με το ζορι το 1/3 του εργου…βαρεμαρα στο φουλ…μου θυμισε το Καποτε στο Μεξικο, που ειχε μερικα γαμηστερα σκηνικα αλλα ενα σεναριο γαμα τα, με πολιτικα κ μλκιες που κανεις δεν καταλαβε/ενδιαφερθηκε…

Σηγκαλ με μπακα δεν μπορουσε να κουνισει, Τρεγιο βαργιοταν του θανατα, Αλμπα που κατεστρεφε οποιο σημειο της ταινιας εμφανιζοταν,μονο η Ροντριγκεζ μετρησε…

Καλυτερα το ΠΛλανετ Τερρορ-ασυζητητι- ή το Desperado, το Μασετε ειναι οτι πιο απογοητευτικο ειδα φετος μεχρι τωρα-λογω υψηλων προσδωκιων ισως αλλα και παλι meh-…Κακη ταινια που καταστρεψε ενα γαμηστερο fake trailer…

και παμε παλι, cult γεννιεσαι δεν γινεσαι και καληνυχτα Ροντριγκεζ…

(ακου 2 μηνες αναμονη+9 ευρω για αυτη τη παπαρια στο σινεμα)

Hθελα να ηξερα ποιος σκεφτηκε την ιδεα να βαλει το πολυβολο πανω στη μηχανη και με την εκρηξη που εγινε ο τρεγιο βρεθηκε στον αερα με τη μηχανη και να πυροβολαει.:p:p

Καλά…η ταινία ξεπερνάει τα όρια του καλτ…ήταν διασκεδαστική αρκεί να μην την πάρει κανείς στα σοβαρά:p:p

Καλά…η σκηνή με το εντέρο/σκοινί του ταρζάν ήταν όλα τα λεφτα:p

p.s. Ρε παιδιά δεν τον λένε Τρέγιο τον άνθρωπο…Τρέχο τονε λένε :stuck_out_tongue:

μολις το ειδα και εγω εντάξει δεν ηταν αυτο που περίμενα(δυστυχώς) ουτε συγκρίνεται με Planet terror αλλα βλεποταν χαλαρα…
εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι ο trejio δεν ειναι για πρωταρχικούς ρολους ειναι για δευτεροτριτους(σε αυτους ειναι βασιλιάς!!) καταρχήν φαίνεται δεν του αρεσει το μπλα μπλα…

το είδα χτες , πραγματικά χωρίς να έχω ιδεα τι θα δω , ούτε τρειλερ ούτε τπτ .

το ειδα με άλλους μαντράχαλους , παρέα με μπύρες κ σουβλάκια . εντάξει η ταινία είναι μεγάλη καλτίλα , με τον γαμάω ταο ήρωα και τους υπόλοιπους “σοβαρούς” ηθοποιούς να παίζουν ρόλους που κοροιδεύουν την μέχρι τώρα πορεία τους . μέτρησε όπως κ να έχει …

[SPOILER]μα να σκάει μούρη από το πουθενά , να πηδάει μάνα κ κόρη στην πισίνα κ να το τραβάει κ βιντεο για να το δει ο σύζυγος - πατέρας …

να πηδάει από όροφο κρεμόμενος από σκοινί-έντερο

η άλλη να βγάζει το κινητό από την “τσέπη” της

ο μεγάλος κακός με καρφωμένη τη χατζάρα να λέει πως "σε έχω αυτή τη φορά , αλλά είμαι σίγουρος πως θα επιβιώσεις και θα με βρεις κάπου αλλού κ θα με σκοτώσεις , οπότε δν γαμιέται ? " κ χώνει ακόμη πιο μέσα τη χατζάρα .

να εφαρμόζει μινιγκαν πάνω σε τσοπερ

να εφαρμόζουν ρουκετοβολο πάνω στο καπό από αμάξι , η μια ρουκέτα να πάει ίσια κ η άλλη να πάει προς τα πάνω

ο αυθόρμητος λόγος της μπατσίνας π συγκεντρώνει κ ενώνει το πλήθος

τα “πολιτικά νοήματα” … τι αμερικανιά

να πηδάει ΟΛΕΣ τις σκόμενες στο έργο , εκτός από μια , οκ αυτή δν έζησε κ πολύ και την τελευταία οδηγώντας τσοπερ …

το αυγό κάτω από το κρεβάτι π κοιμάται π τηγανίζεται από μόνο του .:?

μασετ ντοντ τεξτ

και και και …[/SPOILER]

μαζέψτε φιλαράκια παραγγείλτε πίτσες - σουβλάκια κ περάστε μιαμιση ώρα καφρίλας . είναι ο σκοπός της ταινίας …

Μόλις το είδα:

[SIZE=“7”]ΕΠΟΣ!!![/SIZE]

Μόνο με το Planet Terror μπορεί να συγκριθεί, χωρίς να είναι τόσο σοβαρό!

Ποιοι expendables? Πλάκα κάνετε;

[SPOILER]Machete don’t text!

:bow2:[/SPOILER]

Ταινία με cohones!

δεν επρεπε να σε παρω εσενα ‘σαβουρογαμηδες’, σου χαλασε την αισθητικη…[-X

5 ποστς πάνω από το δικό σου. armaggedon is coming.

Ταινίες σαν το machete τις αποθεώνω anytime anywhere!
Οποιαδήποτε ταινία δλδ δεν παίρνει τον εαυτό της στα σοβαρά!
Και ο “σοβαρογάμηδες” πήραν τον εαυτό τους πολύ στα σοβαρά! :wink:
Όπως και οι αγαπημένοι σου “expendables” :wink::wink:
Πάρε κι άλλα τρία: :wink::wink::wink:

:har:

μα το Θορ!!!

Η ταινια παραπηρε τον εαυτο της στα σοβαρα, γιαυτο δεν μαρεσε, με ολο αυτο το political subplot που ξετυλιζε…οι μονες σκηνες που μου αρεσαν ηταν του Μασετα(που δεν πιαναν ουτε το μισο της συνολικης διαρκειας του εργου), που και παλι ειχε 2 δυνατες και στο καπακι μια που δεν μπορουσε να παρει τα ποδια του και βαριοταν…

ΚΑΙ ΜΗΝ ξαναναφερει κανεις το ονομα των Μεγαλων εδω, θα κινηματογραφησω σηκουελ ‘σαβουρογαμηδων’ μονος μου και θα βρω τροπο να σας επιβαλω να το δειτε ΟΛΟΙ!
-και μπορω να γινω πολυ πιο νοσηρος ε-

Κοίτα. Ας το πάρουμε αλλιώς.
Ο Ντάνι ο (δεν) Τρέχω είναι είδωλο από την πρώτη στιγμή που τον είχα δει στο Desperado!
Άρα -αντικειμενικά- η ταινία είναι καλή.
Γέλασα με την ψυχή μου. Αυτό ήθελα!

παω πασο, ανοιγω μπυρα και τσηρς!

Συνεχιζω να τον προτιμω οπως και ναχει σε β ρολους…νομιζω πως πρωταγωνιστης ειναι too much για τη περσονα που εχει χτισει τοσα χρονια…ειδικα τωρα που ειναι μεγαλος-και φαινεται-…

best scene οπως και ναχει η αρχικη per moi…

-what’s down there?
-my machete