Machine Head - Unto The Locust (2011)

Μετά το υπέροχο single “Locust” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2jGZJxnJk-4 πλέον έχουμε και το όνομα της δισκάρας http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=159776

Βέβαια θέλει υπομονή το πράμα μέχρι το Σεπτέμβρη που θα μας χτυπήσει κατακέφαλα το album όπως και ένα μεγάλο “μπράβο” στους κύριους διοργανωτές που για 7 χρονιά μετά το επικό live του 2004 μας αφήνουν στην απ’ έξω…
http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=159744

ας ελπίσουμε τουλάχιστον για ένα μικρό δώρο από το sonisphere… αν δει είναι επείγουν να ξαναέρθουν οι maiden και οι metallica…

Για όλους αυτούς SUFFER UNTO THE LOCUST… πάμε μωρέ Robb ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!!

Υπομονή, και πιστεύω και σε δισκάρα, και σε live:):!:

αν συνεχισουν στα βηματα απ-το προηγουμενο θα ναι δισκαρα ναι 8)

To Locust πολλα υποσχομενο !!
Υπομονη και live οπως λεει ο stef !

Πολύ ενδιαφέρον το κομμάτι! Ειδικά το κόψιμο με τα περίεργα φωνητικά και την καθαρή κιθάρα στο 3:40 μου άρεσε πολύ και μου θύμισε κάποια σημεία από το Integral Birth από το Traced In Air των Cynic! Φαίνεται πως δεν επαναπαύονται οι Μachine Head…

Υπέρτατη η ακρίδα! Και όπως το κόβω και το άλμπουμ θα είναι και μαμώ…
Αλήθεια, παίζει φάση να κάνουνε λάιβ Ελλάδα; Αν δε κάνω λάθος 2 φορές έχουνε έρθει μόνο και πριν καιρό…

Η συναυλία για μένα το 2004 στο Gagarin είναι ότι καλύτερο έχω δει. Τέλος. Μακάρι κάποια στιγμή να τους ξαναδούμε. Ήταν ευκαιρία σε αυτή τη φάση… [-X

Θα ναι πολύ καλό να έρθουνε κι απο δώ! Τελευταία παίζανε και πιο πολύ ώρα, ενώ πριν 2 που ήτανε σαπόρτ φάση και ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω το γιατί παίζανε 6 7 κομμάτια…clenching, imperium, halo etc…

Τρελα μεχει πιασει:vibrate::yahoo:
αντε να περασουν οι μερες να κυκλοφορησει
Περιπου ποσα τραγουδια θα εχει?η αν ξερουμε και τιτλους?

Κομματαρα το καινουριο,μου χει κολλησει ασχημα απο τοτε που βγηκε,δεν ξερω αλλα περιμενω παρα πολλα απο το νεο τους δισκο.Ας ελπισουμε σε κατι κορυφαιο σαν το Blackening.

δεν κρατιεμαι λεω!

Kλειστε εισητηρια :stuck_out_tongue:

και εγω περιμενω τον καινουργιο δισκο πως και πως!!
ειδικα απο το Ashes… και μετα ξαναβρηκαν τον εαυτο τους και στις κυκλοφοριες τους και δινουν ρεστα. Το 2004 το καλυτερο live σε κλειστο χωρο που εχω δει!

κι εμενα μου αρεσε αρκετα αυτο το δειγμα. γιατι η φωνη του φλυνν να ειναι τοσο κ…α?:oops:

Άντε ρε ολόκληρο καλοκαίρι είναι μπροστά μας μέχρι το σεπτέμβρη!
Ανυπομονουμε! 8O8O

__Το δείγμα είναι τουλάχιστον εξαίρετο. Μ’ αρέσουν πάρα πολλά στοιχεία! 8)

__Δεν ήμουν ποτέ τρελός οπαδός τους, μ’ άρεσαν να τους ακούω τύπου, να πίνω κάπου το ποτάκι ή την παγωμένη μπυρίτσα μου και να βάλει Machine Head και να γουστάρω κλπ, φάση όπως οι Nevermore (ΓΙΑ ΜΕΝΑ), δηλαδή γουστάρω ΠΟΛΥ κάποια τους, και για ΕΝΑ τραγούδι απ’ τα υπόλοιπα θα τους ακούσω ευχάριστα αν τύχει, αλλά δεν θα βάλω και σπίτι δισκογραφίες κι έτσι.

__Ωστόσο, το Blackening ήταν ξεκάθαρα μία-δύο κλάσεις ως σύνολο πάνω απ’ τ’ άλλα, ενώ περιείχε 3 καταπληκτικές κομματάρες. Και πάλι όμως δεν ήμουν απ’ αυτούς που πιστεύουν ότι είναι το καλύτερο της δεκαετίας και άλλα τέτοια που έχω ακούσει, και “αντικειμενικά” ας πούμε, και προσωπικά (my cup of tea).

__Οπότε, μακάρι το επόμενο τους που έρχεται να είναι κι αυτό μία εξέλιξη του Blackening και όχι ένα Blackening 2 (που δε θα χαλούσε κανέναν μας 8)), νομίζω θα μ’ αρέσει ακόμα περισσότερο και το πρώτο δείγμα είναι ό,τι πρέπει!

__Για να δούμε τι θα λέει όλος όμως!! :slight_smile: 8)

Κομματάρα είναι το λιώνω σχεδόν καθημερινά. Είναι στα πάνω τους τα τελευταία χρόνια οπότε περιμένω έναν τουλάχιστον ενδιαφέρον δίσκο.

Metal Hammer magazine will release MACHINE HEAD’s next album, “Unto The Locust”, in the U.K. with a special-edition fan pack. Complete with 132?page special issue with exclusive behind-the-scenes access to the making of the new album, extensive interviews with every member, never-before-seen historic shots from the band’s personal collections, a guide to their custom rigs, and a diary of their massive Rockstar Energy Drink Mayhem Festival tour happening this summer, this is the ultimate companion to the long-awaited follow-up to “The Blackening”, Metal Hammer’s “album of the decade.” And that’s not all. This exclusive fan pack also includes a 100% official patch, sticker sheet and poster. This is your chance to be part of MACHINE HEAD history!

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=160054

MACHINE HEAD will embark on a European headlining tour, dubbed “The Eighth Plague”, in the fall. Support on the trek will come from BRING ME THE HORIZON, DEVILDRIVER and DARKEST HOUR.

Hell yeah

3 Νοεμβρίου στα μέρη μου…:):):):):):):):slight_smile: