Machine Head (USA) | 25.9.15 Salonica & 26.9.15 Athens

σημερα πηγα κι εγω και τσιμπησα εισιτηριο!! :smiley:

Σκατά 28? το πήρα το τικέτο ας ελπίσουμε ότι θα περάσουμε καλά χωρίς πολλά πολλά από το καινούριο. 2-3 δηλαδή και τέλος.

έχω την αίσθηση ότι θα ζήσουμε υπέροχες στιγμές, με χορταστικό σετ. Ενδεικτικά είδα 3-4 σετλιστ στο ομώνυμο σαιτ από συναυλίες σε Αυστραλία, Ιαπωνία και Ταϊλάνδη και παίζουν 4 με 5 κομμάτια απ το καινούργιο και συνολικά 21 κομμάτια οπότε φεύγεις ευτυχισμένος. Δε βρίσκω λόγο να αλλάξει κάτι στο ευρωπαϊκό τουρ , θα μάθουμε σύντομα

Σιγουράκι η συναυλία!
Λέω να πάρω και την 15 χρονη ανηψιά μου μαζί…
Την βλέπω να εξελίσσεται σε σκυλού και πρέπει κάτι να κάνω να τις αλλάξω μυαλά προτού παγιωθεί η κατάσταση.

do it…!!!

Νέος χώρος διεξαγωγής για τη συναυλία των MACHINE HEAD στην Αθήνα

http://www.didimusic.gr/el/news/neos_xoros_diexagogis_gia_ti_sunaulia_ton_machine_head_stin_a8ina.html

τι λένε ρε μλκ;;; στον ανοιχτό χώρο απ’έξω ελπίζω…

γιατι αλλαξε ο χωρος?

παμε καλα ρε?σε εκεινο το κονσερβοκουτι θα παιξουν?

εχει ξαναγινει εκει συναυλια???κ απο ηχο θα λεει???ξερουμε τιποτα???

μάλλον για έξω πάει, no worries

Copy paste από άλλο thread:

[I]Σχετικά με τον χώρο. Αν μιλάμε για τις λεγόμενες “Αποθήκες” στο βάθος του Ελληνικού Κόσμου, τις περισσότερες φορές ο ήχος είναι απαράδεκτος και οφείλεται σε μεγάλο βαθμό ότι πρέπει να γίνουν ειδικές ρυθμίσεις (π.χ. αλλαγές στις γωνίες του line array) για την μεταλλική οροφή, τις οποίες δεν κάνουν αυτοί που στήνουν τα ηχεία. Επίσης το κτίριο είναι μακρόστενο και αυτό απαιτεί ηχεία όχι μόνο στην σκηνή αλλά και στα μέσα της πλατείας

Μοναδική εξαίρεση γα μένα, το aquarium stage του Plissken. Ο ήχος ήταν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ διότι είχαν κοντύνει την αίθουσα, είχαν κρεμάσει ηχεία και στη μέση της πλατείας και ο ήχος ήταν παντου ομοιογενής, δείγμα ότι είχε γίνει πολύ καλή μελέτη. Και φυσικά είχαν εξαιρετικά ηχεία.[/I]

μονο να μην μας ξενερωσουν οι διοργανωτες με κακο ήχο!!

…μεγάλη μπάντα είναι…φαντάζομαι θα κάνουν τα κουμάντα τους:):!:

…οκ…μπορεί και όχι:D :slight_smile: :!:

Μη παίρνεις και όρκο…

Το κτίριο 56 που λένε στην ανακοίνωση είναι αυτό
http://pireos254.gr/gr/building56.html

Κλειστό επομένως και μεταλλικό :frowning:

αν ειναι αυτο που θυμαμαι εχω δει kreator εκει μεσα,ειναι αθλιο

Όπως ανέφερα και παραπάνω:
Με σωστό στήσιμο τα προβλήματα ξεπερνιούνται (περιέγραψα και πως).

Αλλά στην Ελλάδα των capital controls και με διοργανωτή την Didi, οι οιωνοί μόνο καλοί δεν είναι.