Mad Max : Fury Road [2015]

Ομορφη ταινια , ωραια πλανα, τελειο production design και απειρη δραση.
Ομως μαζευονται και πανε απο το ενας μερος στο αλλο, και μετα ξαναγυρνανε πισω απο τον ιδιο δρομο στη τελικη… Πιστευω οτι μου ελειψε λιγο lore και ιστορια παρα μια ασαλιωτη περιπετεια.

3η φορά, πρώτη φορά στην μικρή οθόνη. Εντάξει κάθε προβολή και καλύτερη μου φαίνεται. Άνετα και χωρίς δεύτερη σκέψη πλέον βγαίνει ως καλύτερη ταινίας της σειράς (sorry road warrior) και μάλλον καλύτερη action movie της δεκαετίας ως τώρα. Χωρίς ανάσα από την αρχή ως το φινάλε. Sequel τώρα!!!

το τελευταιο εικοσαλεπτο του ροουντ γουοριορ δυσκολα το τοπαρει οτιδηποτε… γνκ, ‘‘ανετα’’ παντως, οπως και ναχει, δε το λες :stuck_out_tongue:

αλλα και τα δυο ειναι δεκαρια για μενα, δεν συγκρινω τιποτα, το καθενα εχει αρετες δικες του, ξεχωριστες… το τελευταιο εικοσαλεπτο του ροουντ γουοριορ ειναι μαθημα σινεμα, ο ρυθμος του φιουρυ ροουντ ειναι μαθημα σινεμα κτλ κτλ…

επισης… ποσο θα γαμουσε να μην εβγαινε σηκουελ ποτε?
να λεμε '‘ναι, πηραμε μια γαμηστερη ταινια δρασης και αυτο, τελος’'
ουτε φολες μετα, ουτε μετριοτητες, ουτε να χασει τη μοναδικοτητα της η ταινια ουτε τιποτα…

Ε εντάξει το τελευταίο εικοσαλεπτο από το road warrior έχει εμπνεύσει ολόκληρο το fury road έτσι και αλλιώς.:stuck_out_tongue: Αλλά συνολικά σαν ταινία το fury είναι καλύτερο.

Θα ήθελα sequel και ας μην βγει καλό στην τελική. Έτσι και αλλιώς πιστεύω πως θα γίνει κάποια στιγμή, καλύτερα να το κάνει τώρα ο Miller όσο μπορεί ακόμα.

γτ σε μια τελεια ταινια, να βγει σηκουελ που δε θα ειναι καλο?
δλδ

γτ?

Εννοείται όλοι θέλουμε να είναι καλό. Εγώ πιστεύω πως αν το αναλάβει το ίδιο team θα είναι καλό. Απλά εγώ θέλω να το προσπαθήσουν και όχι να μείνει στα χαρτιά μόνο και μόνο επειδή μπορεί να μην βγει τόσο καλό όσο το fury.

εγω το προτιμω ετσι, τελειο, νa μην χaσει την μονaδικοτητa του κaι την ιδιaιτεροτητa του
βεβaιa aν βγει σηκουελ κaι γaμaει, προφaνως γουστaρουμε

aλλa οι πιθaνοτητες νa ξεπερaσει μιa τaινιa που ηδη μηνες μετa την προβολη της θεωρειτaι σημειο-στaθμος στο ειδος, εινaι aπειροελaχιστες, λογω της υστεροφημιaς κaι του ηδη υψηλου στaτους της

Δικαίωση!