Madrugada

τι πιστευετε γι’ αυτο το φοβερο συγκρότημα?
ολες οι δουλειες τους ειναι φοβερες αλλα προσωπικο μου αγαπημενο ειναι το industrial silence:)

Kαι το Grit και το The Deep End, γενικά όλα τους…
Ο Syvert έχει από τις πιο χαρισματικές φωνές, και στα live τους αποδίδουν τέλεια, και το Gagarin έχει καταντήσει 2ο σπίτι τους! :stuck_out_tongue:

Τώρα εβγαλε ο Syvert και τον 2ο του προσωπικό δίσκο το Exiles και άκουσα ότι θα παίξει και live των Μάρτιο στο Gagarin.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΠΑΝΤΑ

ΤΟ INDUSTRIAL SILENCE ΔΙΣΚΑΡΑ…

Παρα πολυ καλο συγκροτημα, οποτε τους ακουω μου βγαζουν ενα περιεργο συναισθημα.

Είχα πάει ανυποψίαστος στην τελευταία τους συναυλία στο Gagarin και είχα μείνει έκπληκτος. Είχαν παίξει και 2,5
ώρες! Και εκτός των άλλων είναι και πολύ καλοί μουσικοί.
Μία περίοδο άκουγα το “The Kids Are On High Street” μέρα-νύχτα 8)

einai tromeroi…ti na pw…dhlwmenos fan an kai den eimai kai poly tou styl…
to riverbed einai apo ta tragoudia pou akouw kai me pianei enas kompos…einai anypervlhto kommati

Gamw tis mpantes( einai gia mas tous romantikous).Ttsekarete tous diskous tous.

denner_shermann… σε βλεπω…

on topic τωρα… οι madrugada ειναι φοβεροι σε αυτο που κανουν, το industrial silence εχει λιωσει μεσα στο cd player…

ΦΟΒΕΡΟΙ. Και όντως τα live τους είναι καταπληκτικά

HANDS UP I LOVE YOU

Καλά ήταν να ερθεί ο τραγουδιστής τους Ηράκλειο Κρήτης σήμερα, αλλά αρώστησε :cold: . Τι γκαντεμιά!!! Έλεος εμείς οι νησόβιοι ούτε μια συναυλία όμως!!! :cry:

Kαι στις 3 ημέρες που ήταν για Ελλάδα ο Sivert, ακυρωθηκαν. :frowning:
Δλδ η αιτία ήταν πως αρρώστησε? Άρα παίζει να περάσει αργότερα? Ίσως μετά τον Οκτώβρη που “κολλάει” η μουσική του με το κλίμα. :stuck_out_tongue:

Πολύ μου αρέσουν…μακάρι να τους έφερναν από δω φέτος,στα live τους είναι καταπληκτικοί…8)

γιατι μιλατε στον πληθυντικο λες και ειναι πολλοι? ενας δεν ειναι ρε παιδια αυτος ο madrugada? εγω δεν ακουω αλλα ενας φιλος μου που την εχει ψαξει την φαση μου χει πει οτι ειναι ενας ινδος, μουφες λεει?:-k

8O #-o :lol: :lol3: :bow2: \:D/
Μούφες και λίγα λες!!

σοβαρα μιλας τωρα??? πλακα με κανεις ρε τρελε???

Γκρουπαρα ομως ε.

Ξεθάβω μιας και βγήκε ο καινούριος τους δισκος και μόλις τον κατέβασα! γιουπι!!!
Ας ελπίσουμε να είναι το ίδιο υπέροχος με το Industrial Silence που λατρευω χαλαρά ή εστω με το Grit που είναι πολύ καλό! Μόνο να μην ξενερώσω όπως με το Deep End που ήταν ετσι κι ετσι for me… Αντε να δούμε.
:papas: :papas: :smiley:

Mου αρεσαν πολύ μεχρι και το grit…ειχα παει σε ενα λαιβ τους γυρω στο 2001 και γουσταρα πολυ…Απο τα πολύ δυνατα λαιβ…:wink:

industrial silence και grit φοβεροί δίσκοι.
Πολύ καλό γκρουπ και αν ακούς πιο εναλλακτικό ροκ αξίζει να τους ψάξεις.

Οκ, είναι πολύ αγαπητοί στην Ελλάδα, τα εισιτήρια για τις συναυλίες τους εξαντλήθηκαν, αν και ιδιαίτερα ακριβά για να πούμε την αλήθεια. Αλλά προσωπικά το καταλαβαίνω. Μπορεί να αγνοούμε πολύ μεγάλες μπάντες, οι οποίες στη χώρα μας είναι παραγνωρισμένες σε σχέση με έξω, αλλά εδώ που τα λέμε αυτό συμβαίνει παντού. Και στην τελική τίθεται και θέμα προώθησης κλπ.

Στην περίπτωση των Madrugada όμως η αναγνώριση κατά τη γνώμη μου είναι απόλυτα δικαιολογημένη, καθώς μιλάμε για πραγματικά πάρα πολύ καλό συγκρότημα, απο εκείνα που έσπρωξαν λίγο πιο μπροστά τη ροκ μουσική στο σύνολο της, έτσι όπως παντρεύουν τα περισσότερο alternative στοιχεία με περισσότερο παραδοσιακά στοιχεία των '60ς και '70ς… Και - κυρίως - έχουν πολύ καλά τραγούδια, με πολύ όμορφους στίχους και γεμάτα συναίσθημα. Το Industrial Silence είναι δισκάρα, απλά, και το περισσότερο trippy και ανεβαστικό Grit ακολουθεί απο κοντά.

Επομένως, στην περίπτωση των Madrugada, βρίσκω απόλυτα δικαιολογημένη την αγάπη του ελληνικού κοινού. Ελπίζω να μας ανταμείψουν με ένα πραγματικά όμορφο live, όσους θα πάμε να τους δούμε.

αλλες 2 μερες.LOOK AWAY LUCIFER