Maiden England European Tour - 2013

Maiden στην γερμανία…γαμώ την…

Φυγαμέ ρεεε! (σε 8 μηνάκια)

IRON MAIDEN have confirmed that they will close the show at the incredible 2013 Rock in Rio, Brazil, headlining the final night on 22 Sept - and they expect to go out with a bang!ε κανα 250αρι χιλιαρι κοσμος κλασσικα.αντε να δουμε και απο δω ποτε.

μαζι με Bruce Springsteen και metallica!!!8O8O8O8O8O8O8O

Υπαρχουν φετος, με σχεδον 1 ευρω κοστος.

θα πας; εκλεισες;

τι εννοεις μαζι? δεν νομιζω ιδια μερα! :-k

το 2008 συμφωνα με την wiki ειχαν 30000.το 2011 ακουσα απο εναν διοργανωτη οτι ειχαν κοντα στα 20000.Και εγω εκει πιστευω οτι ηταν γιατι ο κοσμος εφτανε αρκετα πισω απο το stage με τους προβολεις και τα μονιτορ.Και κατα την γνωμη μου καλο το rock in rio,rock am ring και τα αλλα φεστιβαλ ΑΛΛΑ ολο το ζουμι αυτης της περιοδειας ειναι το DONINGTON

Headliners σε διαφορετικές μέρες.
Metallica στις 19, Maiden στις 22 και Springsteen στις 15/9.

(το φεστιβάλ έχει 7 μέρες συνολικά μεταξύ 13-22 Σεπτεμβρίου)

ξεχωριστες μερες

το 2000 ειχε 250.000 κοσμο.στο brave new world tour

Ναι το γνωριζω αυτο.Απλα αναφερω το donington λογο του οτι ειναι χαλαρα το πιο ιστορικο festival ever και το οτι η πρωτη εμφανιση των maiden εγινε 25 χρονια πριν για το seventh son.Οπως διαβασα και καπου ολα τα αλλα φεστιβαλ μπροστα στο donington ειναι οδοντοπαστες:p(για τα 80’s)

γεγονός αυτό. Το donington ήταν το απόλυτο φεστιβαλ στα 80ς. Αλλά ποιος αντέχει open air στην Αγγλία με τη βρόχα και τη λάσπη? Δυστυχώς φέτος μάλλον θα τους χάσω, εκτός και είμαι Ελλάδα τότε.

Δυστηχως μετα απο πολλα χρονια δεν εχει περιοδεια το 13 :lol:

Και κανουν συναυλιες σε πολεις που μενουν φιλοι μου, Στοχολμη, Φρανκφουρτη :frowning:

Ελπιζω για Αγγλια ομως…

Το μόνο site που διαχειρίζεται τις συναυλίες στη Γερμανία είναι το Eventim, σωστά;
Γερμανική διεύθυνση έδωσα και το κόστος αποστολής ήταν 4,90.
Πού έχει μόνο 1 ευρώ;

Κι αυτό ήταν μόνο για το F.C φαίνεται, σήμερα που βγήκαν κανονικά σε κυκλοφορία, η πιο φτηνή επιλογή για αποστολή εντός Γερμανίας είναι 9,90.

Γενικά τα γερμανικά site έχουν ακριβά μεταφορικά, αλλά σε 2 μέρες το έχεις σπίτι σου με κούριερ.
Και τελευταία στιγμή που λέει ο λόγος να το αποφασίσεις, το εισιτήρια έρχεται πολύ γρήγορα.

Το εξωφρενικό είναι να πληρώνεις έξοδα αποστολής (όχι fees, έξοδα αποστολής) για ηλεκτρονικά εισιτήρια. Και μου έχει συμβεί και σε αγγλικό site, για να μην κράζουμε μόνο τους ελληναράδες.

για το 1 ευρω πες μου που το ειδες…γιατι εγω εκλεισα βερολινο και αμβουργο και δεν ειδα τιποτα για ενα ευρω…:-k

[I]Alexander Stamelos · Top Commenter · The Hague, Netherlands
Μην ξεχνάς όμως κάτι…οι Maiden είναι 50άρηδες…οι Stones έφτασαν τα 70…Όταν οι Stones ήταν 50ρήδες έδωσαν 110 συναυλίες για το Voodoo Lounge (1994) άλλες 100 για το Bridges To Babylon(1997) και άλλες 80 για το Νο Security (1999) και άλλες τόσες για το Forty Licks (2002) μετά 100 για το Bigger Bang (2005) και 40 ακόμα το 2007. Λογικό είναι όσο μεγαλώνεις να μην αντέχεις σε αυτούς τους ρυθμούς. Πάντως θα ήμουν περίεργος να δω αν ο Bruce θα άντεχε να τρέχει στα 70 του ! ;-)[/I]

Εσύ που κλείνεις το ματάκι…για δείξε μου τα live των stones στα 60 τους και ελα να συγκρινεις με αυτη των maiden… που βαζεις και χρονολογιες.για να δειξεις τι; το οτι ξερεις και αρα η αποψη σου ειναι βασιμη;

παπαρια οι rolling stones τριβουν τα παπαρια απο τα διισσεγονα του harris

Στο Download θα άξιζε αλλά έχουν κάτι εξωφρενικές τιμές στα εισιτήρια γύρω στις 200 λίρες… και γενικά η Αγγλία γδέρνει… το λιγότερο 400λίρες χρειάζονται κ λίγα λέω…

Για Γερμανία με εισιτήριο (γύρω στα 70) αεροπλάνο κ καμιά μέρα διαμονή θες κοντά στο 300άρι…

Για Rock in Rio θέλεις 1200+ αεροπορικά…

η μόνη λύση είναι ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ.

Γνωρίζει κανείς αν παίζει το ενδεχόμενο;

Από ημερομηνίες πάντως τον Ιούλιο έχουν ελεύθερες.

Το ξενέρωμα ήταν που έκλεισαν σε όλη τη Γερμανία κ όχι στο Wacken που έχω πάρει εισιτήρια… :x

για ελλάδα δεν είναι σίγουρο ακόμα απότι ακούγεται…

αδυνατω να πιστεψω οτι δε θα’ρθουν…