Manchester United

Aμα βαλει τωρα η Τσελσι ενα γκολακι θα γινει τρελο ματς μεχρι το τελος.

Ωραιο παιχτακι ο Λουκακου!Επρπε να τον εβαζε νωριτερα.

Αν ο Λουκάκου είναι 18 χρόνων εγώ είμαι νήπιο ε

Ε αυτο ηταν πεναλντυ απο εδω μεχρι το Μαντσεστερ ομως

ΤΟΡΕΣ ΤΕ ΚΕΡΟ :lol::lol::lol::lol:

Όχι, ούτε αυτό ήταν πέναλτι, γιατί ήδη ο Τσικαρίτο είχε κάνει την τελική προσπάθεια και μάλιστα από πλεονεκτική θέση, και το μαρκάρισμα του Κόουλ δεν τον παρενοχλεί επί της ουσίας. Βέβαια ήταν πάρα πολύ σκληρό μαρκάρισμα, σίγουρα επικίνδυνο, και κατ’ εμέ έπρεπε να φάει κόκκινη κι όχι απλά κίτρινη. Θα μου πεις Κόουλ είναι αυτός, μια ζωή άμπαλος και επικίνδυνος για την ομάδα του, οπότε εντάξει. Θα παραδεχτώ ότι αδικηθήκατε σ’ αυτή τη φάση, κι ας ήταν σωστή η απόφαση του διαιτητή να μη δώσει πέναλτι.

Anyways, μετά κι απ’ αυτή τη φάση με τον Τόρρες, είναι φανερό ότι το ματς δε γυρίζει. Πάντως για μένα η εμφάνιση του Τόρρες παραμένει κέρδος. Λες να αναστηθεί όντως τελικά;

ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΦΕΡΝΑΝΤΟ

/e Γράκχε δε νομίζω ότι λέει για το τάκλιν του Κόουλ, αλλά για το χέρι του Ιβάνοβιτς. Κατ’ εμέ ούτε αυτό έπρεπε να δοθεί πέναλτι, ήταν εντελώς ακούσιο + κολλημένο στο σώμα αν θυμάμαι καλά.

Αλλά του Κόουλ ήταν κόκκινη, ναι … με τα δύο πόδια πήγε

Γρακχο για το χερι του Ιβανοβιτς μιλαω!

μαλλον εννοει το χερι που εγινε σε μια σεντρα του Young νωριτερα.

Ναι, αυτό μάλλον ήταν.

Λοιπον,τι ειδαμε σ’αυτο το ματς;
1ον.Κακη διαιτησια δεν δοθηκαν,οφσαιντ,πεναλντυ που θα ηταν καθοριστικα για το ματς.
2ον.Καλα διαστηματα και απο τις δυο ομαδες.Γενικα παντως η Τσελσι ηταν πιο απειλιτικη αλλα οχι αποτελεσματικη οπως η Γιουναιτεντ(ειχε και αυτη αστοχιες)
3ον.Αρκετα καλος Ντε χεα,κακος ερναντες.

Γενικα ηταν ενα καλο ματς,με ρυθμο,φασεις και γκολ!
Απο το μαντσεστερ να εχετε ενα καλο βραδυ :stuck_out_tongue:

οξεία χασογκολίαση το δεύτερο ημίχρονο, διαγωνισμός για το ποιος θα γίνει χαιλαιτ στις μεγαλύτερες ευκαιρίες που χάθηκαν ever. Νικητής ο Tores

Σημερα,ασχετως του αποτελεσματος,ευχαριστηθηκα ποδοσφαιρο!Πραγματικα,ματς που χαιρεσαι να το βλεπεις,πανω κατω η μπαλα,4 γκολ,δυνατες μονομαχιες,χαμενα πεναλντι,δοκαρια,απιθανες ευκαιριες,μεχρι και τα διαιτητικα λαθη ηταν ενα απο τα στοιχεια που εκαναν το ματς τοσο ωραιο.Βεβαι με χαλασε παλι ο γαμημενος ο Περπατωφ στο τελος,αλλα ας ειναι.
Συνεχιζουμε την επελαση,αναγνωριζω παντως πως το σημερινο πρωτο γκολ ηταν offside,για το δευτερο δεν εχω αποψη.

Νομίζω φάνηκε σήμερα ότι ο πραγματικός αντίπαλος της Γιουνάιτεντ για το πρωτάθλημα είναι (και πάλι) η Τσέλσι. Δε λέω ότι θα το πάρουμε εμείς, κάπως δύσκολο γιατί η Γιουνάιτεντ είναι εμφανώς η καλύτερη ομάδα, αλλά η διαφορά με την Άρσεναλ π.χ. ήταν ξεκάθαρη, μ’ ένα 3-0 στην πλάτη στο ημίχρονο εμείς όχι μόνο δεν καταρρεύσαμε ώστε να φάμε οχτάρα ή κάτι τέτοιο, αλλά πιέσαμε και χάσαμε αξιοπρεπώς. Όσο για τη Σίτι, να μου το θυμηθείτε, στα παιχνίδια με τη Γιουνάιτεντ τουλάχιστον δε θα έχει καμία τύχη.

Τέλος πάντων, για την ομάδα μου έχω να πω ότι με ικανοποίησε το πάθος και η προσπάθεια, πιστεύω ότι είμαστε η μόνη ομάδα στο νησί που έχει την ψυχολογία και το θράσος να πηγαίνει στο Ολντ Τράφορντ και να κοιτάει τη Γιουνάιτεντ στα μάτια (ανεξάρτητα από το τελικό σκορ), αλλά βλέπω πολύ τρανταχτές ελλείψεις στο ρόστερ και παίκτες όχι επιπέδου Τσέλσι (αυτός ο Στάριτζ π.χ., τραγικότατος). Αναγνωρίζω το ελαφρυντικό των σημαντικών απουσιών (Ντρογκμπά, Εσιέν) αλλά νομίζω ότι χρειαζόμαστε ενίσχυση. Μ’ άρεσε ο Τόρρες σήμερα, θύμισε κάτι από τα παλιά του. Μακάρι να μας διαψεύσει που τον είχαμε ξεγραμμένο και να ανέβει κι άλλο, όχι για να βγάλει τα λεφτά του αλλά γιατί χρειαζόμαστε έναν φορ κλάσης, ειδικά αυτή την περίοδο με τον Ντρογκμπά οφφ. Γενικά θα λεγα ότι δε με απασχολεί ιδιαίτερα να πάρουμε το πρωτάθλημα, ο πραγματικά διακαής μου πόθος είναι το Τσάμπιονς Λιγκ. Βέβαια εννοείται ότι αν δεν τα καταφέρουμε πάλι στην Ευρώπη θα με καίει το πρωτάθλημα, όχι για να μη λέτε.

Επίσης ο Λάμπαρντ εδώ και καιρό δε βλέπεται …

Δεν είναι η πρώτη φορά που περνάει τέτοια φάση. Δεν τον φοβάμαι τον Φράνκι, he’ll be back.

33 ειναι.Δεν εχει και πολλα περιθωρια!Αλλα το θεμα δεν ειναι αυτος!

E τι να πω? Με κάλυψε ο Γράκχος. Κρατάω την καλή εμφάνιση της ομάδας. Ήταν καλύτερη μέσα στο γήπεδο και ξέρω ότι θα έχει μέλλον στη χρονιά. Ο Τόρρες τα έκανε όλα εκτός από το να σκοράρει. Δηλαδή έχασε 2-3 ευκαιρίες που ΔΕ χάνονται. Έχει πάντως ανέβει μετά την προσθήκη του Μάτα. Ζήτημα χρόνου είναι να αρχίσει και να σκοράρει. Δε βλέπω βελτίωση του Lampard, που πλέον είναι ο Κατσουράνης της Αγγλίας. Τα 2 πρώτα γκολ της Γιουνάιτεντ ήταν οφσάιντ και γενικά έβαλε 3 γκολ όντας πολύ χειρότερη, αλλά το ξέρουμε ότι η Γιουνάιτεντ απαγορεύεται να χάσει στο Old Trafford. Τεσπα, το θέμα φέτος είναι το Τσάμπιονς Λιγκ. Υπάρχει το υλικό και πλέον η εμπειρία για να το χτυπήσει.

Δικό μας παιχνίδι χάσαμε.

Μια χαρα τα ειπες,ειδικα στα bold ηταν αυτο ακριβως που περιμενα να διαβασω!:smiley:

Σταματήστε μωρέ καθυστερημένοι κι οι δυο σας.

Χόρρορ, δεν καταλαβαίνω πώς λες ότι “σε κάλυψα”, στα μισά απ’ αυτά που λες διαφωνώ.
Α και ο Τόρρες σκόραρε σήμερα, τσαπρρρρ.