Manchester United

Ελα μωρε μη στεναχωριεσαι!! Μας περνατε στα πρωταθληματα!!!

…γιατί δε φευγεις έλρικ;
…αφου μας περνανε στα πρωταθληματα…

…κοίτα να δεις που θα το παλέψει η Man United:):!:

Πολυ δυσκολα βλεπω να τρωμε κανα τριμπαλο στο Μοναχο

<3 <3

οπως ειδατε τον ηπιαμε σημερα:(
αλλα δεν πειραζει παμε του χρονου για καλυτερη πορεια(ελπιζω και ο μογιας να στρωσει)
αν και περιμενα τον αποκλεισμο απο τους γερμανους

…το πάλεψε όμως:):!:

Οντως περισσοτερο απο οσο περιμενα το παλεψε

Discuss, gentlemen

Εγώ τον λατρεύω, αλλά επειδή είναι μεγάλος σκαλωματίας (μπορεί πχ να του καρφωθεί ότι ο Ρούνεϊ είναι άχρηστος και να τον στείλει στη Β’ ομάδα.) υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να γίνουν ανάκατα τα αποδυτήρια.

Κατά τ’ άλλα όσοι αποθεώνουν τη “Μπάγερν του Χάινκες” απλώς ξεχνάνε ότι κατά ένα μεγάλο ποσοστό πρόκειται για τη Μπάγερν του Φαν Χάαλ.

Βέβαια, η προοπτική εφαρμογής ολλανδικού ποδοσφαίρου σε βρετανική ομάδα έχει κάτι το παράδοξο.

Δηλαδη εσυ το βλεπεις να γινεται ; Γιατι εγω χλωμο το κοβω να διωχνουν τον Μογιες.

Αν χάσουμε και Ευρώπη το θεωρώ βέβαιο, για την ώρα το θεωρώ πιθανό.

Για κάποιο λόγο και παρά το ρίσκο του σκαλωματία (ορθόν), μάλλον ψιλορομαντικά ορμώμενος με ψήνει η ιδέα. Παρ’όλα αυτά συνήθως οι ομάδες του Φαν Χάαλ θέλουν λίγο καιρό για να πάρουν μπρος, αν και καταλήγουν να παίζουν μπαλάρα.

Απλώς, μεγαλύτερο ρίσκο από τα σκαλώματά του, θα είναι να να ζητήσει από Άγγλους παίκτες να παίξουν με ολλανδική νοοτροπία (όλοι επιτιθόμαστε, όλοι αμυνόμαστε, κατοχή, πάσες κλπ). Αν και ο Φέργκιουσον τα τελευταία χρόνια είχε κάνει μια επιτυχημένη μίνι-προσαρμογή σε 4-3-3. Και πάλι όμως υπάρχει απόσταση.

Ο Φαν Χάαλ θα ήταν ταμάμ για Άρσεναλ πιστεύω.

Συμφωνώ. Φαν Χάαλ στη Γιουνάιτεντ θα σημάνει ταφόπλακα για το βρετανικό στυλ ποδοσφαίρου με το οποίο είναι συνώνυμη η Γιουνάιτεντ.

Κοίτα, ο κομβικός Άγγλος παίκτης της ομάδας παίζει ήδη με… ολλανδική νοοτροπία. Ferdinand τέλος,ε πόσο χειρότερα να παίξει ο Carrick κι ο Welbeck δηλαδή; Απόσταση στο στυλ σίγουρα υπάρχει, παρ’όλα αυτά οι πολλές κακές μεταγραφικές επιλογές των τελευταίων χρόνων -κυρίως στα χαφ- ανάγκαζαν ούτως ή άλλως πολλούς παίκτες να κάνουν άλλες δουλειές για να καλύψουν τις τρύπες.

Άσε που ίσως είναι κι ένας καλός λόγος να μείνει κι ο RvP που έχει αρχίσει κάτι γκρίνιες και ψάχνεται να φύγει.

Αυτό βασικά και εδώ που φτάσαμε αυτή τη χρονιά γενικότερα χίλιες φορές να έρθει ο Φαν Χάαλ παρά να πάμε για νέο “στοίχημα” (που μάλλον χαμένο θα ‘ναι "απ’ τ’ αποδυτήρια") την επόμενη σεζόν με τον Μόγιες.

Ωραία θα 'ταν να 'ρχόταν κανας Κλοπ αλλά πού… και εδώ που τα λέμε, έτσι όπως παίζει μερικές φορές η Ντόρτμουντ είναι τόσο χάρμα οφθαλμών που δε θες να φύγει ο Κλοπ από 'κει.

Ρε παιδί μου κι εγώ το προτιμώ το αγγλικό στυλ που λένε οι άλλοι δύο της παλιάς φρουράς αλλά να 'μαστε ρεαλιστές, μην περιμένουμε flat four four two (έτσι, ολογράφως) και άλογα σεντραφόρ στα όρια του οφσάιντ.

Γενικά κι εμένα ο Κλοπ όπως έχω πει και σε προηγούμενο ποστ είναι η αγαπημένη μου επιλογή.

αυτο ακριβως, αυτη η μπαγερν ειναι εργο φαν χααλ, αυτος εβαλε τις βασεις, ο χαινκες απλα ηρεμησε τα αποδυτηρια και εκανε αριστη διαχειριση.
τον ανθρωπο το θεωρω ιδιοφυια, αλλα απο οσο εχω διαβασει ειναι απιστευτα δυσκολος χαρακτηρας, για αυτο και ειναι ο,τι πρεπει για νεους παικτες που ,γενικα, ανεχονται περισσοτερα απο τους φτασμενους.
αν τελικα παει εκει, σημαινει πως πανε για total rebuilding με νεους παικτες κτλ

Γιατί αν μείνουμε με Μόγιες νομίζεις δεν θα κάνουν ξεσκαρτάρισμα τώρα το καλοκαίρι; Το θέμα είναι ποιον προτιμάς να ‘χεις στον πάγκο σ’ αυτή την περίπτωση.

Εγώ σαν οπαδός της Λίβερπουλ, προτιμώ να έχεις τον Μόγιες :lol:.