Manchester United

Φαίνεται ότι οι προσευχές μας εισακούστηκαν…

το ειδα σημερα και εγω για μογιες
πηρε πουλο

Επιτελους Μογιες τελος!!!

…και τώρα?..της Ντόρμουντ?:):!:

Πολυ δύσκολο για κλοπ. Φαν χααλ ακούγεται και υποθέτω πως δεν θα πάνε πάλι σε πείραμα τύπου Μόγιες. Η καλύτερη λύση θα ηταν ο Μουρίνιο αλλα δεν γίνεται.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο Κλοπ ακουγεται πολυ για Μπαρτσελονα

Πλάκα είχε όσο κράτησε.

Ο Κλοπ να κάτσει στ’ αυγά του. Μη δουν σωστό προπονητή, αμέσως να πέσουν σαν τα κοράκια όλοι.

Για κάποιο λόγο έχω αρχίσει και καλοβλέπω και την αλλαγή φρουράς με Ράιαν μόνιμο. Ρομαντικουλίνι βέβαια, but it just might work.

Ναι μεν να κάτσει στ’ αυγά του ο Κλοπ (συμφωνώ, αλήθεια) αλλά το να προέρχεται το παραπάνω από οπαδό της Τσέλσι είναι κάπως αστείο. :lol:

Η φηγη του Μογιες μονο καλο μπορει να κανει στην ομαδα. Και τωρα ποια θα ειναι η επομενη μερα? Για Κλοπ το κοβω ψιλοαπιθανο, στην Μπαρτσα δεν θα με χαλαγε καθολου παντως. Ο Φαν Γκααλ ειναι ρισκο λογω νοοτροπιας αλλα θα ηθελα να δω πως θα εξελιχθει ενα τετοιο σεναριο.

Τέλος εποχής λοιπόν σήμερα για έναν θρύλο. Τέλος εποχής για τον παίκτη που με έκανε να λέω από μικρός ότι “από Αγγλία είμαι Manchester United” γιατί τον έβλεπα να παίζει εκεί που έπαιζε και ο Τζόρτζεβιτς. Τέλος εποχής για τον μοναδικό παίκτη που είχε 20 χρόνια στο υψηλότερο επίπεδο. Θα λείψεις Giggsy…

Ωραιος Πανο!!!Θα λειψεις ρε στρατιωτη Ραιαν

Ραιαν εισαι γιγαντας,η ζωντανη ιστορια της Γιουναιτεντ,ο μεγαλυτερος σε βαθος χρονου που φορεσε αυτη τη φανελα.Σε ευχαριστουμε για ολα!Ειμαι σιγουρος οτι θα επιστρεψεις στην ομαδα μια μερα αυτη τη φορα απο τον παγκο της μεγαλυτερης ομαδας της Αγγλιας.

Γύρω στο 2000, όταν ήμουν 12 ετών, ο πατέρας μου έτυχε να κάνει ένα επαγγελματικό ταξίδι στο Manchester. Τα ταξίδια ήταν συχνό φαινόμενο για τη δουλειά του γι’αυτό και είχαμε βγει πολλά χρόνια από τη διαδικασία του να ζητάω κάτι από τα ξένα. Εκείνη η μέρα ήταν αλλιώς. Ήθελα τη φανέλα με το νούμερο 11, μακρυμάνικη και αδιαπραγμάτευτη. “Αν χρειάζεται να σου τσοντάρω και λεφτά, να βρω”. Χαμογέλασε. Δε χρειαζόταν, είπε.

Όταν γύρισε, δεν μπορούσα να πιστέψω την τύχη μου. Ο πατέρας μου είχε πέσει στο μοναδικό ταξιτζή της πόλης που δεν ήταν από κει, αλλά από το Sheffield. Δεν είχε ιδέα που είναι το Trafford, παραλίγο να χάσει το αεροπλάνο, δεν πρόλαβε να πάει. Πρέπει να έκλαψα δυσανάλογα της ηλικίας μου εκείνο το βράδυ.

Ύστερα από 15-20 μέρες, γυρίζω από το σχολείο και βρίσκω ξάπλα στο κρεβάτι μου τη φανέλα. Και ακούω την ιστορία.

Ο πατέρας μου είχε ρωτήσει έναν Άγγλο συνάδελφο από που να την πάρει. Εκείνος τύγχανε ντόπιος και οπαδός, οπότε του είπε να πάει κατευθείαν στην πηγή. Όταν οι συνθήκες απέκτησαν γνώμη και διαφώνησαν, ο άγνωστος σε μένα τύπος που ο πατέρας μου είχε γνωρίσει για 3 μέρες σε επαγγελματικό ταξίδι, πήγε μόνος του στο Trafford, αγόρασε τη φανέλα και την έβαλε μέσα στο χαρτόκουτο της παραγγελίας των υλικών που έκανε η εταιρεία στην Ελλάδα. Η έκπληξη του τύπου που άνοιξε την κούτα, περνώντας το κοπίδι χιλιοστά πάνω από το ύφασμα (βέβαιος ότι μέσα έχει μεταλλικά εργαλεία δηλαδή) συναγωνίστηκε ίσως τα νέα μου δάκρυα στο σημείωμα στον πάτο του κουτιού.

“This one for your kid, mate.” Όσο κι αν προσπαθήσαμε, δε δέχθηκε ποτέ ούτε ένα ευρώ.

Πάνω από μια δεκαετία μετά, τη φορούσα κι έπαιζα μπάλα. Κι ακόμα έκλαιγα, όπως ίσως θα κλάψω και σήμερα. Για το ποδοσφαίρο όπως αυτό θα 'πρεπε να είναι πριν το καταντήσουν έτσι και για τους ήρωες του, που ενίοτε αδελφώσανε ανθρώπους άγνωστους μεταξύ τους.

(Δεν έχει και πολύ σχέση με την αποχώρηση, αλλά αφού τα άλλα θα τα διαβάσετε από τους δημοσιογράφους…)

ωραια ιστορια!θυμαμαι καπου 91-92 (:wink: πιτσιρικας και ειχα γραψει σε δισκετα απο τον ξαδερφο μου το Manchester United Europe για Amiga500 http://www.youtube.com/watch?v=P_mkwo_QbKM …απο εκει ειχα φαει κολλημα με την Μανστεστερ…

:lol: Συμπτωσάρα, κι εμένα η πρώτη μου φανέλα του Giggs ήταν, αλλά η δεύτερη εμφάνιση που είχε τότε η Man Utd σε μπλε γιατί δεν υπήρχε κόκκινη σε τόσο μικρό νούμερο (μιλάμε για 6χρονο Stargazer)…κάπου έχει χαθεί όμως ρε γαμώτο αλλά έτσι κι αλλιώς δε θα μου έκανε ούτε γι’ αστείο…

  • άπειρο και στην τελευταία παράγραφο του nameless :respect:

Εγώ πάλι λάτρευα Μπέκαμ αντί για Γκιγκς τα πρώτα χρόνια που έγινα οπαδός. Ο Γκιγκς σημαίνει για την ομάδα σήμερα όσα θα έπρεπε να σήμαινε ο Μπεκς αν είχε άλλες προτεραιότητες.

Nameless :respect:

Κριμα που τοσο ωραιο στορυ, αν χρειζοταν, θα συνοδευοταν με κομπλεξ για το Τζεραρντ.

Αν χρειαζόταν. Δε χρειάζεται. Κάτι άλλο;

@Leviathan: Αναμφίβολα έχεις δίκιο για Μπεκς. Θα μπορούσε να είναι άγαλμα. Η πουτάνα φταίει!:lol:

Ποδοσφαιρικά ο Γκιγκς μια κλάση ανώτερος του Μπέκαμ