Maneskin @Ejekt Festival 23/7/24

💥 Οι Måneskin στο EJEKT Festival 2024! 💥

Tο απόλυτο φαινόμενο της παγκόσμιας μουσικής έρχεται για πρώτη φορά στην Ελλάδα στις 23 Ιουλίου!

Η προπώληση των εισιτηρίων θα ξεκινήσει την Παρασκευή 23.02 στις 14.00 ώρα Ελλάδος.

7 Likes

Καλό καλό πολύ καλο

1 Like

Αυτό είναι το ιτζέκτ μου :exclamation:

_

3 Likes

Yes yes yes!
Η πρώτη συναυλία με την κορούλα μου.
Της το είχα υποσχεθεί!

12 Likes

Ποιοι Μανεσκιν μωρέ εδώ θα δούμε Αλκίνοο και Παπακωνσταντίνου στους απέναντι

Sarà fantastico :heart_eyes:

Εσύ το γράφεις ειρωνικά αλλά εγώ συμφωνώ.

Maneskin, overrated μπάντα. Και κυρίως για εφήβους.

Δεν ακούω Μανεσκιν αλλά σημασία έχει ότι έρχεται μια τέρμα χοτ μπάντα του σήμερα στα φουλ ντουζενια της

Όχι μία απ τα ίδια

9 Likes

Δίκιο έχει ο Rebel. Επίσης, θα προσελκύσουν πολύ νεανικό κοινό και ίσως κάποιοι από αυτούς αποτελέσουν μέρος της ροκ/μέταλ μουσικής στο εγγύς μέλλον. Όταν στην εφηβεία μας οι Linkin Park, Evanescence, SOAD κ.ά. μας εισήγαγαν στον κόσμο της ροκ, και αργότερα της μέταλ -ορισμένους από μας-, έτρωγαν ανελέητο γιούχο.

8 Likes

νταξ, μικρό πικρό σχόλιο. φέρνουν ότι φέρνουν αλλα όταν περιόδευε ο μπλακμορ σαν Rainbow δεν το κάνανε. ευτυχώς … το είδαμε έξω. απο μανεσκιν, 1 κομμάτι μ αρέσει, οπότε, ούτε κρύο, ούτε ζέστη. είμαι περίεργος τι κοινό έχουν ελλάδα όμως.

Παιδικής και εφηβικής ηλικίας κυρίως.
Και φυσικά instagramers :stuck_out_tongue:

Δεν με χαλάει όμως. Καλύτερα να ακούνε maneskin (μπας και μετά ακούσουν και τα υπόλοιπα) παρά τραπ.

2 Likes

Κακό πράγμα οι υποσχέσεις στα παιδια…
Damn…

1 Like

Νταξει νομίζω φτάνει

Από την άλλη όπου φτωχός κι η μοιρα του , τα περισσότερα γεμάτα τα βλέπω , οπότε πρόβλημα μου

1 Like

Τι να δεις από αυτό το πράμα.

5 Likes

ΤΠΤ κατι κλασσικούρες που όρισαν το σκληρό ήχο απο τον μαυροπερισσότερο και κάμποσους καλούς τύπους? απο τους μανεσκιν τι να δω ? 2 ωραία και 2 ασχημα άτομα, να τραγουδανε κατι σαν γκλαμ ποπ με σπασμένα αγγλικά ? αν πήγαινα σε κάτι, τώρα νομίζω θα θελα Belinda Carlisle με Rick.Astley.

2 Likes

Παντως αν καποιος δεν εχει προκαταληψεις θα παραδεχτει οτι το άλμπουμ που εβγαλαν το 23 , με αγγλικο στίχο ειναι απο τα καλύτερα της χρονιάς που πέρασε.

4 Likes

Ευτυχώς ήταν καλά του Romero :grin:

Btw, είχα δει Maneskin σε φεστιβάλ πρόπερσι και ήταν πολύ καλύτεροι απ’ ό,τι περίμενα, ο δε τραγουδιστής είναι showman.

3 Likes

Παιδιά να σας πω πως το βλέπω…

Είμαι κατά 80-90% του κλασικού ροκ και μεταλ.
Ειδικα τα τελευταία χρόνια, αυτό που θα λέγαμε new rock δεν το παρακολουθώ καθόλου.

Αλλά για κάποιο λόγο, έκατσε και ψιλοπαρακολουθώ τους maneskin.
Για τα γούστα μου, είναι ότι καλύτερο έχει συμβεί εδώ και αρκετά χρόνια στο mainstream rock.
Αν το δεις ψύχραιμα, είναι μεγάλη ευλογία και εξαίρεση.
Αυτό το πράγμα που παίζουν, είναι πολύ κοντά στο classic/70s rock.
Είναι επιτέλους μια fun rock μπαντα, fun με τη καλή έννοια του όρου.
Χωρίς μαυρίλες, ουρλιαχτά, ψαγμενιές, ατμόσφαιρες, και post-whatever ατεχνιές.
Ότι live video έχω δεί, είναι πάρα πολύ καλοί παίχτες.
Και ατομικά, και σαν σύνολο τρομακτικά δεμένοι.
Και ο κιθαρίστας και ξέρει, και σολάρει.
Και τραγουδιστής, και χαρακτηριστική φωνή και frontman.
Και λίγο “υπερβολή” που θέλει το ροκ, χωρίς γύρω-γύρω μαλακίες όμως.

Το μελανό σημείο, είναι ότι σε καλλιτεχνικούς όρους, μάλλον δεν έχουν να επιδείξουν μια δισκάρα ανάμεσα σε 3 full-length. Ισως επειδή η επιτυχία ήρθε πολύ απότομα (και μπράβο τους γιατί δεν τους χαρίστηκε τίποτα) Αλλά μπροστά σε όλα τα άλλα, χαλάλι. Έχουμε τους Rival Sons να βγάζουν δισκάρες. Αυτά. Δείτε το λίγο ψύχραιμα.

7 Likes

τους λατρευω αλλά δεν ξερω κατα πόσο αποδίδουν καλά λάιβ…βλέπω κ κάποια βιντεάκια και στα φωνητικά τουλάχιστον , κάτι με χαλάει…

Νταξ ρε συ, πολύ καλή φωνή έχει. Και κακός δεν είναι σε καμία περίπτωση. Rock είναι, δεν είναι όπερα. Και ποτέ το youtube, ακόμα και επαγγελματική λήψη δεν λέει την απόλυτη αλήθεια, απέχει πολύ απτο λαιβ. Είναι μαλακία να λες είδα λαιβ στο youtube και δεν… (εκτός και από τον axl που είχαμε και μαρτυρίες)