Manowar gods of war

Συμφωνα με το site των MANOWAR το album κυκλοφορει στις 26/2 για Ελλαδα…
Αντε να δουμε…

Ωραια! Θα προλαβω να το λιωσω πριν τη συναυλια τους στο ΣΕΦ (04/04) :smiley: .

Kala miloume re pedia to neo album g…

Kai ta 3 nea tragoudia einai epoi…

Afti i fwni ,afti i melwdia… trellenese

Να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο Ε.P. που έχει κυκλοφορήσει εδώ και αρκετούς μήνες; :?

avrio - tha paei laos na t akousei sth germnia ! lol !

με αφηνει απολυτως αδιαφορο…

xwris na exeis akousei kati… e endiaferousa apopsh - kai emena oi pearl jam -me kanoun na thelw na paw sto mpanio - alla as mhn to kanoume thema…

… και εσένα; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

πειραζει πολυ που με αφηνει αδιαφορο? και μετα μου λετε οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να ακουει ο,τι θελει. το topic λεει “Manowar New Album” και εμεις υποτιθεται πως πρεπει να πουμε την γνωμη μας γι’ αυτο και ποσο μας ενδιαφερει ή οχι. δεν ειπα σε κανεναν οτι ειναι βλακας επειδη ακουει manowar. εσυ παλι πας να το παιξεις καπως λεγοντας οτι οι pearl jam σε κανουν να πας στην τουαλετα. ακου λοιπον τους αγριοπιθηκους που πιστευουν οτι φορώντας στενα μπλουζακια για να φαινεται το γυμνασμενο βυζακι τους νομιζουν οτι θα πουλησουν δισκους.
οι manowar αποκτουν ολο και περισσοτερο σεβασμο οχι επειδη τον αξιζουν πραγματικα αλλα επειδη αν ενα παιδι της ηλικιας μου δεν τους σεβεται του τη μπαινει ο καθε βλακας.

αυτα

oi manowar, metran gia kati hatred kati, oath kaiti gates of valhalla… :stuck_out_tongue: gia th mousikh tous !

twra an esy koitas ta byzia tous … :stuck_out_tongue: diko sou problhma.

epishs - oxi, einai prosbolh, na les oti den s endiaferei.
an den s endiaferei ti postareis s auto to thread ?
postareis gia na prokaleseis to dhmosio synaisthma filtate.
giauto kai gw lew oti de goustarw ton kathe kseplenh.
gia na - sth bgw atsala !

auta kai alla !

+1

Δεν χρειάζεται να προβαίνουμε σε βιαστικές κρίσεις! [-X
Μόνο δύο φορές τον έχω ακούσει και δεν βγάζω ποτέ συμπέρασμα για ένα δίσκο πρίν από τουλάχιστον 10 ακροάσεις!
Θα επιστρέψω στο topic μετά το σαββατοκύριακο…

Πάντως, ο δίσκος κινείται σε σχετικά αργές, μελωδικές και επικές ή καλύτερα επικότατες ταχύτητες!
Δεν ξέρω ακόμα αν είναι τόσο “metal” όσο οι προηγούμενες δουλειές τους, αλλά σίγουρα είναι επικός σαν ατμόσφαιρα!
Ο Eric Adams είναι όπως πάντα Θεός! :metal:
Α! Το “Blood Brothers” είναι απίστευτο έπος! :bow2:

P.S. Γουστάρω τρελά που οι στίχοι είναι γραμμένοι με βάση το αλφάβητο των ρούνων! :thumbup:
Οι Manowar είναι, όχι οι Bon Jovi! :twisted:

το εβαλα να το ακουσω μια φορα…στη μιση φορα το εβγαλα.

πραγματικα στο πρωτο ακουσμα μου φανηκε τρομερα αδιαφορο. δε περιμενα κανενα επος μεγατονων αλλα…λιγο ελεος…

εννοειται πως θα το ξανακουσω. σπανια παντως μου δημιουργησε τοσο αρνητικη γνωμη δισκος μεγαλου γκρουπ στο πρωτο ακουσμα…

κριμα. ελπιζω να αλλαξω γνωμη…

Η ρήση είναι μία, απλά πράματα…:

[SIZE=“4”]Other bands play, Manowar kill[/SIZE]

Το St Anger το κάνεις γαργάρα κουφάλα ε? :lol: :lol: :lol:

να παιζαν κι αυτοι κατι καλο θα ηταν ομως… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΛΟΛ! φιλε ομως το ομωνυμο ηταν χιτακι. οντως ηταν μια προχειροτητα και αναξιο να εχει το ονομα τους. τουλαχιστον ομως, το ακουγες οτι απλα βαριοντουσαν και το βγαλαν.

με τους manowar, η εντυπωση που ειχα ηταν οτι το παλευαν αλλα δε τους εβγαινε…εχει και μια καποια διαφορα…απο αυτον που βαριεται πιο πολλες ελπιδες εχεις για κατι καλο…ΛΟΛ! :lol:

Το πιο αδιάφορο σημείο του καινούργιου δίσκου Manowar είναι πολύ πιο εμπνευσμένο από την καλύτερη στιγμή του St. Anger (…αν υπάρχει τέτοια…) :twisted:

[SIZE=“5”]Manowar ρεεεεεεε![/SIZE] :metal:

Περιμένεις και συ τώρα απ τους Manowar να βγάλουν δίσκο της προκοπής… πλάκα κάνουμε? Έχει πάψει να “τους βγαίνει” δεκαετίες τώρα! :lol: :lol: :lol:

τελικα θα δωσω μια ακομα ευκαιρια στο δισκο…ενα καρο φιλοι μου πορωθηκαν και κανω το σταυρο μου τωρα…

ισως να ηταν αρνητικη η πρωτη γνωμη…ειδωμεν…:-k