Manowar - Principal, Θεσσαλονίκη[17.3.2011] + [18.3.2011] + [19.3.2011]

Ας το κανουν και βλεπουμε μετα…:stuck_out_tongue:

μαγκες την επομενη φορα που θα ερθουν οι θεοι πιστευω οτι θα παιξουν απο into glory ride,sign of the hammer,kai hail to england και θα τα γαμησουμε ολα,δεν θα μεινει τιποτα ορθιο:metal::metal::metal:

στο επόμενο τουρ που θα παίξουν τα πιο παλιά θα φύγω ασυζητητί!!! δε πα να είναι και στη γη του πυρός :stuck_out_tongue:

να ερχονται καθε 6 μηνες και να παιζουν ενα οπλοκληρο αλμπουμ
καθε φορα και να να συμπληρωνουν απο τα υπολοιπα αλμπουμs
τραγουδια πιστευω θα ηταν μια καλη λυση

i swear to the brothers who stand before me to
no man shall i kneel

λεβεντες εδω και 40 λεπτα εχω βαλει κατω τη γυναικα μου και της ξαναλεω παπαρολογιες για τους manowar.με κοιταει με μισος και ετοιμη να με βρισει.της απηγγειλα το"in the year 1982,the gods sought to test our steel…"και της εξηγω.1 φορα το μηνα υπαρχει μια τετοια μερα αφιερωμενη στους manowar.σε καθε της ενδειξη αγανακτησης της απανταω:αυτο το πακετο πηρες!!σας το συνηστω και εσας,πρηξτε τες οσο μπορειτε.

Στο 6:12 ξεκιναει ο ομαδικος οργασμος !!! :vibrate::vibrate::vibrate:

H πιο καυλωτικη στιγμη στην ιστορια των συναυλιων στον ελλαδικο χωρο !!! :bow2::bow2::bow2:

πωπωπωπωπω ανατρίχιασα πάλι

ρε μονο που το ειδα στην οθονουλα του πισι στο γραφειο ακουγοντας απο ενα voip usb phone, εγινε η τριχα καγκελο και επεσα σε νιρβανα στο “sound the charge…”

μυσταγωγια, εξωγηινες καταστασεις, νεφελιμ, το τελος ερχεται, ηχισαν οι σαλπιγγες της αποκαλυψης και αλλα τετοια

δεν είναι κάυλα αυτό το πράγμα,είναι συγκίνηση!!! δεν είναι πόρωση, είναι λατρεία!!!
To ακούω και ειλικρινά μου έρχεται να δακρύσω από ευτυχία που ήμουν εκεί!
(πολύ γραφικός, το ξέρω! όποιος θέλει κράζει ελευθερα, χωρίς παρεξηγήσεις :lol:)

MANOWAR ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ

χαχαχαχαχαχαχαχα θεος!!!:bow2::bow2::bow2::bow2::bow2::respect:

που να παιξουνε και bridge of death,secret of steel,defender,mountains,revelation,holy war,θα πεθανω απο καρδια:cry:

Ω ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ.
Ω ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ.

το χω βαλει 5 φορες στο καπακι.Στο 6.10 με πιανει ταχυκαρδια.Καθε φορα.

πρωτη φορα στη ζωη μου ,μου ηρθε να ξερασω επειδη δεν αντεχα να φωναζω…σε αυτο το σημειο!

το χα βάλει το βιντεακι αυτό σε ένα κολλητό μου κι έπαθε πλάκα που έχουme ΟΛΟΙ τα χέρια ενωμένα στο τέλος!

αφου οι manowar ειναι κατι παραπανω απο ενα απλο συγκροτημα ειναι τροπος ζωης:respect:

οι manowar είναι tattoo στη ψυχή (γραφικοί τέρμα για να γουστάρουμε:p)

:bow2::bow2::bow2::bow2::bow2::bow2::bow2::bow2::bow2:

οι manowar ειναι τατου και στην ψυχη και στο κορμι,τζαμπα σφραγισαμε ολοκληρη την πλατη μας με το sign of the hammer 8 χρονια πριν?και εχω να δηλωσω οτι μετα απο ενα αρνητικο σχολιο που τους εκανα στη σελιδα τους στο φεισμπου με διαγραψανε απο φιλο και δεν με ξαναδεχονται.γιαυτο τους αγαπαω ομως αιωνια.

και εγω φιλαρακο εχω 2 το sign of the hammer στην γαμπα και το triumph of steel στο μπρατσο!!!

DAY 1

…αναχωρηση με το κτελ 06.30 μαζι με την γυναικα μου…γαμω τον ΟΣΕ μου που φοβομουν οτι θα κανει απεργια…τελικα εκανε κανονικα τα δρομολογια του…αλλα τι…να μεναμε με τα @@ στο χερι σε μια τετοια περισταση?..

…αθλιο ταξιδι…γαμω τα κτελ μου γαμω…φτανουμε κατα τις 2 σ’ενα ξενοδοχειο κοντα στα λαδαδικα που ειχαμε κανει κρατηση…υπνος μεχρι τις 6 και μετα βουρ για να ειμαστε 7.30 λευκο πυργο να παρουμε το λεωφορειο του principal…

…φτανουμε εκει καθυστερημενα…η αγωνια μου χτυπησε κοκκινο…δεν ειχα φαει τιποτα…MANOWAR ΓΑΜΩΤΟ…θα τους εβλεπα ξανα…ναι αλλη μια φορα…αλλα πλεον μαζι της…

…μπαινουμε στο λεωφορειο…πολυ ησυχα τα παιδια…θυμομουν εποχες παλιες που γκαριζαμε hail & kill εξω απο τα club…μεχρι να φτασουμε τραγουδαγαμε χαμηλοφωνα το “hand of doom”…

…φτανουμε…αυτο ειναι το principal???..“σαν μπουζουξιδικο ειναι”…πεταγετε ενας…δε μπα να επαιζε και η βανδη εχθες…MANOWAR ΓΑΜΩΤΟ…κοσμος αρκετος…μπαινουμε σχετικα συντομα και καθομαστε στο bar…

…“θες να πιεις κατι?”…“ναι ας μη παρουμε κατι πολυ βαρυ…κανα κρασακι” …στη δευτερη γυρα κοκκινελι τσουπ μας πεταγονται οι crosswind…αυτη η μανια του τραγουδιαρη να μπλεκει τα αγγλικα με τα ελληνικα δε μου αρεσε καθολου…επαιξαν λιγο σχετικα…και το καινουργιο τους τραγουδι “angels at war”…

…“μηπως πινουμε πολυ?”…“ελα μωρε δε πειραζει…εχω και αγχος και με χαλαρωνει…”
…μπαινει η γνωστη κλασικη μουσικη…“βγαινουν το κερατο μου σου λεω…”…“καμια αλλη μπορει…εγω ακομα δε στο φορεσα” μου κανει και γελαει…"…δε θα βγουν?..θα σε κοψω σε φετες στο battle hymn"…

…βγαινουν…θεε μου θα πεθανω…MANOWAR…τα χερια ολοι ψηλα…DEATH TONE…ειναι αληθεια ναι το ζω…METAL DAZE…καβαλαμε το μπαρ…FAST TAKER…“θυμασαι που στο εβαζα να το ακους οταν σε γνωρισα??”…SHELL SHOCK…o eric δεν ειναι σε τρομερη μερα αλλα η μπαντα σπερνει…DARK AVENGER…αρχιζω και ουρλιαζω ασχημα…με βλεπει ενας καραφλομαλλος σαρανταρις και μου τσουγκριζει το ποτηρι…την ωρα που μου φευγουν τα νεφρα ουρλιαζοντας “hoooopiiing to gaaaaain their liiiiiiiives”…“τον ξερεις?”…“οχι αλλα ειναι αδελφος”…BATTLE HYMN…“ηρθε η ωρα να σε σφαξω απιστη”…“δε με παιρνεις μια αγκαλια γιατι με εχουν παρει τα δακρυα?”…BROTHERS OF METAL…ποσα αδελφια μου δε καταφεραν να ερθουν…BLOOD OF MY ENEMIES…χτυπιομαστε σαν τρελοι…ενας διπλα τραγουδαει καθε στιχο στην κοπελια του με πορωση…ξαφνικα με παιρνει αγκαλια…ειναι πιωμενος…γιατι εγω ετι ειμαι…“το επομενο ειναι δικο σου μεγαλε”…“γιατι που ξερεις τι θα παιξουν?”…“εχω δει το σετλιστ”…THOR “δε σε πιστευω ρε πουστη”… χαμος στο κοινο…ο eric ολο και καλυτερος…KINGS OF METAL…ολο το club χορευει…HEART OF STEEL…ολο το club τραγουδα καθε στιχο…“δε θα κανει solo o demaio?”…“τι να σου πω βρε μωρο δε το πιστευω αυτο που βλεπω”…WARRIORS OF THE WORLD…ναι ολοι εμεις…με τα χερια στον αερα…ΗΑΙL&KILL…γινεται της πορνης…ανατριχιαζω…ποναει ο λαιμος μου…δε θα σταματησω τωρα…HOUSE OF DEATH…ετσι ετσι καφριλες…HAND OF DOOM…ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΙ ΓΑΜΩΤΟ…THUNDER IN THE SKY…“δεν το ξερω αυτο”…“εγω φταιω μωρη που σε παντρευτηκα για να μου δινεις τετοιες πικρες…δεν σου ειπα οτι πρεπει να γινεις TRUE?”…γελαμε…THE POWER…τραγουδανε αρκετοι ολους τους στιχους…τελικα αγαπαμε πολυ louder than hell…τριτος metal brother που με αγκαλαιζει στο bar…γεμισε τα ποτηρια γαμωτο…σταματανε για 2 λεπτα…“τελειωσε?”…“οχι τωρα ερχεται το αγαπημενο σου”…DE MAIO SPEECH…ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΡΕ JOEY…ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ…ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ…BLACK WIND FIRE&STEEL…καταιγιδα…THE CROWN&THE RING…“ειναι οτι καλυτερο εχω δει”…“στα’λεγα…τι whitesnake και μαλακιες”…“να μου αφησεις ησυχο τον coverdale”…“θα σε πιασω απ’το μαλλι…ιδια ηλικια εχει με τον eric adams και βλεπεις ποιος ειναι ο γερος”…“σ’ευχαριστω”…“εγω σ’ευχαριστω που το ζησαμε μαζι”…

…γυρναμε πισω…εχουμε χαλασει 80 ευρω στο μπαρ…ξαφνικα καταλαβαινω ποσο πολυ πειναω… με πιτσα και σουβλακι (με το γνωστο δουλεμα στα παιδια στο μαγαζι για το πως το ζητας στη Θεσσαλονικη) και εναν απαραιτητο τσακωμο ετσι για να παει καλα η βραδυα, χαρουμενοι μεθυσμενοι και αγκαλιασμενοι πεσαμε για υπνο…“πως σου φανηκαν οι manowar?”…“δεν το πιστευω ακομα οτι τους εχω δει”…

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:
Πολυ καλη εμφανιση οχι τοσο οσο στο ΜΜD…αλλα σιγουρα πολυ πιο πορωτικη και χωρις το αρνητικο κλιμα που υπηρχε σε παλαιοτερα live των manowar στην ελλαδα…ο eric ηταν λιγο μετριος σε σχεση με αυτα που μπορει να κανει…ο demaio μας εκανε τη χαρη να μην σολαρει και να βγαλει τον καλυτερο λογο του ever…o logan ειχε αρκετα προβληματα στον ηχο του…ο hamzik ακουραστο θηριο…ο κοσμος φανταστικος και αρκετα πορωμενος…η μονη κοιλια που εκανε το live ηταν λιγο…στην τριαδα house of death/hand of doom/thunder in the sky…