Manowar - Principal, Θεσσαλονίκη[17.3.2011] + [18.3.2011] + [19.3.2011]

Το principal βάζει δωρεάν μεταφορά από λευκό πύργο.Εκείνο το μάυρο πράμα στην παραλία με την σημαία πάνω.παίρνεις ένα τηλ στο principal μερικές μέρες νωρίτερα,δίνεις ένα όνομα και είσαι οκ!

Άιντε, το πήρα κι εγώ κι ελπιζω να μου δώσουν άδεια την μέρα εκείνη.

Βασικά, ελπίζω να μου δώσουν και Δευτέρα για να δώ και Paradise Lost.

Lo, there do I see my father.
Lo, there do I see my mother.
And my sister and my brother
Lo, there do I see the line of my people
Back to the beginning.
Lo, they do call to me.
They bid me take my place among them
In the halls of Valhalla
Where the brave may live forever.

Ε ρε να παίξουν κανένα Thor να βγάλουμε τα τσεκούρια εκεί μέσα να γίνει σφαγή :stuck_out_tongue:

Odin Guide My Sword

Θέλω να πιστεύω ότι θα εισακουστούν οι προσευχές μας και θα παίξουν τα τούμπανα τα παλιά!!!

και [SIZE=“6”]ΤΙΚΕΤ ΠΕΡΤΣΑΣΝΤ ΠΑΜΕ ΓΑΜΩ [SIZE=“7”][B]ΤΡΟΥ ΜΕΤΑΛ ΙΝ ΓΙΟΡ ΦΕΗΣ[/B][/SIZE][/SIZE]

Το μόνο κακό που έχει το live των Manowar, είναι οτί επισκιάζει τις υπόλοιπες συναυλίες που γίνονταε! Μιλάμε για τον παράδεισο του επικά! Wotan, Brocas Helm, γκρουπάρες στο Up the Hammers ( με Ostrogoth θα δακρύσω από συγκίνηση:P)

Αλλά καλώς ή κακώς…Other bands play - Manowar Kill

Odin Guide My Sword

θα παιξουν κομματια απο το Battle Hymns του '82 ή μονο απο το Battle Hymns MMXI?

Πλάκα κάνεις ε? :stuck_out_tongue:

Odin Guide My Sword

γιατι ρε μαγκες?8O8O

Συνεχίζεις να κάνεις πλάκα υποθέτω :lol:

Odin Guide My Sword

πφ, που ειναι ενας καλος παλιος ναιτσκαη ή γρακχος να σπαμαρουμε λιγο ομορφα[-X
νεοι users με αισθηση χιουμορ, δεν σας θελουμε ρε:p!

Ουυυυφφφφ (επιφώνημα ανακούφισης :smiley: )
Έχεις δίκιο αλλά πολλά έχουν δει τα μάτια μου, μα αυτό μου έφερε τρόμο!!!:lol:

Odin Guide My Sword

:respect: :lol::lol::lol::lol::lol:

Πάντως σύμφωνα με πληροφορίες εκ των έσω, υπάρχει περιορισμός από τους Manowar για μόνο 1000 εισιτήρια και λόγω αυτού, αν η ζήτηση είναι μεγάλη, πιθανότητα να προστεθούν 1 ή και 2 ακόμα εμφανίσεις.

Καλά μην παίρνεις και όρκο! Το 94 στο μικρότερο αι από το Principal,Αγκάθι ήταν τραγικοί! Έστω και ένα 70% του 2007 να φτάσει σε feeling και setlist κτλ τότε θα είναι πέρα από τέλεια! Πάντως έχει πλάκα που λέτε για Βούλγαρους, Τούρκους κτλ…Εκεί πλέον οι Manowar παίζουν σε τεράστιους χώρους και τους γεμίζουν…έτσι όπως το παρουσιάζετε το PRincipal εσείς που το γνωρίζετε ούτε οι manowarades της Νέας Σμύρνης δεν χωράνε που λέει ο λόγος, πόσο μάλλον να σκάσουν και λοιποί γείτονες!! Ελπίζω να μην γίνει σώτο με τον χώρο! Πολύ ύποπτη επιλογή! Εγώ αναρωτιέμαι πως βγαίνουν ακόμα και οι απαιτήσεις του γκρουπ με τόσο λίγα tikets…?? Και για να μην παρεξηγηθώ επειδή οι περισσότεροι εκεί το πάτε δεν εννοώ επιλογή πόλης, αλλά χώρου! Και Αλεξανδρούπολη να ήταν εγώ θα πήγαινα!

σιγα ρε, δικαιωμα σου να θεωρεις οτι ‘‘αλλοιωσαν’’ τον δισκο με την επανηχογραφηση, για ποιο λογο να αντιδρασουμε ?? :hippy:

ας ποστάρω και εγώ λοιπόν

σε ότι αφορά το χώρο. η προσωπική εκτίμηση είναι πως ξεκινάνε με την παρασκευή με το σκεπτικό να χώσουνε και δεύτερη μέρα το σάββατο. αυτό όμως το λέω χωρίς να έχω δεί το πρόγραμμα του principal γιά να διαπιστώσω εάν το σάββατο 19/3 είναι πιασμένο.

σε ότι αφορά την Αθήνα. προσπάθειες γίνονται αλλά δεν νομίζω πως θα καρποφορήσουν κυρίως γιατί το λάηβ μάλλον έκλεισε με το σκεπτικό να είναι exclusive Greek show. δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου. εγώ θα πάω Σαλόνικα ούτως ή άλλως και αν ανακοινωθεί γιά Αθήνα θα πάω και εκεί.

σε ότι αφορά την τιμή. ελπίζω αυτοί που γκρινιάζουν να μην είναι οι ίδιοι που πληρώνουν 38 ευρώ γιά 65 λεπτά paradise lost. μπείτε λίγο στον κόπο και κάντε μερικές μαθηματικές πράξεις (υπάρχει και το ποστ του THOD μερικές σελίδες πίσω) γιά να δείτε τι παίζει με τη σχέση παρευρισκομένων/τιμής και πόσο ο χώρος επηρεάζει την τιμή του εισιτηρίου. Ξέρω από πρώτο χέρι πως οι Manowar έρχονται με πολύ λιγότερα λεφτά από αυτά που παίρνουν συνήθως (σαν αμοιβή αλλά και σαν κόστος παραγωγής). το γιατί επιλέχθηκε το principal δεν μπορώ να το ξέρω, αυτό έχει να κάνει με το διοργανωτή και όχι με τη μπάντα. προσωπικά βρίσκω την τιμή σωστή, είδικα αν αναλογιστούμε τί έχουμε πληρώσει κατά καιρούς στα χωράφια της μαλακάσας. Ας γκρινιάξουν μόνο οι πορωμένοι που δεν έχουν τα λεφτά να πάνε, αυτούς τους καταλαβαίνω και τους νιώθω. οι λοιποί δεν νομίζω πως έχουν λόγο να γκρινιάζουν και να τρολάρουν.

σε γενικές γραμμές όσοι ήταν το 2007 εκεί, ξέρουν. οι υπόλοιποι ακόμα κλαίνε. Battle Hymns ολόκληρο λοιπόν και πολλά τραγούδια ακόμα από όλη την καριέρα τους. 4 χρόνια ήταν πολλά (και ακόμα περισσότερα ήταν τα 8 από το 1999…) αλλά τέλος καλό, όλα καλά. ας ελπίσουμε πως ο διοργανωτής θα τηρήσει τις υποσχέσεις του και δεν θα έχουμε κανένα παρατράγουδο.

Μακάρι να σκάσει και 2η μέρα!!! Εκεί θα είμαστε!!

Anyway. Έχει παραγγείλει κανένας με αντικαταβολή; Τα πήρα χτες αλλά ακόμα δεν με πήραν τηλέφωνο. Να αρχίσω να ανησυχώ;;;

Όχι μην ανησυχείς και μεις έτσι πήραμε + κάτι άλλοι γνωστοί οι οποίοι τηλεφώνησαν κιόλας για να ρωτήσουν τι τρέχει με τα τηλεφωνήματα και την εγκυρότητα της αγοράς με αντικαταβολή και τους είπαν ότι όλα είναι οκ απλά δεν τα τύπωσαν ακόμη και θα τα έχουμε σε καμιά 10αριά μέρες. Αλλά η παραγγελία είναι σιγουρευμένη 100%. Αφού μας έστειλαν και κωδικό παραγγελίας δεν τίθεται θέμα να γίνει μαλακία…

εχω ξαναπαρει κ γω,θα μας παρουν

Ωραία thx people. Μη γίνει καμιά στραβή και μείνουμε χωρίς χαρτάκι!!! :smiley: :smiley: