Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Κοίτα το τυπάκι ήρθε και υποτίθεται τα ήξερε όλα τα κομμάτια.

Μάλλον βαφτίσανε τις μαλακίες τις καινούριες favorites και τον ήπιαμε.

πάντως εγώ έχω έτοιμο φιξάκι

Για να μη λέμε και κομμάτια και μας δείρουν,

πετάς όξω τα 8-9-10 βάζεις μετά το 16 το Battle Hymn για να φύγεις για encore.

Βάζεις το encore 1 σαν 2ο και σαν 1ο παίζεις Secret Of Steel, Each Dawn I Die και το ΨΙΛΟεσωσες

1 Like

Αυτα μωρε εγω ποτε δεν τα ακουω και τα πιστευω. Ηξερε ολα τα κομματια. Ενταξει υπερβολες επειδη επαιζε σε τριμπιουτ μπαντ. Αν ηταν τριμπιουτ μπαντ νεομανογουοραδων θα ταν τιγκα στις μλκς. Κλασικ μεταλ. Warrior of the world, die for metal, kings of metal κτλ κτλ. Παρτυ μεταλ, οσο καλα και να ναι καποια.

Οσο για το fan favorites επιμενω οτι ειναι ατακα μαρκετινγκ. Δεν σημαινει κατι απαραιτητα. Απλα θελει να ορισει την ολη φαση οτι θα γαμει κ καλα. Η φαση με το poll ηταν μονο για τις εμφανισεις Γερμανια που και εκει αμφιβαλω για το τι θα παιχτει

αδερφέ σε όλες τις αφίσες fan favorites γράφει.

συμφωνούμε αλλά τα πήδηξε όλα. Δεν είναι πράγματα αυτά

ούτε ένα κομμάτι από into glory ride ρε σεις;

Μου κανει πολυ εντυπωση γτ υποτιθεται κανουν και επανακυκλοφορια Into GLory Ride k Hail to England!

Η φαση με τους ψηφους λογικα εχει μεσα 25 τραγουδια. Ελεγε 5 απο τα 5 αγαπημενα σας αλμπουμ. Δεν νομιζω οτι εχει σχεση με αυτα που θα δουμε οι υπολοιποι. Σε ενα μηνα θα τους δω Μοναχο και θα σας πω :stuck_out_tongue: Moνο εκει ελπιζω

εν τω μεταξύ πρόχειρη μου φάνηκε η σκηνή και μικρό το video wall

ας ελπίσουμε ότι έχει να κάνει με την απόσταση και ότι στην ηπειρωτική Ευρώπη το πράγμα θα είναι διαφορετικό.

Ρε σεις final battle 2017 η σκηνή/video και το σετλιστ ήταν απείρως καλύτερα…

Μπορει να ταν μικρος ο χωρος εκει.

Τα λεφτά μας πίσω ρε κατσαπλιαδες, πόνεσε η μεταλλική μου καρδιά ρε. Τίποτα από Into Glory Ride γτχσ;;;

1 Like

Ο χωρος είναι 3000 +
Τα εφέ ανύπαρκτα.
Το performance ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟ
Το setlist … αν είναι η τελευταία περιοδεία.

Προσωπικα, εφε κ σκηνη δεν με ενδιαφερουν καθολου. Μονο αποδοση κ σετλιστ. Ελληνικο ειχε απλα ενα φτηνιαρικο βιντεογουολ, αλλα ειναι η καλυτερη μου συναυλια

1 Like

το 2007
ειδικά με τα

Gloves of Metal
Mountains
Each Dawn I Die
Holy War
The Oath
Blood of My Enemies
March for Revenge (By the Soldiers of Death)
Secret of Steel

κολλητά, με πέθαναν… ποτέ δεν θα τα ξεχάσω και ας μην έπαιξαν battle hymn…

4 Likes

Μέτριο σετλιστ για “final tour” από την πρώτη εμφάνιση μπροστά στον αγαπημένο λαό του θεού. Μα καλά 5 κομμάτια από το WOTW …εντάξει…παίξε ρε γαμημένε ένα τραγούδι από το IGR…ΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ!

https://www.setlist.fm/setlist/manowar/2019/hangar-11-tel-aviv-israel-b928dc6.html

5 Likes

Ούτε Heart of steel??? τον ήπιαμε…

1 Like

Ας τους πει καποιος οτι στην ελλαδα αλλα πραγματα αποκαλουμε “fan favorites”.

1 Like

Καποιος πρεπει να το πει επιτακτικα. Εχουμε κανα κονε; :stuck_out_tongue:

Εστειλα μην στο φουμπου :joy:

2 Likes

Εχουμε 4 μηνες να το αλλαξουμε… εδω θα φανουν οι manowarriors :stuck_out_tongue:

4 Likes

Mαύρα μαντάτα αδέρφια…τι είναι τούτο;;;

2 Likes

ΤΙΝΑΦΤΟΡΕ;;;;;

Μ’αρέσει που ήθελα να πάω να τους δω και στη Βουλγαρία…

ΓΤΠ

αφου οι φαν λατρευον το wotw θα το σεβαστω:joy::joy::joy::joy::joy:

Αχαχαχαχα τι σετλιστ ειναι αυτό???Απλά απαράδεκτο. Ξέρουμε αν θα είναι στάνταρ για όλη την περιοδεία? Γιατί αν έρθουν έτσι εδώ, η ανταπόκριση του κόσμου το κόβω να μην θυμίζει Manowarrriors αλλά live Rage Against The Machine…

1 Like