Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Όσοι έχετε σοσιαλ μιδια στείλτε βιντεακια που καιτε τα εισιτήρια σας

Εξάλλου τα ξανά τυπώνετε αν συμμοφωρθουν :wink:

3 Likes

Τι έγραψα στο επίσημο forum της μπάντας:

Hello everybody,

this is my first post here, but it will be a sore one.

The setlist is near to awful.

Since when House of Death or Hand of Doom are fan favorites. Are they any better songs than Battle Hymn?

Is this the way to say goodbye? By not playing secret of steel, gloves of metal, mountains and by playing call to arms?

Oh my gosh…

Τι μου απάντησε ο moderator

Hail brother and welcome…setlists are subjective…for instance, Hand of Doom and House of Death are favourites of mine…
Battle Hymn would have been nice as well as a few others…but where do we draw the line.?.. something has to be missed out?
It’s a Shame your werei disappointed but a perfect show for all fans will never happen…
“The setlist was near to awful?” That is a statement that is bullshit…and you’re in the minority amongst the reports…set aside your personal ,“I want” demands and watch the Kings of Metal bid farewell…see ya on the next gig…

Παιδιά δεν υπάρχει ελπίδα…

1 Like

Έφαγες μπλοκ ή όχι ακόμα;

2 Likes

Εγώ τώρα θα είμαι κακός αν πω ότι συμφωνώ 100% με τον moderator;

οκ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα…

Παιδιά ωραίο θα ήταν να υπήρχαν 2-3 κομμάτια από το IGR, το Battle Hymn κτλ αλλά από την άλλη, για να μην τα παίζουν αυτά σημαίνει ότι υπάρχει λόγος. Αν ο λόγος είναι ότι ο νέος κιθαρίστας δεν προλαβαίνει να τα προβάρει και πάνε στα safe, τότε το προτιμω. Καλύτερα να τους δούμε και να μείνουμε με το “γαμώτο τι θα γινοταν αν έπαιζαν το τάδε” παρά να φρίξουμε με αυτά που ακούμε σε κομμάτια ιστορικά. Έτσι το βλέπω εγώ… Προφανώς το τέλειο θα ήταν να τα ακούσουμε όλα, αλλά… Από το να μην τους δούμε καν (που ίσως ήταν μια από τις εναλλακτικές) καλύτερα αυτά γιατί έτσι πιστεύουν ότι θα δώσουν ένα σόου καλό.

Ε και για να τα λέμε όλα (καθ’ υπερβολή) για τα τραγούδια πάμε να τους δούμε; :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likes

ok brother let me rephrase.

What if they played 1 more song from Battle Hymn and one more from Into Glory Ride?

Is it ok with the majoriry? Am I less a bullshitter now?

they played 20 songs on 2017 and now they played 18 (1 being solo)…

έλα παιδιά μην τρελαθούμε, οκ υποκειμενικά όλα, νταξ, παίξε άλλα 2 λοιπόν… και στο κάτω κάτω αν δεν μπορεί ο κιθαρίστας να έπαιρναν άλλο που να μπορούσε.

Όλοι δίκιο έχετε παιδιά, αλλά αν δεν γκρινιάξουμε για ένα τέτοιο σετλίστ, γιατιστομπουτσο να γκρινιάξουμε;;;;

3 Likes

Τώρα τα λες καλύτερα, εντάξει υπερβολή είναι ότι το σετλιστ είναι σκατα , αλλά με 2-3 προσθαφαιρέσεις θα έχουμε ένα γαμάτο. Ας ελπίσουμε να παίξουν κάτι παραπάνω.

Ποιο ματζοριτυ πες του μωρε που χουν ξενερωσει ολοι

Για πες λινκ να παω να γραψω

καλή τύχη

θέλει εγγραφή και έγκριση από moderator
και προσοχή στα λόγια γιατί θίγετε και κόσμος… ζούμε την εποχή του politically correct βλέπεις…

1 Like

Political correctness στο φόρουμ των Manowar; Φτάσαμε εκεί αδέρφια; Δεν μένει τίποτα όρθιο πια;

Το σετλιστ είναι μετριότατο. Χρυσώνει το χάπι που θα το χάσω το λάιβ.

5 Likes

Xenbast you are entitled to your opinion and what you consider to be your favourite Manowar songs.
Personally I think the setlist is great. I have a few favourites missing aswell but as sam says, we cant have every song we want. These must be the ones that got the most votes.
Still doesnt take away from how fantastic a show they are going to give us.

In your face VIC!!! :smiley::grin::grinning:

1 Like

Αφού το είπε και ο Σαμ… μου έκανε την μούρη κρέας :frowning:

“these must be the ones that got the most votes”
Τι γλυκό! Τους πιστεύει!

Επίσης να παραθέσω εδώ και μια μαρτυρία φίλου από αλλού:

“Το εχουμε ξανασυζητησει καπου, ειχα παει τον Νοεμβρη του 17 και τους ειδα στο πρωτο leg στη Γερμανια και επιασα κουβεντα με τυπους που τους ειχαν δει Live 80-100 φορες και υπηρχαν ανθρωποι που μου ελεγαν πως “Manowar really started to shine in Gods of War” και κατι παλαβά, οπότε δεν μου προκαλεί τιποτα εκπληξη πια. Επαιζε Secret of Steel κι εγω τραβουσα τα μαλλια μου κι εβγαζα το λαρυγγι μου και μετα παιζει Sons of Odin και πεφτει το μερος απο τις φωνες τους.
Παράξενα πράγματα!”

Γερμανοί. Αρχίζουν και κάνουν τους Γιαπωνέζους να μοιάζουν φυσιολογικοί στα γούστα.

3 Likes

Θα λέμε Setlist Ross the Boss και θα κλαίμε…
Να μην πω και για την απόδοση.

2 Likes

Manowar είναι αυτοί… δεν έκαναν πρόβατα κομμάτια;

1 Like

πάντως αν πρέπει να βρω ένα θετικό… παίζουν power of thy sword…

1 Like

νταξ’ ρε παιδια, ειδα το σετλιστ στο Ισραηλ, σιγουρα θα μπορουσε να ηταν καλυτερο με τα κομματια που αναφερετε αλλα δεν ειναι τελειως “shit” .

Aναμενόμενο κατ’εμε και νομιζω οτι αξιζει να τους δουμε για τελευταια φορά, πόσο μάλλον οταν τους ειδαμε πριν πολλαααααα χρόνια πριν…

δεν το λες κακό το setlist αλλά για μένα που θα τους δω πρώτη φορά περίμενα κάτι παραπάνω…
Επίσης το αντίστοιχο του Ross The Boss στο Up The Hammers πέρισυ ήταν κάπως καλύτερο…

2 Likes