Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

τα εχω παρει κρανιο απ το πρωι,fan favorites σε αλλο πλανητη λογικα,δεν υπαρχει αποχαιρετιστηρια περιοδεια χωρις τους δισκους που προαναφερθηκαν

1 Like

Τι “καπως” καλυτερο???

ευγενικά μιλώντας :smiley:

Δε μου ειχε καν περασει απτο μυαλο σαν πιθανοτητα να λειπουν τα battle hymn και mountains. Ξενερωσα ασχημα
Τουλαχιστον εχει hail and kill

2 Likes

Αυτό είναι το τρομερό stage show που λέγανε😄
Αυτό το παιδάκι στην κιθάρα ποιος είναι.
Ντεμαιο/Άνταμς πλέι μανογουορ έπρεπε να λέγανε κανονικά.
1 Like

Εγω θα το πάω όσο μπορώ. Θα τους στείλω μαιλ θα γράψω στα σοσιαλ αλλά θα στείλω κ στο φεστιβάλ να τους το μεταφέρουν για battle hymn κ για into glory ride κομμάτια.

Τα @@ μου θα πάρω αλλά θα το προσπαθήσω.

11 Likes

ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΙ SETLIST είναι αυτό ρε μαλάκες? Καλά για την σκηνή δεν το σχολιάζω καν, κοροϊδία μεγατώνων , καμια σχέση με αυτή που παρουσίασαν. Αν και παίζει να φταίει ο μικρός χώρος … Αλλά πραγματικά καλύτερα να μείνω με της μνήμες το 07, γιατί αυτό εδώ μόνο selist τελευταίας περιοδείας δεν είναι.

1 Like

Εντάξει τέλος η γκρίνια, θεος Adams.

ρε σεις δείτε εδώ

ακούστε με τα αυτιά σας. Στην εισαγωγή του Fighting the world τα κατσίκια οι οβραίοι τραγουδάνε We re not gonna take it… τι να λέμε τώρα… και κάθομαι και συζητάω μαζί τους…

Ναι ρε οι Manowar θα διασκεύαζαν Twisted Sister…

4 Likes

Τρελη ξενερα για εμενα που θα τους δω πρωτη φορα αλλα τι να κανεις.

Μην αμφιβαλλετε παιδια οτι αυτο το σετ ηταν οντως fan voted, αφου η πειοψηφεια αυτα γουσταρει. Μου θυμιζει την φαση που κανανε οι Μεταλλικα ενα φαν voted αντιστοιχα και ηταν το χειροτερο και πιο βαρετο σετλιστ εβερ. Δυστυχως την πρωτη περιοδο μονο εμεις εδω την καραγουσταρουμε…

3 Likes

Πάει για σκότωμα το εισιτήριο αν δεν αλλάξει αρκετά το setlist. Δεν ξέρω και τις συνήθειες των Manowar, αν δηλαδή είναι από τις μπάντες που παίζουν το ίδιο ακριβώς setlist κατά τη διάρκεια μιας περιοδείας ή αν έχουν ένα βασικό πυρήνα κομματιών και αλλάζουν τα υπόλοιπα. Μάλλον το πρώτο, ε;

1 Like

Γενικα κανουν αλλαγες, αλλα οχι πολλες. Εγω ελπιζω λιγο ακομα…χαχα

1 Like

Νταξει σκοτωμα δεν παιζει γιατι δεν τους εχω ξαναδει και ειναι και τελευταια ευκαιρια αλλα πολυ κριμα ρε γαμωτο, ειδικα αμα το συγκρινεις με το σετλιστ που παιζανε περσυ…

1 Like

Φαντάζεσαι να βγάλουν το Thor και το Blood Of My Enemies ας πούμε;

8 Likes

Βαλτός είσαι?!?

2 Likes

Χαχα ικανοι ειναι

μόλις είδα κι εγω το το clip απο το Τελ αβιβ …μου φαινεται οτι οι “ψιλες” που πιανει ο Adams καθε φορα ,πριν το refrain του fighting the world, οτι ακουγονται απο αλλον !..
μηπως εχουν backing vocals ? ή εχουν προηχογραφημενα ?

Το δα και δεν καταλαβα σε τι αναφερεσαι. Δεν νομιζω

Πρωτη φορα θα δω κι εγω, γι αυτο εχω τρελαθει (γαμω το 07). Το σημαντικοτερο και ανησυχητικοτερο περα απο το σετλιστ ειναι η αποδοση, που απο τα βιντεακια δε φαινεται και τπτ σπουδαιο. Κριμα γτ πριν 1-2 χρονια φαινοντουσαν πραγματικα σε φορμα.

18 hours ago xenbast said:

ok brother let me rephrase.
What if they played 1 more song from Battle Hymn and one more from Into Glory Ride?
Is it ok with the majoriry? Am I less a bullshitter now?
they played 20 songs on 2017 and now they played 18 (1 being solo)…

MODERATOR REPLY

Yes mate - we could all do with MORE Manowar - that goes without saying…
Like I said, 3 of my “rabble rousing” soungs are missing (my own personal opinion) but the setlist kicks ass and that’s what we got - our asses kicked.
I also suspect the “full production” will be on show in Germany - meaning the wrap around screnes etc (IMHO) and it wasn’t possible or logistically sensible to bring the “full gear” to Israel - who knows? - I travelled from Belfast to see the show and went home very happy - I also have another 21 shows to see - some outdoor - the warm up and glitches will be well over and MANOWAR will be in full flow - the best is yet to come - SEE YA ON TOUR MY FRIEND!!