Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Πάντως δεν παίζει θέμα κιθαρίστα για το σετλιστ. Ούτε να το σκέφτεστε

Μουσικοί επιπέδου και γενικότερα επαγγελματίες, παίρνουν ένα υλικό και σε λιγότερο από βδομάδα είναι πλήρως προετοιμασμένοι

Αν η μπάντα του έδινε τα έπη, θα τα έβγαζε ο άνθρωπος.

4 Likes

Πεφτει και λιγο κραξιμο στα σχολια στο youtube για το σετλιστ, ελπιζω να βαλουν battle hymn & mountains τελικα. Σαν αποδοση ετσι κι ετσι αλλα πρωτη συναυλια ηταν, θα ανεβουν

mail to info@releaseathens.gr

Καλημέρα σας,

με αφορμή της έναρξη της περιοδείας των Manowar και σαν οπαδός τους εδώ και 30 χρόνια αλλά και πελάτης σας καθώς έχω από την πρώτη ώρα προμηθευτεί το εισιτήριό μου (όχι μόνο εγώ αλλά και η παρέα μου και πολλοί από fora που συμμετέχω) θέλω να σας παρακαλέσω να μεταφέρετε στην μπάντα ή/και στο management της τα παρακάτω:

Πολλά από τα κομμάτια που συμπεριλαμβάνονται στο setlist της final battle tour δεν αποτελούν “fan favorites” για την Ελλάδα. Κομμάτια όπως το die with honor, house of death, hand of doom, call to arms, μόνο χώρο πιάνουν και παραγκωνίζουν τα albums των πρώτων ετών, τα οποία οδήγησαν στον θρύλο που λέγεται Manowar.

Σας παρακαλώ ζητήστε τους να εξετάσουν να συμπεριλάβουν τον “εθνικό ύμνο της metal μουσικής” Battle Hymn στο setlist καθώς και 2-3 κομμάτια από το μνημειώδες Into Glory Ride.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι να είστε εταιρία promotion που ακούει και τον κόσμο/πελάτες και όχι μόνο τις μπάντες και το κέρδος.

Με εκτίμηση,

9 Likes

Δεν ξερω αν ειναι μετρια λογω ποιοτητας βιντεο. Δυστυχως το φοβομουνα αυτο. Νεα μελη. Απειρα. Λιγος χρονος σχετικα για να δεσουν. Ελπιζω οσο προχωραει να ναι καλυτερα

Φιλε @xenbast δινεις αγωνα. Ινφλουενσερ. Θα ακολουθησω κ γω

5 Likes

Αυτό εστάλη αλήθεια?

1 Like

Πολυ πιθανον… Ηταν αναμενομενο με νεο και αγνωστο* κιθαριστα θα υπηρχαν δυσκολιες. Εχουν καμια 25αρια show μεχρι το καλοκαιρι για να ειναι μπομπα, βεβαια. Απο την αλλη αυτο συνεπαγεται ελαχιστες εως καθολου αλλαγες στο σετ.

*εννοω οτι δεν ειχαμε δειγματα δουλειας του απο πουθενα, ο ανθρωπος μπορει να ναι κιθαρισταρας

πριν 5 λεπτά.

Ρε για πότε ξαναζωντάνεψε το θρεντ…

Εντάξει, με χιουμοριστική διάθεση θα το πω, αλλά αυτό το mail πρέπει να μπει δίπλα στο λεξικό στον όρο Χατζημεταλλάς. Δηλαδή αν όχι αυτό, τότε τι;

Ειδικά εκεί στο “εθνικό ύμνο της metal μουσικής” λύγισα.

Και δεν λαμβάνω καν υπόψιν το ότι κάποιος μπορεί να πιστεύει ότι το να στείλει e-mail στην διοργανώτρια, μπορεί να επηρεάσει το setlist της μπάντας…

Τυχαίο tag https://www.facebook.com/epitropisotiriashatzimetaladwn/

2 Likes

Δεν πειραζει. Λιγη γραφικοτητα απο αγαπη δεν μας χαλαει. Ετσι μαθαμε οι παλιοι :stuck_out_tongue:

6 Likes

Πες τα ρε viper. Έτσι μάθαμε οι παλιοί. Να αποκαλούμε ένα δίσκο με (κακά τα ψέματα) γελοίο εξώφυλλο μνημειώδη.

heart of steel ακαθιστος υμνος να συμπληρωσω

5 Likes

Παιδια χαλαρωστε λιγο, ο Joey στα encore θα δωσει και κουτελο για να κολλαμε 200αρικα για παραγγελιές…

4 Likes

Ακαπέλα μπάσο; Γιατί μπορεί ο καινούριος να μην προλαβαίνει να μάθει άλλα τραγούδια

1 Like

Nα πω πάντως πως το Call to Arms το άφηνα μέσα προσωπικά. Ωραίο κομματάκι είναι, το προτιμώ από το Brothers of Metal ας πούμε που έχουν βγει από το ίδιο καλούπι. Aντίστοιχα σουτάρουμε και το Sons of Odin ως αχρείαστο, σουτάρουμε και το Swords in the Wind και το Gods Made Heavy Metal, πόσα είπαμε; 7;

E, μιας και το Heart of Steel θα το ξαναβάλουν γιατί θα τους λιντσάρουν οι Γερμανοί αν δεν το παίξουν (ναι καλά, χαχα) εγώ λέω:

Secret of Steel
Defender
Each Dawn I Die
Μountains
Gates of Valhalla
Bridge of Death
Battle Hymn

…έτσι μάλιστα. Έτσι γούσταρα και εγώ. Και μετά ξύπνησα.

9 Likes

…χαχα, τι λέει ο γραφικός ο οπαδός…

Α ρε VIc, μαζί σου κι εγώ, μόνο που ροχαλίζω…

4 Likes

Ξύπνησες σε άλλο σύμπαν…:stuck_out_tongue:

4 Likes

Αν έχουν λίγο χιούμορ εκεί στο
μάνατζμεντ, πρέπει να βγάλει ανακοίνωση που να λέει ότι " όντως έχετε δίκιο, το σετλιστ δεν είναι το ιδανικό. Θα το αλλάξουμε και θα σας παίξουμε όλο τον τελευταίο δίσκο μας και για encore όλο το Achilles, Agony and Ecstasy"

Έτσι για την πιο τρολλ final tour όλων των εποχών. Και κακά τα ψέματα, αν δεν κάνουν αυτοί τον πιο τρολλ αποχαιρετισμό, ποιοι θα το κανουν;;

2 Likes

Ναι ρε Vic! Βάλε με και μένα στο όνειρό σου! Απορούσα που κανείς δεν ανέφερε το Bridge of Death. Όλα 1-1. Guilty pleasure το Sons Of Odin εγώ θα το άφηνα.
Τελευταία φορά Ελλάδα και δεν θα ακούσουμε Defender να νιώσουν οι μεταλλοπατέρες! (Πέρα από την πλάκα ανατριχίλα)

1 Like

αφήστε τα όνειρα και πιάστε τα πληκτρολόγια, αλλιώς θα μείνετε με το όνειρο στο χέρι.

τουλάχιστον να πούμε ότι το προσπαθήσαμε

και το πολύ πολύ να πεταχτεί κανάς αστειάτορας να καλαμπουρίσει με την γκάβλα μας.

4 Likes