Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Εχω την εντυπωση πάντως οτι ΔΕΝ ειναι η τελευταία τους περιοδεία.
Το αφησαν να εννοηθεί και μετά κατι ακουσα οτι το επόμενο τους album θα ονομάζεται final battle.

Οντως δεν ειναι setlist τελευταίας περιοδείας αυτο. 5 τραγούδια απο το warriors of the world? Τι να τα κανουμε? 2 ειχαν απο δαύτο στην προηγούμενη περιοδεία και επαιζαν και πιο πολλά τραγούδια.

Γενικά η κοροιδία πήγε σύννεφο…

Οχι τίποτε αλλο, αλλα δεν εχει και τα τελευταία τους album το Spotify για να μάθω “τους στίχοι” :stuck_out_tongue:

ΥΓ. Αφου εβαλαν το Thor ομως, δεν βαριέσαι :wink:

Ο αυτοσαρκασμός και το χιούμορ τελειώνουν όταν αρχίζουν οι Manowar ε;

πολύ ευχάριστη έκπληξη, αλλά το σκοτώνει το ρεφρέν…

Τους εστειλα κι εγω στο Facebook να παίξουν τίποτα από Into Glory Ride τα νιαμου να πούμε. Με γράψανε φυσικά αλλά ο αγώνας τώρα ξεκινάει κουφάλες!
Call to arms κομματάρα ρε!

Kαι εγω ξεκινησα. Φορουμ και φμπ…χαχα

Ο αγωνας κλιμακωνεται

Πολύ echo εγώ άκουσα…

severian21?

χαχα ναι :stuck_out_tongue:

ρε συ πολύ καλά τα γραψες και έβαλες και ωραία σάλτσα!

1 Like

Χαχα την αληθεια ειπα! Με λιγη γραφικοτητα που εχει και πολυ αυτοσαρκασμο για οσους με ξερουν καλα :stuck_out_tongue:

1 Like

Ποσταρε τη κι εδω αμα δεν εχεις προβλημα

ναι ρε συ, από τη στιγμή που υπερασπίζεσαι μουσική τριαντακονταετίας από τύπους που φωτογραφίζονταν με γούνινα βρακάκια, έ γίνεσαι λίγο γραφικός.

Δεν πειράζει πλάκα έχει και ομορφιά.

Δώστε πόνο brothers of metal, δεν περιμέναμε μια ζωή να τους δούμε για να ακούσουμε ροκιες, θέλουμε αληθινό επικό ατσάλι!

3 Likes

Αν περίμενες μια ζωή να τους δεις, μάλλον είσαι τίγκα ΦΩΛΣ!

2 Likes

“Also new member here. Nice to meet u all. To tell u the truth I really feel blessed to have lived in the times of Manowar. I cant imagine life without their music. I have to agree though with xenbast. The setlist lacks the major key of Manowar music for me. The unbelievable epicness of their first 4 albums. No other band has even approached that kind of music. It makes me sad because last tours had some of these anthems. Mountains or Secret of Steel for example. My two faves along with Bridge of Death and GUyana. I really feel that a setlist without any songs from these or Battle Hymns, Defender, Dark Avenger, Revelations etc is a great heavy metal setlist but not a great Manowar setlist. I hope there will be a couple of adds for the following dates. I am seeing them in Athens and Munich”

Χαχα παιδια την αληθεια λεω. Το χω σκεφτειπολλες φορες. Ακουω πχ το Mountains κ σκεφτομαι τι τυχη ρε φιλε. Γεννηθηκες την εποχη που παιζει αυτη η απιστευτη κομματαρα. Γενικα η μουσικη περιεργη φαση.
Ειναι meta. Δεν μπορω να πιστεψω οτι αυτοι οι ανθρωποι εχουν γραψει τετοια πραματα.

1 Like

μαλακίες παιδία τίποτα δεν κάνουμε.

Αν είχε @@ η releaseathens και μαζευόμασταν πολλοί, ας έστελνε προς το management οτι “δεχόμαστε αυτά και αυτά τα παράπονα”

πως κάθε τόσο ποστάρει για τα ultimate fan packages κλπ. Προφανώς και τους ζητάει το management της μπάντας να τα ποστάρουν.

ε, γιατί να μη γίνει αμφίδρομο το “θέλω”… απλή σκέψη… λίγη πίεση θέλει προς την σωστή κατεύθυνση…

…just my 2 cents

Προφανως και δεν θα γινει τιποτα :stuck_out_tongue:

…και πως αυτοκαταστράφηκαν μετά…

Τους έχασα το 2007, ήμουν φαντάρος και το 1999 είχα να δω Metallica και Maiden, δεν έπαιζαν λεφτά και για rockwave … 17 χρονων ήμουν ρε φίλε να πούμε. Άντε άκου pearl jam παλιοφλωρε! Λιθοβοληστε τον γκραντζα!

4 Likes