Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Eυτυχως που δεν πηγες το 1999. Κριμα για το 2007. Μαλλον αυτη θα ειναι και η τοπ εμπειρια μου απο αυτους. Και το 11 Σαλονικα ηταν πολυ καλοι. Παρομοιο σετλιστ μαζι με ολο ομως το Battle Hymns

2 Likes

1992, 2χ1994, 1999, 2007, 2011 και αν όλα πάνε καλά 2χ2019

3 Likes

92 τους ακουγα λιγους μηνες και δεν ηξερα καν οτι ερχονται :frowning: Γυμνασιοπαιδας
94 ειχα παει, αλλα δεν μ αρεσε το λαιβ. Επρεπε να ρθει το 2007 για να στογγυλοκατσουν στον θρονο

2007 σχολειο και no money απο τους δικους μου (τα χαν δωσει σε maiden ενα μηνα πριν νομιζω). Γαμω την τυχη μου δλδ

Καλύτερα που δεν πήγες, ήταν και με Λόγκαν τότε, ψιλοκινδύνευες!

14 Likes

Μάγκες, ορίστε τον vder κυβερνητικό εκπρόσωπο να τα πει στον ντεμαγιο όταν τον πάρει τηλέφωνο…

5 Likes

To σετλιστ ειναι τελικα οντως αυτο που διαβασα σε προηγουμενα σχολια?
Ουτε ενα τραγουδι απο το Into Glory Ride???
Αν ειναι δυνατον!!!
Οι ιδιοι δεν καταλαβαινουν το λαθος τους?
1 μόνο απο το Sign of The Hammer???
Kαι πόσα άλλα κλασικα επη απο τα 4 πρωτα…
Ξενερα τελειως.

Αυτο ειναι ετσι?
https://www.setlist.fm/setlist/manowar/2019/hangar-11-tel-aviv-israel-b928dc6.html

Δυστυχώς…

Το κοβω να περιμενω να δω αν θα αλλαξει κατι και μετα μαλλον θα σκοτωσω το τικετο - η λογικη ηταν να μη μεινω με τη γευση της τελευταιας φορας που τους ειδα, που ειχαν μονο β-σιδε κομματια στο σετλιστ (και καμια διαθεση, που εχω την αισθηση πως ισχυει και τωρα…)

Απ τα καλυτερα τρολλς οι ατιμοι.

Ρε σεις οκ ωραιος ο ρομαντισμος αλλα που να βαρατε τον κωλο σας κατω, αμα η μπαντα εχει προβαρει αυτα τα τραγουδια πριν βγει στο τουρ αυτα θα παιξει, ο Γιωργος Μαγκας ειναι που θα του κανετε παραγγελιες? Οπου και να στειλετε τιποτα απολυτως δεν προκειται να γινει. Τωρα αν εχουν προβαρει και 5-6 απο τα καλα και τα φυλανε για χωρες που γουσταρουνε πιο πολυ θα τα βαλουν εδω, αν οχι αυτο ειναι το σετλιστ και μην ελπιζετε…

1 Like

Ε σ αυτο ελπιζουμε βασικα. δεν μπορει ολο και κατι αλλο θα χουν προβαρει.

Ε φανταζομαι αν εχουν μπει στον κοπο να προβαρουν το Battle Hymn πχ τοτε ετσι και αλλιως εδω θα το παιξουν, ξερουν οτι εδω αυτα γουσταρουμε.

Ρε μάγκες και διασκευές της Παολάρας να παίξουν εμείς εκεί θα είμαστε. Δεν νομίζω να ισχύει ότι περιμένουν να παίξουν καλύτερο σετλιστ για χώρες που γουστάρουν πιο πολύ. Ίσως Γερμανία που έχουν πολλές συναυλίες να υπάρχουν κάποιες μικροαλλαγές για τα returning πελατάκια αλλά δεν φαντάζομαι κάτι άλλο. Και εγώ, χωρίς να έχω ξαναπάει, όταν σκέφτομαι συναυλία manowar σκέφτομαι το Ηell on Stage αλλά πραγματικά πιστεύω ότι άλλα πράγματα θα με χαλάσουν παρά το τι τραγούδια θα παίξουν…

Απο τα χθεσινά βιντεάκια, ξενέρωσα με το στήσιμο της μπάντας. Σαν να είναι tribute/cover band με τον Adams και τον Demaio.
Παραγωγή απλά αστεία.
Ασχέτως setlist.

Κ μενα με χαλασε αυτο. Πρωτη συναυλια, νεα μελη. Μπορει να ανεβουν. Κραταω κ πισινη λογω κινητων

μάγκες τσεκάρετε το παρακάτω ακριβώς στο 2:18

και γαμώ της χημείες μεταξύ Eric & κιθαρίστα…

μπλέξαμε…

1 Like

:joy::joy:

ποια χημεία ή όχι, κλασμένοι ακούγωνται, και χωρίς παλμό.

Αργοπορημένος στο πάρτυ της γκρίνιας , αλλά ναι , αρχίζω να κρατάω μικρό καλάθι για τη συναυλία πλέον

1 Like

Μετά το φιάσκο του 92 στο ΣΕΦ, πάμε χωρίς καλάθι ρε σεις…