Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Αν κάποιος το ψάξει, τα σετλιστ της μπάντας είναι “προβληματικά” ήδη από το 1987!!! Με πεντε δισκούς όλους κι όλους εκ των οποίων οι τέσσερις δισκαρες. Μόνες εξαιρέσεις οι περιοδείες του 1998(hell on stage) και 2007 που είχαμε την τύχη. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι οι Γερμανοί, Ρώσοι και βορειοευρωπαιοι έχουν αυτές τις προτιμήσεις και το ποσοστό των οπαδών που θέλουν να ακούσουν “τα παλιά” (όπως και εγώ) είναι μικρότερο από εδώ. Δεν μπορώ με τίποτα να δικαιολογήσω μόνο την απουσία του battle hymn. Είναι τόσο αδικαιολόγητο που τελικά ίσως απλα να φταίει το παρανοϊκό μυαλό του demaio(γι’αυτό τον αγαπάμε όμως)
Έχεις άδικο για το warriors που ήταν πολύ καλός δίσκος ενώ ακόμα και το gods of war περιέχει 45 λεπτά πολύ καλού υλικού(όσο δηλαδή ένας παλιός δίσκος).
Καταλαβαίνω τα της ποζας κλπ κλπ αλλά τί να κάνουμε. Πληρώνουν το τιμημα αποθωντας πάρα πολύ κόσμο όπως εσυ με το αλλόκοτο-ποζεραδικο όπως θες υφος . Η μπάντα αποφάσισε να από την πρώτη μέρα της ίδρυσης της να “γελοιοποιηθεί” στο ευρυ κοινό στο όνομα της υπεράσπισης του μέταλ. Μπορεί να ακούγεται γραφικό αλλά αυτή την στιγμή χάρις σε αυτούς και τις ποζεριες τους είναι ακόμα ζωντανή η σκηνή(κυρίως underground) όπως εξήγησα και παραπάνω. Ως ευχαριστώ και μόνο ένας μη φανατικός όπως και εσύ μπορεί να πάει με καλή διάθεση, δύο τρεις μπύρες, και απλά να περάσει καλά. Υπόψιν ότι ανεξάρτητα το τί παίζουν σαν μπάντα στο σανίδι είναι ασυγκριτοι (όσο παίζουν)

Rebel έχεις δίκιο. Δεν εννοούσα προφανώς αυτές τις περιπτώσεις ούτε ήθελα να ακούστω έτσι. Δυστυχώς όμως το νέο κοινό μάλλον προτιμάει αυτά από ότι φαίνεται.

1 Like

Τι να σου πω. Πιστεύω τρολλαρει καποιος. Τί να πούνε και οι νοτιοαμερικανοι το 2010 που πήγαν εκεί μετά από 12 χρόνια. Τσεκαρε να δεις σετλιστ. Φήμες λένε ότι τους κυνηγάνε στα στενά, καιγανε μπλούζες, εισητηρια κλπ κλπ. Θεωρώ ότι με αυτήν την μπάντα δεν πρέπει να ασχολούμαστε με τα σετλιστ κλπ. Είναι κάτι πολύ σημαντικότερο. Είναι σαν να έχεις πάρει 7 συνεχόμενα και να γκρινιάζεις για ένα κύπελλο. Τεσπά δεν θα σου κρύψω ότι ενθουσιάστηκα όταν τους είδα στο Βερολίνο το 17 με το σετλιστ, και ταυτόχρονα παγωσα το φετινό. Αλλά μέχρι εκεί

Παντως το σετλιστ δεν εναι σωστο γτ ειδα ενα βιντεο με το ομωνυμο
Και εχει και ενα θετικο αν ισχυει. Το MArch for revenge

Στο επίσημο φόρουμ προς το παρόν έχει το σετλιστ το παραπάνω συν μόνο το ομώνυμο
Ωπαααααα τώρα είδα το κομεντ ολόκληρο. Αλλάζουν τα πράγματα

οκ, με το μπαρδον για το ύφος μου τότε

θεωρώ ότι πράγματι , το μεταλ χρωστάει πάρα πολλά στους Manowar αλλά όχι αυτά που θέτεις εσύ. Χρωστάει κυρίως την ίδρυση και ανάπτυξη του επικού μεταλ και το power γιατί όχι

Εγώ τους συμπαθώ για τις γραφικότητες τους . Ε όσο να ναι , το leather και οι harley έγιναν φετιχ των μεταλλάδων λόγω Πρηστ , οι ποζεριές λόγω Manowar κοκ

Είναι μέρος μιας ρομαντικής και ευχάριστης κουλτούρας της μουσικής που αγαπάμε . Πρέπει να τα κοιτάμε ως “ανεμελιά” και όχι με κακό μάτι . Σίγουρα οι τυπάδες το έκαναν με χιουμοριστική διάθεση κι ας ήταν πάντα “σοβαροί” όταν τα έκαναν και τα έλεγαν

2 Likes

A μην νομιζεις. Το Demons revenge ειναι το March…καποιος ασχετος τα χει ανεβασει…χαχα

Κάπως έτσι!

2 Likes

Τώρα που είπες για Judas Priest και Harley μου το θύμησες! :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likes

Κανένα πρόβλημα καλέ. Θα επιμείνω στο συλλογισμό μου. Δεν θέλω να το παίξω ξερολας αλλα όντως μεγαλο ποσοστό του κόσμου οφείλει την παρουσια του σε αυτούς τους λόγους, και πραγματικά αν τα βάλεις κάτω πολλές πολλές συναυλίες δεν θα γινόντουσαν χωρίς τους 300-400 “γραφικούς”. Σκέψου πόσες συναυλίες θα χάναμε.
Καλά δεν το συζητάμε ότι οι τύποι είναι χαβαλεδες, και πάλι καλά εδώ που τα λέμε. Αρκεί μόνο το διαφημιστικό για το mtv
Η τελευταία σου παράγραφος είναι όλο το νόημα! Θα πάμε απλά να διασκεδάσουμε, τί πιο απλό από αυτό, καθόμαστε και σιχτιριζουμε χάνοντας την ουσία

1 Like

Κρίμα :disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved:

Αν όντως παίξουν March for Revenge ανεβαίνει η συναυλία 5 επίπεδα ε

3 Likes

sorry για το double post αλλά και οι άνιωθοι θα νιώσουν, τι ερμηνεία είναι αυτή ρε πούστη

4 Likes

Κομματαρα. Κ λαιβ απογειωνεται

2 Likes

Double post :stuck_out_tongue:

Τρελαινομαι πως λαιβ τραβανε πολλα σημεια κ γινονται πιο βαρεια. Πραγμα που για οποιον ξερει δεν ειναι καθολου ευκολο. Επισης 4:35 ποσο επος, κ τελος γραφικοτητας μου με το ποσο με τρελαινει ο ατιμος Ερικ εκει που ουρλιαζει Death is Life κ στο καπακι καθαριζει φωνη κ παει στο By the full moon they rise from their graves :smiley:

https://youtu.be/qBaIh-Yhur8

2 Likes

Την διορθωσαν κ δυστυχως ειναι καρμπον με Ισραηλ. Πανε τα ονειρα για μαρτς φορ ρηβεντζ

1 Like

Σκατα σκατα σκατα

Βασικα ρε φιλε οι Manowarαδες ειναι ηλιθιοι. Διαβασα τωρα στο φορουμ τους οτι το σετλιστ το αλλαξε ενας απο κει και εβαλε απλα το ιδιο με το τελ αβιβ γτ το πρωτο ηταν λαθος. ετσι απλα για να χει ενα πιο πιθανο. ρε που εχουμε μπλεξει…χαχαχα

τα λογια του

Post by Killer on 14 minutes ago

I edited the setlist to the same as what they played in Tel Aviv because… fuck that shit. Someone pulled that setlist out of their ass.

Hopefully someone will come along who was there to correct anything that was different."

1 Like

Η πρώτη σου πρόταση τα λέει όλα :joy:
Με αγάπη πάντα

1 Like

Ενα δίκιο στο δίνω. Δεν ξέρω αν ευθύνονται οι Μάνογορ γι αυτό αλλά όντως τα λαηβ στο underground είναι προσκλητήριο. Στηρίζεται από τα ίδια και τα ίδια παιδιά. Και καλά / ευχάριστα παιδιά όσες φορές έχω πάει

1 Like