Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

ως τώρα λίγα πράγματα πολύς κόσμος αλλά ψόφιος…θα δούμε στην συνέχεια.

έχουν βγεί ?

Αλλαγή κλίματος με τους ύμνους στην σειρά.
Τελικά θέλουμε το παλιό το ορθόδοξο.
Adams συγκλονιστικός!!!

3 Likes

Ησυχία. Μιλάει ο Αρχηγός. Τσιμουδια.

4 Likes

Ωπα. Τώρα πίνει μια ο Αρχηγός

5 Likes

Συγκλονιστικός Eric Adams

7 Likes

Πολυ καλυτεροι των προσδοκιων μου. Φοβερη παραγωγη. Παραπανω τραγουδια. Τεραστιοι

5 Likes

Α κ πολυ καλυτεροι απο Γερμανια. Τρια παραπανω τραγουδια. Πολυ πιο δεμενοι. Πολυ καλυτερο κοινο.

2 Likes

Ειναι που ταν πολλοι για την φαση, αλλα οχι κ ψοφιος. Απλα εδω γουσταρουμε τα παλια τελος. Αντε κ warriors of the world k call to arms. Σε κατι battle hymns, thor, kings of metal κτλ εγινε η νυχτα μερα

2 Likes

Τρομερό live σε όλα του. Και στις σοβαρές και στις αστείες του πλευρές.

12 Likes

Οπως το λες Παντελη. Επειδη τους ξερω πηγα προετοιμασμενος καλα. Απολαυσα παρα πολυ τα επη κ γελασα πραγματικα με Ντε Μαιο κτλ

5 Likes

Ας καταγραψουμε οτι στις 14 ιουνιου 2019 οι μανογουορ κατεδαφισαν την πλατεια νερου…:joy::joy::joy: Σε εκεινο το σημειο η γραφικοτητα επιασε κοκκινο…Εχει κανεις φωτο?

6 Likes

Νομίζω έλεγε “οι Manowarriors γκρέμισαν” ή όχι; Ήταν από τα καλά σημεία, ναι :joy:. Αλλά και εκεί που ο Αρχηγός έσπαγε μία-μία τις χορδές του οργάνου του.

4 Likes

Τίμιοι. Έγινε ένας χαμούλης (αλλά μικρός) στην αρχή με 2-3 από την 00s περίοδό τους, μετά κοιλιά (για μένα) αλλά όταν μπήκε το Battle Hymn δεν ξανά κοίταξαν πίσω (με μια μικρή εξαίρεση στα τελευταία λεπτά πριν το encore).

Εκεί στο σερί Battle, Thor, Kings of Metal, Fighting κτλ (το blood of my enemies το είχαν παίξει πιο νωρίς) έγινε καλός τζέρτζελος.

Την απόδοση Eric στα δύσκολα δεν μπορώ να την κρίνω γιατί το sing along ήταν μεγάλο. Τα πήγε καλά όμως, ειδικά στα αργά και τα μελωδικά (ο Bruce πέρσι όμως ανώτερος).

Joey απέφυγε τις υπερβολές. Ο ντράμερ διεκπεραιωτικός, προσωπικά δε μου άρεσε ο ήχος των ντραμς. Ξερός και μηχανικός. Κιθαρίστας επίσης φοβισμένος, ούτε χαμόγελο δεν έσκασε. Η δουλειά πάντως έγινε.

Καλό σόου, γέλιο είχε στο bass solo με το τράνταγμα εικόνας και το κατεδαφιζόμενο κτήριο. Περίμενα παραπάνω γέλιο στον λόγο αλλά ο Τζόι έδειξε σοβαρότητα.

Γενικά κι εγώ τη βρήκα καλύτερη απ ότι περίμενα και πέρασα μια χαρά. Αν έπαιζαν κι ακόμα περισσότερα από τα παλιά, νομίζω θα ήταν τέλεια.

ΥΓ: από κόσμο λέγαμε ότι είχε περίπου 15.000

7 Likes

Επική συναυλία ρε, δεν το περίμενα τόσο γαμάτο live. Μπήκαν και επαιξαν σερί πόσα κομμάτια χωρίς διακοπή. Σόου φανταστικό και η γραφικότητα εκεί αλλά μετρημένη. Τα σέβη μου στον καλύτερο μέταλ τραγουδιστή αυτή τη στιγμή και είναι 65 χρονών ε! Και η διοργάνωση εξαιρετική, καμία ταλαιπωρία και φθηνή μπύρα σε σχέση με τα περσινά. Πάντα τέτοια!
Ένα από το into glory ride να ακούγαμε μόνο…

5 Likes

Δεν έχω δυνάμεις πια. Αύριο (αν ζω).

3 Likes

εγώ που ασχολήθηκα με manowar εξαιτίας των καινούργιων το καταευχαριστηθηκα γιατι μου άρεσε ΟΛΟ το setlist… τρομερή παραγωγή, τρομερός adams

η μόνη μου “ένσταση” ήταν το ότι ο ηχολήπτης φάνηκε να κρατάει την κιθάρα πολύ πιο χαμηλά όταν έπαιζε τα ριφ… ήταν στιγμές που άκουγα ριφ μόνο από το μπάσο

4 Likes

ΑΛΑΛΑ ΤΑ ΧΕΊΛΗ ΤΩΝ ΑΣΕΒΏΝ

Ωραίο σόου

Φανταστικός Άνταμς

Έπαιξαν και αρκετή ώρα για Manowar. Με ελάχιστες γραφικότητες

Πάρα πολύ ευχαριστημένος

5 Likes

Αρκετα καλο το λαιβακι τελικα . Ηχος μπομπα ( καμια σχεση με ραπσοντι που ηταν απαραδεχτος) , ανταμς φοβερος αλλα κατι με χαλαγε στο συνολο να γουσταρω καργα… Ισως να ηταν κ τα ντραμς που μου χαλαγαν την γενικη εικονα οπως ειπε ο φιλος απο πανω…Παντως καλα περασα , εκλεισε η φωνη… Ολα γκουντ…

5 Likes

Πολύ καλύτεροι των προσδοκιών. Σαν το 07 τίποτα αλλά ας θυμηθούμε και πόσα χρόνια έχουν περάσει από τότε… Eric αγέραστος, φωνάρα. Πραγματικά έχει ταλέντο ο άνθρωπος. Ο Αρχηγός τα δικά του (καλά αυτό με το κτήριο είναι κατευθείαν για Meme), αλλά γενικά κρατήθηκε να μην παει το λέβελ γραφικότητας σε άλλο επίπεδο, Οι άλλοι δύο απλά συμπληρωματικοί. Δεν πειράζει, οι Manowar είναι ο Eric.
Ανατριχίλα. Και ούτε καν που με νοιάζει που σε 4μιση ώρες θα είμαι πάλι όρθιος για δουλειά,

6 Likes