Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Οι Manowar σημερα εσκισαν τρυπιδια. Παντα τετοια. Hail and Kill!

7 Likes

Κι εγώ το ίδιο σε νιώθω… Αλλα δε μασάνε οι manowarriors

2 Likes

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω… φοβερός Adams.
Αλλά ρε συ δεν κόβεις τα intro από Battle hymns και Hail and kill είναι αδιανόητο ,και στο τέλος βαλε το γ@μημενο το the crown and the ring ( μερικές γραφικότητες δεν της αλλάζεις , πως να το κανουμε) … Και οτι ο αρχηγός είπιε μπύρα μόνος του χωρίς συνοδεία από βυγζια :wink:

Γενικά περάσαμε όλη η παρέα τέλεια !

3 Likes

Συμφωνω για τις εισαγωγες κ το κραουν. Ειδικα αυτο με τις εισαγωγες μουδιαζει λιγο τον κοσμο κ αργει να παρει μπρος στο πρωτο κουπλε

3 Likes

Ειπώθηκε μεγάλη αλήθεια. Με ξένισε η έλλειψη ιντρο. Ειδικά Hail & kill. Έπρεπε να τραγουδάμε μαζί με Έρικ May your swords stay wet κλπ κλπ

2 Likes

Μάλλον ο Αρχηγός είναι too old for this shit. Έμαθα από έμπιστες πηγές ότι χθες είχε πάρει ένα ηλεκτρικό πατίνι και έκοβε βόλτες μέσα στον χώρο… και μετά βγήκε και βόλτα παραλιακή. Σας [παρακαλώ κάντε εικόνα τον αρχηγό να πηγαίνει με 15 μπροστά από ταρίφα και η χαίτη να ανεμίζει.

8 Likes

Νομίζω ότι πονάω ολόκληρος ( τι τα ήθελα τα πιτ τρομάρα μου) αλλά ο 17χρονος εαυτός μου ευχαριστήθηκε αυτό το live ίσως να ήταν και αυτό που θα ήθελε να είχε ζήσει το 1992. Adams απίστευτα καλός και ο αρχηγός λιγότερο γραφικός από ότι τον έχουμε συνηθίσει αν και με τις χορδές στο τέλος το γ@μησε…

Edit α και πολύ κόσμο. Συνήθως μετά τα live πάω για βρώμικο κοντά στην γειτονιά μου και είμαι μονος. Σήμερα είχε 3-4 μεταλλικές παρέες.

2 Likes

Τι να σας πω βρε μάγκες, με κάνατε να στενοχωριέμαι που δεν ήμουν εκεί.
Ζω στο εξωτερικό, αν ήμουν Ελλάδα θα πήγαινα.
Τους έχω δει μόνο 2 φορές, το 92 και το 99.
Όσοι δεν είδατε το live του 92, μην πιστευετε απαραίτητα ότι ηταν το καλύτερο. Έτσι όπως τα λέτε, παίζει σήμερα να ήταν και ισάξιο.
Να μας πει κανένας που είδε και τότε και τώρα;

3 Likes

Φιλε μου το καλυτερο ηταν του 7. Δεν υπαρχει εκεινη η συναυλια. Αυτο σημερα παιζει να ναι κ το δευτερο στην λιστα. Αλλα ηταν καλοι κ το 92 κ το 11 Σαλονικα

3 Likes

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! Σημερα οι manowar κερδισαν εναν οπαδο, εστω κ στα 31 ειδα το φως το αληθινο. Μολις γυρισα και ακομα να συνελθω, ποναω παντου. Τι τρελο σερι ηταν αυτο χωρις ανασα, τι αποδοση, τι σετλιστ. Ολα τελεια. Και ο ερικ χτυπαει bruce στα ισια, οι δυο τους μεινανε τοσο ψηλα απτους παλιους. Χαλαλι τα χιλιομετρα και η ταλαιπωρια.

Επισης μπραβο στη διοργανωση, μια χαρα τιμες και πολλα παιχνιδια-χορηγους κλπ. Τζαμπα αναψυκτικο στην εισοδο, τζαμπα φραπε, τζαμπα μπυρα στην εξοδο, 1 gb internet, hard copy εισιτηριο. Να τα βλεπουν αυτα οι του ροκγουειβ που μας ειχαν γδαρει.

Ρε τσουτσεκια ειναι hail,hail,hail and kill. Hail and kill. ΕΛΕΟΣ, παραφωνια οι μισοι κ βαλε.

7 Likes

Xαχα κ γω αναρωτιομουνα. Κ μετα κραυγες. Χαι φαιβ γιατρε της αγαπης

1 Like

Το hard copy ήταν αυτό που είχε όλα τα συγκροτήματα που παίζουν στο Release στην πίσω όψη και μπροστά τον γνωστό άγνωστο Manowarrior;;

1 Like

Είδατε τελικά ρε μάγκες; Γκρίνια γκρίνια τόσους μήνες και σήμερα ήταν πόλεμος. Η τελευταία (είναι;) φορά που τους βλέπουμε αφήνει μια ωραία γεύση. Το release έχει 3/3 μέχρι στιγμής με πολύ κόσμο και άψογη οργάνωση εύγε. Εγώ από λαό έκοψα σήμερα κοντά στους 10000. Λίγο πανω λίγο κάτω και ελπίζω να γίνει η αρχή και τα τα βλέπουμε όπως όλοι

Κάτι τελευταίο. Επειδή δεν παρακολουθώ τι κάνουν στο εξωτερικό και επειδή είδα τις φώτο με τις νταλίκες να ρωτήσω είχαν full show; Είναι πολύ σημαντικό αν είχαν καθώς μπάντες με γαματα show που ήρθαν εδώ όπως Kiss και rammstein ήρθαν με πετσοκομμενο show. Μακάρι να έγινε η αρχή και να βλέπουμε τα live όπως όλοι

2 Likes

Full ηταν

Πολύ ωραίο το live. Ήχος, όρεξη, απόδοση μπάντας, τα πάντα όλα. :muscle:

When we get up, we’re gonna kick your ass!

3 Likes

11:05 βγηκαν

Τριχα καγκελο και μονο που το βλεπω απο το βιντεακι και καπακι συγκλονιστικη ερμηνεια και στο Swords in the Wind.

Νταξει πραγματικα τρομεροι σημερα, πρωτη μου φορα, οποτε δεν μπορω να συγκρινω, αλλα απο αυτα που εχω διαβασει κατα καιρους πηγα με χαμηλες προσδοκιες οι οποιες ξεπεραστηκαν κατα παρα πολυ. Περα απο τα κομματια, αποδοση και τα λοιπα, οι τυποι επαιξαν την μιαμιση ωρα του κανονικου σετ χωρις διαλειμμα παρα μονο τα Hector/Swords που ξεκουραστηκε ο αρχηγος και ενα σολο μπασο (σε λογικη διαρκεια και με παιχνιδι με τον κοσμο) για να ξεκουραστει ο Ερικ. Μαλακες ο Ερικ ειναι 66, αδιανοητη αποδοση.

Ακομα και ο λογος του αρχηγου συγκρατημενος ηταν (don’t worry I won’t speak greek this time, λολ), αρκετα ομορφη στιγμη που εφερε τους τυπους απο την Release για να τους ευχαριστησει, φανηκε αυθεντικη.

Το stage ηταν φουλ και απο κοντα πολυ πιο εντυπωσιακο απ’οτι φαινεται στα βιντεο, ειχε και κομπαρσους με ασπιδες, φωτιες, λαβες και ολα τα ωραια.

Εξαιρετικο λαηβ, ουτε καν μου παει να γκρρινιαξω για την κοιλια που εγινε στο τελος της κανονικης διαρκειας, κλαιν. Το Battle Hymn και καπακι Thor μου κατεστρεψαν φωνητικες χορδες, πανε ολα, αφου αν εβγαζαν κανενα απο αυτα στο τελος της κανονικης για να παιξουν κανα Mountains ξερω γω δεν θα φευγαμε ζωντανοι. Παρα πολλα μπραβο, εξαιρετικα φιλοτιμη εμφανιση με πολυ καλη αποδοση και ευτυχως ο κοσμος τους τιμησε με το παραπανω, μακαρι να δουμε πολλα παρομοια ηβεντς.

Ο συγκεκριμενος χωρος, αν εξαιρεσεις την ελλειψη αμφιθεατρικοτητας (οκ εγω ειμαι 1.90 και δεν εχω θεμα, για του πιο κοντους πρεπει να ειναι προβλημα) ειναι εξαιρετικος, διπλα στην θαλασσιτσα να ερχεται η αυρα, αδειαζει γρηγορα, καλα προσβασιμος, να δουμε και αλλα λαηβ του δεκαχιλιαρου εκει. Και η διοργανωση που αναφερθηκε πιο πανω πολυ καλη οντως.

11 Likes

που ειχε φραπε?

Ποσο λαο είχε ?
10000 ειναι οταν ειναι πιτα μέχρι τα VIP και σήμερα είχε αρκετό χώρο. Αρα ρεαλιστικά 7άρι ? (με προσκλήσεις).

Παρατηρήσεις, σχόλια.
Χαντάκωσαν τον ήχο των Rhapsody με κοψιμό σε καποια db.
Καλό σοού, ισως το καλύτερο αλλά το 2008 ήταν πολυ καλύτερη η επιλογή κομματιών. Το μέρος του Achilles και οι μικροαλλαγές ωραίες.
Το εμφανέστατο playback στο τέλος του Power of Thy Sword (στην αρμονία) με έβαλε σε σκέψεις, μαζί με την κατακορυφή πτώση στο BWF&S. Live αλλα πιθανά με αρκετά μέρη κονσολάτα ?
Το φχαρστηθικά πάντως, είχε παλμό… Μαζί με το Sweden Rock εκλεισέ συναυλιακά το καλοκαίρι για εμένα, εκτός αν κάνω και μια βολτούλα Αυγουστό.

2 Likes