Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Τι έγινε γατάκια; Κοιμόμαστε;

2 Likes

Δουλευουμε εδω και 2 ώρες κύριε!!!

1η φορά που τους βλέπω…Παραήταν επαγγελματίες σε βαθμό παρεξήγησης!!! Στην ώρα τους, χωρίς πολλά πολλά, σίγουρα είδαμε την πραγματική μπάντα και όχι κάποιο tribute? Που ναι οι harley που είναι τα βυζιά? Που είναι οι ατάκες ‘ayti i poli nten exei arketo revma gia tous manowar!!!’ Ακομα και στο λόγο του ο αρχηγός που μιλούσε για την Ελλάδα μίλησε για όμορφο καιρο και φαγητό αντί για όμορφες γκόμενες!!! Καταραμένα γηρατειά!!

Η τριάδα του στυλ λαικό πρόγραμμα Battle, Hail, Thor, θα μείνει πολύ καιρό χαραγμένη στη μνήμη μου και για το nonstop του πράγματος και για το πόσο κολλούσαν όλα μαζί κτλπ.

Εγώ με τα σκηνικά κτλ ψιλοχαλάστηκα όπως χαλιέμαι πλέον και στους μέιντεν. Θα περίμενα κάτι πιο σκοτεινό αλλά σίγουρα ως παραγωγή άξιζε.

ΥΓ. Διαφήμιση χορηγού χωρίς τον αρχηγό σκαρφαλωμένο σε climbing wall να του παιρνουν πιπα και να πινει μπύρα είναι σαν να μην έγινε ποτέ

1 Like

Όλα γύρω μου, μέσα μου, παντού, είναι Manowar σήμερα.
Θα ακολουθήσει λεπτομερής ανακοίνωση.

3 Likes

Crush the infidels in your way, τι να λέμε τώρα…

2 Likes

Είχα ξενερώσει λίγο που θα περνούσα το βράδυ μου έτσι, όσο πλησίαζαν οι ώρες.

Τελικά, σήμερα έχει κλείσει η φωνή μου.

Ε-Π-Ο-Σ

2 Likes

Κλειστή φωνή κι εγώ, αλλά ρε παιδιά χαλάλι όλα. Σήμερα νιώθω 20 χρόνια νεότερος, σηκώθηκα πρωί πρωί με τόση όρεξη και μονο Manowar στα αυτια, είδα το βιντεάκι του Hector’ s Final Hour και δάκρυσα μα τον Αρχηγό. Τι ωραία πράγματα… σας είπα πόσο θεοθεος είναι ο Eric ε;

4 Likes

Οι μισοι παντως ηταν τουριστες χθες,κινητο κ ουτε ηξεραν το Thor.στα πλην τα κουτσουρεμενα battle hymns k hail and kill,κατα τ αλλα συγκλονιστικος Adams,εμεινα καγκελο με τον αρχοντα.Thooorrrrrrrrrrrr

2 Likes

Τι θα γίνει με αυτό το γαμοκινητο στις συναυλίες οι μισοί ήταν ακίνητοι και τραβούσαν βίντεο.

5 Likes

μακαρι να υπηρχε ενα προγραμμα να τα μπλοκαρει ολα

1 Like

Το αστειο ειναι πως τα κινητα επαιζαν στο καγκελο κυριως - περιμενεις ολη μερα για να εχεις καλη θεα για να το τραβηξεις… :frowning:

Οι Tool π.χ. τα απαγορευουν, σε open air festival δυστυχως δε γινεται.

Δεν παυει να ειναι γερογκρινια αυτο ωστοσο, χεσμενους τους εχουμε και τους κινητακηδες, by moooooooooooonliiiiiiiight ( :smiley: )

Είμαι χαρούμενος, είμαι περήφανος.

1 Like

Αριστερα μετα το whats up σταντ.

Οντως αρκετοι τουριστες, κ εγω τουριστας ημουν (πριν την ανακοινωση της συναυλιας ηξερα 3-4 κομματια ξερωγω) αλλα οταν παω σε συναυλια κ γουσταρω με νιωθουν οι γυρω γυρω. Ημουν σχετικα μπροστα, σε παρομοια αποσταση που ειχα κατσει περσι στους μειντεν και ειχε αρκετο παλμο αλλα οριακα οχι πιτ.

Εσεις που κανετε λαιβ μεταδοση καθε λιγο περιμενετε να γαμησετε με μανογουορ? :thinking:

Edit: αν εξαιρεσεις το 80’s footage με τα κτιρια που κατεδαφιζονται απτο σεισμο του αρχηγου δεν ειχε την καλτιλα που περιμενα οταν επαιρνα εισιτηριο.
Εκει που αποθεωσε τους release για το ρισκο που πηραν με το full stage φανηκε ειλικρινης και σωστος. Ηταν κατι που επρεπε να γινει

Να ναι καλα η whats up εχω data να βλεπω βιντεακια απο χτες μεχρι να φτασω στο χωριο :blush:

3 Likes

Σε κάποια φάση στο τέλος του σόλο του σκάει και ένα χαμογελακι που φάνηκε φουλ ειλικρινο

3 Likes

Ειχε οση χρειαζοταν. Εμενα μου αρκουσε αυτη η δοση μια χαρα.

7 Likes
14 Likes

Όπως όλοι λένε, για τα δεδομένα τους, άριστοι.

Εγώ ξενέρωσα πολύ πάντως με τις κομμένες εκδόσεις των Battle/Hail που χαντακωσαν το epic κομμάτι τους. Δεν έκοψαν εισαγωγές, άλλα μέρη του κομματιού, ειδικά στο hail. Κρίμα.
Κακή επιλογή κιόλας που ξεκινούσαν τα κομμάτια στο καπάκι. Έχανες την μπάλα και δεν ταίριαζε με το ύφος των κομματιών τους.

Απαράδεκτος ο ντράμερ τους ο οποίος μετά από τόσο καιρό μαζί τους εξακολουθεί να είναι ανήμπορος να παίξει σωστά το Thor, ειδικά την εισαγωγή του. Τεράστια ξενερα. Ο κιθαρίστας ήταν βελτιωμένος και θα έλεγα ότι ήταν και καλός κιόλας.

Ο Άνταμς ασύλληπτα φοβερός, κάτι που μάλλον οφείλεται και στη μία εβδομάδα κενό που είχαν και ήρθε ξεκούραστος.

Μας τίμησαν πάντως όχι μόνο με την απόδοση τους, αλλά και με τις αλλαγές που έκαναν στη setlist. Θα μας βρίζουν τώρα Ρώσοι και Γερμανοί :stuck_out_tongue:

ΥΓ. Σημαντικά μικρότερη προσέλευση σε σχέση με Iggy Pop.

3 Likes

Και λιγο σε κατι εφεδουρες :stuck_out_tongue:!

2 Likes

Άντε να δούμε τι θα λέει και πάνω. Θα μεταφέρω εντυπώσεις. BTW μπλουζάκια λεεί 50 ευρώ ? Απο πουτσότριχες του αρχηγού ήταν πλεγμένα ? Ήμαρτον.

5 Likes

45ευρω είχαν. Και πάλι πάρα πολλά.
Ήταν καλό το bundle με τα δύο remastered και το νέο ep στα 30 ευρώ πάντως

Τελικά κατάφερα έφυγα νωρίτερα απ τη δουλειά, 5:20 από τη Μεταμόρφωση και με την άπειρη κίνηση στο ποτάμι (γαμώ ττις απεργίες τους και τα έργα τους) έφτασα στο παρκινγκ της συναυλίας, άλλαξα γρήγορα μες στο αμάξι και 6:30 μπήκα μέσα ακούγωντας από μακριά τις τελευταίες νότες του Battleroar.

Απογοήτευση…

Άραγμα με φραπεδάρα στη σκιούλα, μασαμπούκα, βόλτα να περάσει η ώρα και η τυπισα που τραγούδησε μετά που ήταν απαράδεκτη.

Εδώ να πω ότι η οργάνωση ήταν εξαιρετική, έτη φωτός μπροστα από rockwave. Είχες την αίσθηση ότι σε σέβονται.

Μετά ράψοντυ οφ φάιαρ, ήρθε και η υπόλοιπη παρέα τρελός χαβαλές, περάσαμε ωραία. Η μιάμιση ώρα μέχρι τους manowar χωρίς μουσική πέρασε ευχάριστα με καλή παρέα, βοήθησε και το γεγονός ότι δεν είμασταν σαρδέλες.

Manowar ικανοποιητική απόδοση, ωραίο setlist, περιορισμένες γραφικότητες, ακόμα και μ’αυτές είχαμε πεθάνει στα γέλια όμως και έξοδος στο τέλος χωρίς ταλαιπωρία.

Τετάρτη Clutch.

3 Likes