Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

πως γίνεται να κρατάς κακία σε μπάντα που ένας από τους 4 είναι ο Έρικ;; ο τύπος παίζει να είναι το πιο καλό παιδί του χώρου και γενικότερα από οποιοδήποτε μη κοινό θνητό γνωρίζω

5 Likes

9 Likes

Το μεγαλύτερο επίτευγμα της συναυλίας είναι, ότι από χθες τη νύχτα ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Έχω συνέχεια ήχους και εικόνες μπροστά μου.
Ξεκινήσαμε (@jonkyr) λίγο μπροστά από τον πύργο και τελειώσαμε (ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ, όμως) στα τρία μέτρα από το κάγκελο. Μπήκα σε πιτ, δεν ξέρω πόσα χρόνια μετά, και βγήκα ο πιο τσακισμένος και ο πιο ζωντανός άνθρωπος του κόσμου. Σε κάθε τραγούδι, ένιωθα τις δυνάμεις μου να με εγκαταλείπουν και την ίδια στιγμή να πολλαπλασιάζονται, ένιωθα να μου φεύγει η ζωή και την ίδια στιγμή να ανασταινομαι για να ξαναπεθάνω στο επόμενο κάλεσμα του Έρικ. Έφαγα και έριξα, χτύπησα και χτυπήθηκα, χαιρέτησα άγνωστο κόσμο, είδα ηλίθιες άγριες φάτσες σαν τη δικιά μου, αντάλλαξα τον ιδρώτα μου με αυτόν δεκάδων ανθρώπων. Σε κάποια φάση δε, νομίζω στο Power of thy sword, μέσα στο χαμό, έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά, πανηγυρίζοντας και προχωράω αργά, περνώντας πάνω από άτομα, που χτυπιόνταν ανελέητα, σαν να μην υπήρχαν.
Μετά το χθεσινό, σας αγαπώ όλους. Αλήθεια. Ακόμα και τον τελειωμένο που, σε κάθε προώθηση προς τα εμπρός, προσπαθούσαμε να αποφύγουμε και την ίδια στιγμή, ήταν ακριβώς πίσω μας.
Τόσο έντονα συναισθήματα πάντως, σπάνια τα έχω βιώσει σε συναυλία… Ξυπνησαν μέσα μου ο αλητάκος, ο έφηβος, ο καβλωμενος, ο σταρχιδιαμου, ο ανέμελος και αν για κάποιους αυτά είναι συνηθισμένα πράγματα, εγώ παιδιά είμαι στα 49 και συνήθως θέλω ταξί για να πάω για κατούρημα…

Υγ. Για τα τεχνικά, κάποια άλλη φορά.

15 Likes

περιμένω πως κ πως review του πετροπουλου στο γιουτουμπε

Καρδούλες παντού. Μπορεί να σφιχταγκαλιαστήκαμε κι εμείς κάποια στιγμή, πού ξέρεις. Ο τελειωμένος ήταν ένας με γαλάζιο μπλουζάκι ίσως?

1 Like

Ένας με μούσια, ψιλολιώμα, αλλά 99% όχι με γαλάζιο μπλουζάκι. Νομίζω ασπρόμαυρο φορούσε ο ουγκ.

4 Likes

A, εννοείς οι μισοί παρευρισκόμενοι. :stuck_out_tongue: Ήμασταν και τεν θαουζαντ σαιντ μπαι σαιντ * ημοτικονμεγραφικομανογουορχαιρετισμο *

εδιτ : τοπ μέταλ λαιβ της χρονιάς μαζί με αρμορντ σεηντ. αναμένουμε και βοιβοντ σαφώς, αλλά λέμε.

5 Likes

Έξω η τριάδα call-hand-sons και η δυάδα king-house που ήταν τα σημεία που έκανε κοιλιά.και βάλε heart of steel -revelation - bridge of Death- mountains- Guyana να φεύγαμε με ασθενοφόρα. Ζητάω πολλά?

4 Likes

Ας μην ειμαστε πλεονεκτες 2 απο αυτα να ειχε αντι του king og kings και house, θα φευγαμε με ασθενοφορα οπως λες. Ειδικα αμα ηταν μετα απο battle hymn και thor

1 Like

Πολύ συγκινητικά αυτά που διαβάζω με πάσα ειλικρίνεια

Το σημαντικό είναι ότι είδα πάρα πολλούς μεγαλύτερους να νιώθουν παιδιά χτες. Καθόμουν στο ύψος της αριστερής οθόνης με έναν συνάδελφο 40ρη και την παρέα του συν τον δάσκαλο μου στην κιθάρα επίσης 40ρη. Γενικά η θέση βόλεψε πάρα πολλούς των ηλικιών 35-55

Ήταν όλοι έφηβοι χτες , πολλοί χαρούμενοι τραγουδούσαν και χοροπηδουσαν, ειδικά στην αρχή που ήταν ξεκούραστοι και έκαναν και εξαιρετικό μπάσιμο με κομματάρες και στα τελειώματα με το σερί επικουρας ήταν πάρτι στα πλαϊνά

3 Likes

Ρε πστ μου, οσο περναν οι ωρες συνειδητοποιώ τι υπερπαραγωγη ζησαμε!!
Ειδικα μετα το Hectors final hour που ξεκιναει το Swords in the wind και αρχιζουν και σκανε οι πολεμιστες με πανοπλια ασπιδες και αναμενες δαδες και μετα τα φοβερα σκηνικα στην οθονη με τα πλοια των βικινγκ, και οι πολεμιστες να σηκωνουν τα σπαθια, και να ακουγεται η φωναρα του Ερικ, εαν το εβλεπες μπροστα σου ηταν η προσωποποιηση του επικου…δεν υπηρχε πραγματικα αυτο το πραγμα…

3 Likes

Να μην βγαζανε κ τα βιντεο. Α ρε ΝτεΜαγιε

1 Like

Εχεις δικιο, αλλα απο τα βιντεακια βλεπω ξανα και ξανα και κ@@@ωνω…
Στο παρακατω η εισοδος με τις φωτιες στο 2:45 και η σκηνη με σπαθια και πλοια των βικινγκς στο 7:15

εννοεί να μην τα αφαιρούσαν απο το yt μάλλον

1 Like

Ναι για το γιουτιουμπ ελεγα

Ναι ρε φιλε, εγω δεν το πηρα καν χαμπαρι. Αλλα μου το ειπανε και αλλοι μετα τη συναυλια

ΥΓ: Χαχα σορυ viper

1 Like

Μετά το 0.34

Δεν φαίνεται πολύ καλά αλλά μετά πήγε μέσα και τους στόλισε :smile:

https://youtu.be/aBrGH_yhaEg

Οριστε :stuck_out_tongue:

https://m.facebook.com/releaseathens/photos/gm.355969291993662/2168873753165962/?type=3&source=57&ref=m_notif&notif_t=admin_plan_mall_activity

1 Like

Ακολουθει μια ακρως οπαδικη ανταποκριση κ μπολικα βιντεο για να μην ψαχνουμε κ πολυ…

http://www.gazzetta.gr/entertainment/1365915/release-athens-2019-oi-manowar-mas-isopedosan-me-black-wind-fire-and-steel

Εκει που επεσε το σκηνικο , νομιζα οτι ηταν μερος του σοου κ θα γκρεμιζοταν αλα μεταλλικα…Μετα ειδα την απεναντι μερια που το αλλο παπαρι εστεκε αγεροχο , οποτε λεω μλκια θα γινε…

3 Likes